Šrotovné ano nebo ne??????

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Šrotovné ano nebo ne??????

Příspěvek od Richard »

Já už jsem se vyjádřil se svým negativním názorem na šrotovné v jiném tématu, ale určitě je šrotovné zajímavé téma.....
Tak třeba dnes je Idnes o šrotovném toto: http://ekonomika.idnes.cz/doping-srotov ... nomika_abr

V podstatě říká to co jsem již ventiloval, že šrotovné jen urychlilo a zkoncentrovalo poptávku do kratšího časového úseku, se všemi z toho výplývajícími negativy. Prostě pokud se do něčeho "sere stát" vždy je to na ho... :!: :!:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Šrotovné ano nebo ne??????

Příspěvek od -peha- »

Rišo to šrotovné bol neskutočný odrb na ludí lebo dnes sú tie rádoby po šrotovnom zlacnené auta ovela lacnejšie no príklad kamarát kúpil KIA Rio a so šrotovným vyšlo na 9200€ no už v Januáry stál rovných 9000€ a teraz je na neho zlava a cena je 8400€ podotýkám že ta prvá cena je už po odpočítání 3000€ tak tomu sa hovorí o....b a to už sme porovnávali Citroen C3 a Dáciu Sandero a je to to isté proste ludia dali svoje staré auta zadarmo a ješte vetšinou dalších 1000€ predávajúcemu no ani naše značky nezaostali a vela kamarátov sa chytá za hlavu a stačí pozrieť minuloročnú cenu AVEA a odpočítať 3000€ no a potom kuknúť na ceny dnes a voalá je to rovnaké :evil:
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Šrotovné ano nebo ne??????

Příspěvek od FoXo »

Peha tym padom pockam este rok Cruze bude lacnejsi :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Šrotovné ano nebo ne??????

Příspěvek od Richard »

No paradoxně to asi tak bude.......... Ti co vydrželi s nervy mohou teď koupit možná ještě výhodněji než se štrotovným.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Šrotovné ano nebo ne??????

Příspěvek od ladinek »

:D :D Já osobně bych šrotovné uvítal při koupi nového auta měl jsem feldu a neprodal ji ani za cenu šrotovného.Ti co peníze mají je jim to jedno ale běžný člověk je rád za každou korunu.Na slovensku bylo taky a spousty lidí to využilo jen u nas není.Peníze na to se ztratily v předvolebních kampaních a dovolených a zahraničních vyletech našich poslanců.To tu není nikdo komu se hodí 30 000kč? přece nejste všicni tak bohatí.Nebo ja jsem jenom chudej? :mrgreen:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Šrotovné ano nebo ne??????

Příspěvek od lomngi »

V niečom máte pravdu. Autá išli s cenami vyrazne dole. Ale to zapríčinila kríza a nie šrotovne. Nakoľko EÚ. zrušila pre vsetky štáty šrotovne tak výrobcovia museli prispôsobiť ceny áut aby mohli predať skladové zásoby. Po druhej strane ľudia ktorý dali šrotovať staré škodovky tak Ty sa nemôžu sťažovať. Nikto by im za to nedal 2000eur. Ja som mal nexiu 13 ročnú a tiež by som to za toľko nepredal a auto som kupovať aj tak chcel. Tak že ceny neporovnávajte terajšie s tým čo bolo minulý rok na jar. Ťa by ste ani nový televízor nemohli kúpiť. Aj ti sú lacnejšie ako boli. A možno ceny ešte pôjdu nižšie. Alebo práve naopak.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Šrotovné ano nebo ne??????

Příspěvek od Ivoš »

Šrotovné je od záčátku do konce nesmysl...Jsem pro trh určitým způsobem modulovat, ale ne násilím ... Místo šrotovného by bylo tisíckrát lepší reformovat a v důsledku reforem by byli lidé schopnni si koupit auto v normální cenové relaci. ;)

Takže šrotovné NE ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
mato8876
Příspěvky: 408
Registrován: úte kvě 19, 2009 22:42

Re: Šrotovné ano nebo ne??????

Příspěvek od mato8876 »

No neviem či tie ceny išli až toľko dolu.Ja som kúpil 1,4 s klímou a el.prednými oknami za v prepočte na koruny 237000,- sk, a to už aj s príplatkom za metalízu.Teraz je najlacnejšia 1,2 základný model 234000,-sk vtedy bola cena 1,2ky 194000,-sk so šrotovným.Takže rozdiel 40000,-sk Štát dával na šrotovné 1500,-eur čo je 45000,- sk,tých zvyšných 500eur dával predajca.Takže neviem či je teraz až o toľko lacnejšie. Ceny teraz padajú skoro na všetkom a to naznamená že teraz budú všetci čakať kým nekupia najvýhodnejšie.Veď čo by potom nohli vravieť Tý čo kúpili pred tromy rokmi nové auto o 100000,-sk a viac, drachšie. Ja osobne by som bez šrotovného nové auto nemal,takže ja som rád že bolo. -i
To je môj názor na šrotovné.
Aveo sedan 1.4 16V 74kw 100k
Čierna metalíza
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Šrotovné ano nebo ne??????

Příspěvek od milosh »

RAdsi plne vybavene auto 3-4 roky stare nez nove bez vybavy (elektriku a klima maj dnes skoro vsechny).

Moje astra H by nova stala 3x tolik ve vybave co mam, navic za automat se stale musi priplacet -P
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Šrotovné ano nebo ne??????

Příspěvek od Hynek »

Aspoň tady v Čechách je "šrotovné" jen populistickým tahem levicových stran. Takto se chovali i komouši. Ať to stojí co chce, hlavně že na to lidi skočej, a my můžeme vyřvávat, jak jsme to zařídili.A kdo že to nakonec všechno doplatí??? Hádejte , můžete jen jednou! :( :( :(
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Šrotovné ano nebo ne??????

Příspěvek od Krtek »

Pokud vim na slovensku na to dojelo dost lidí. V bazáčích stojí spousta ročních aut koupenejch díky šrotovnýmu. Podle mně je to taky KRAVINA největšího rázu. Pár lidí si koupilo auto na který teď nemá ani na splátky a uměle se prodloužila letargie automobilek. Dokud automobilovej průmysl nevyhnije tak se nic nezlepší. Krize je z nadvýroby. Ač v tom sám dělam je mi z toho často blbě. Výroba se uměle drží na macximu ať máme 1-2 měsíce rekordy ale že v létě nebo najaře s ebude muset omezovat a vyhazovat lid, to nioho nezajímá. teď jedem, teď je šrotovný.
Jediná ,ožnost kdybych byl pro je že by byl nějakej globální recyklační bonus, jak řikal kalousek (ač ho nemam rád) bylo by i třískovný na nábytek, panelný na stavební matroš atd atd. To že automobilovej průmysl přerost do nadměrnýho průseru maj odnést ti co to způsobili a né jakejkoliv stát. Vždyť GM dotujou jenom kvůli hrozbě 10 mil. nezaměnstnanosti. Maj ho nechat chcípnout a manažery linčovat těma exzaměstnancema.
Já jsem s cenama spokojenej. Když sem se v roce 03 rozhodoval co vzít, základní kokta stála 375 tísc (zhruba). No adneska je pěkně vybavenej kombík za 279. A že to prej nejde...
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „POKEC“