Co je to za drát?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
LikeableBoy
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 26, 2009 23:04
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Co je to za drát?

Příspěvek od LikeableBoy »

Objevil jsem u našeho Matýzka utržený drát v motorovém prostoru u praveého předního světla. Když jsem koukal okolo světlometu, tak k němu drát nejspíš nepatří, ale nejspíš je z jeho okolí. Drát je oranžové barvy a vychází ze svazku u nádobky pro ostřikovače (viz obrázky). Nevím jestli by to mohlo mít souvislost s tím, že mi v poslední době auto cuká při přidání plynu, ale jen když je zima nebo vlhko. Už mám naplánovánu výměnu víka rozdělovače, palec a kabely, tak uvidím jestli to pomůže.
Budu rád, když někdo kablík pozná a budu jej moci vrátit na své místo. Díky a přeju příjemný den.

Obrázek Obrázek
Toyota Corolla E11 Liftback 10/2001 1,4VVTi/71kW - servo, 1xA-Bag, klima, CZ s dálkou a alarmem (400 tis. km)
Daewoo Matiz SE 2000 0,8/37kW - ABS, servo, 2xA-Bag, 2x elektr.okna, (116 tis. km)
Reklama
 

Uživatelský avatar
LikeableBoy
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 26, 2009 23:04
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za drát?

Příspěvek od LikeableBoy »

Tak jsem zkoušel sundavat i nárazník a nenašel jsem žádný místo kam by se dal drát připojit. Ještě mě napadlo jestli to nemůže být od čidel pro airbagy, protože to nárazové čidlo jsem nenašel a mělo by někde v těch místech být. Prosím ještě jednou...jukněte se někdo do svého Maťuly kam by ten drát mohl jít. Vychází se svazku které pokračují k ostřikovačům a vystupuje za levým předním světlometem (pohled zpředu).
Toyota Corolla E11 Liftback 10/2001 1,4VVTi/71kW - servo, 1xA-Bag, klima, CZ s dálkou a alarmem (400 tis. km)
Daewoo Matiz SE 2000 0,8/37kW - ABS, servo, 2xA-Bag, 2x elektr.okna, (116 tis. km)
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Re: Co je to za drát?

Příspěvek od Tomáš »

Může to být rezerva ve svazku pro model s klimou - její ovládání . Já ho tam mám taky a je přiskřípnutej za tou sponkou na hadici chlazení . ( doufám , že to co je částečně vidět na fotce je servo a ne klima )
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
LikeableBoy
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 26, 2009 23:04
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za drát?

Příspěvek od LikeableBoy »

to je možné, ale přišlo mi, že je jakoby utržený, protože je konec odizolovaný. Ale je pravda, že na funkci to žádný vliv nemá a tak to asi nebudu dál řešit. Díky moc za info...hned mám větší klid. Jinak na té fotce je opravdu jen servo...fotil jsem to mobilem, takže kvalita utekla. :lol:
Toyota Corolla E11 Liftback 10/2001 1,4VVTi/71kW - servo, 1xA-Bag, klima, CZ s dálkou a alarmem (400 tis. km)
Daewoo Matiz SE 2000 0,8/37kW - ABS, servo, 2xA-Bag, 2x elektr.okna, (116 tis. km)
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za drát?

Příspěvek od Vazoun »

LikeableBoy píše:to je možné, ale přišlo mi, že je jakoby utržený, protože je konec odizolovaný. Ale je pravda, že na funkci to žádný vliv nemá a tak to asi nebudu dál řešit. Díky moc za info...hned mám větší klid. Jinak na té fotce je opravdu jen servo...fotil jsem to mobilem, takže kvalita utekla. :lol:
---------------------------
Nazdar kolegové - " Tomáši a LikeableBoy " také jsem ve svém Matizu ten nepřipojený drát objevil. A jelikož to nemá na funkčnost a provoz vozidla žádný vliv,neřeším to :o) hned zpočátku ještě v záruční době jsem na to upozornil autorizovaný servis a bylo mi řečeno, že je to připrava na připojení určitého komponentu ale už nevím čeho. Pouze mi na ten kablík udělali návlek a přicvakli k ostatním. Zdraví " Vazoun " :lol:
koumák.png
koumák.png (9.59 KiB) Zobrazeno 3894 x
Uživatelský avatar
LikeableBoy
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 26, 2009 23:04
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za drát?

Příspěvek od LikeableBoy »

Tak děkuji moc za info. Teď budu brát Matýzka na diagnostiku kvůli občasně se rozsvicející kontrolce motoru, tak jsem chtěl vědět jestli to nemůže přicházet od něčeho kam měl být drát připojen. Ještě jednou díky a je super že tu máme fórum :lol: .
Toyota Corolla E11 Liftback 10/2001 1,4VVTi/71kW - servo, 1xA-Bag, klima, CZ s dálkou a alarmem (400 tis. km)
Daewoo Matiz SE 2000 0,8/37kW - ABS, servo, 2xA-Bag, 2x elektr.okna, (116 tis. km)
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Co je to za drát?

Příspěvek od Rado77 »

LikeableBoy - vies aj nejake priznaky popisat, ci sa aj auto sprava nejako inak? Kontrolka motora ma totizto len par zdrojov poruchy...mozno by sme vedeli identifikovat problem aj takto...
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
LikeableBoy
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 26, 2009 23:04
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za drát?

Příspěvek od LikeableBoy »

Právě jsem nic nepocítil. Jediné co mi trochu přijde, tak to dělá hlavně když je motor studený a dosáhnu rychlosti třeba kolem 70-80 km/h a dám čtyřku. Pak sjíždím bez plynu a skočí porucha. Stačí zastavit, nastartovat znovu a porucha už se neobjeví. Auto nijak necuká a nemá ani nepravidelný chod. Nyní mám vyměněné kabely, svíčky a víko rozdělovače. Auto startuje ihned po otočení klíčku a krásně jde za plynem. Asi to bude muset odhalit ta diagnostika... :?
Toyota Corolla E11 Liftback 10/2001 1,4VVTi/71kW - servo, 1xA-Bag, klima, CZ s dálkou a alarmem (400 tis. km)
Daewoo Matiz SE 2000 0,8/37kW - ABS, servo, 2xA-Bag, 2x elektr.okna, (116 tis. km)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za drát?

Příspěvek od -peha- »

No tak v tomto prípade to múže mať nasvedomí lambda lebo tedy vlastne klapka ona je asi tak troška špinavá a keď že vyradíš rýchlosť tak lambda vyhodnotí chudobnú zmes.Je to chyba takzvaná sporadická a pre to sa to po novom štartovaní vymaže.No ješte takto tedy tu potrebujem asi Matízáka na pomoc ale myslím že maťula z 2000 má dorazovú skrutku na klapke no a tam je možnosť ju trošička priťiahnuť a mal by byť pokoj alebo ješte vyčistiť klapku a krokáčik no najprv skús nastaviť :lol: :lol: :lol:
Přílohy
DSC00640.jpg
DSC00640.jpg (106.66 KiB) Zobrazeno 3837 x
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to za drát?

Příspěvek od PAMA »

Nazdar mne ten kabel ide na cerpadlo serva.
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Co je to za drát?

Příspěvek od Rado77 »

To bude vonco ;)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“