kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od Muco »

lemun píše:Drzim palce,aby ti to vyslo a musis asi vyrazit o 2 hodinky skor,ako si planoval,aby si predisiel pripadnym problemom :lol: :PP: :lol:

Dík-no,budem musieť sa nejak poistiť...,ale aby som čakal ráno v zime v aute pred vchodom do objektu zo 2-3 hodiny (keby bolo všetko OK),tak to tiež nebude nič príjemného -ale si nemám na výber...Ach jaj...Samozrejme s tými kamionmi to môže hroziť skôr v meste alebo pred a nie na šturci...
Ten šturec je len otázka "bezpečného" prejdenia a dúfam,že nejaký debil s autom nad 3,5t nebude skrížený a bude mať aspoň reťaze - nie ako dnes na donovaloch dokonca jeden blbec s prívesom(!!!) -neviem odkial bol -ale nie zo slovenska- mal obuté letné pneu a príves ho "predbehol" (teraz to dávali v novinách) ...takým by som bral vodičáky.To je už drzosť na druhú s letnými v zime s náklaďákom ísť cez kopce :evil:
No do nedele si myslím -aj keby stále ten vyj...sneh padal,malo by to byť posypané a už hádam aj pod kontrolou :|
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od lemun »

No hadam sa cestari "zobudia" a zacnu posypat.Ten kamion som videl dnes v novinach a zevraj bol z Turecka.Chudaci turci asi ani nevedia,co je to zimna guma :D :o) :D
A pozrite si toto stoji zato :lol:
treba posunut na siedmu minutu a patnastu sekundu

http://televizia.joj.sk/tv-archiv/prve- ... -2010.html
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
didi158
Příspěvky: 59
Registrován: stř črc 22, 2009 16:45
Bydliště: Poráč

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od didi158 »

nic v zlom ale na vychode nicia cesty jedna radost a to co urobila vlada je hlupost myto treba ale nie to ze ze ked je 5km usek a Tir po nom prejde 4km tak zan nebude platit sak to zidem z dialnice prejdem ten 1km po ceste 1triedy alebo 2hej 3tej a potom sup zase na dialnicu a neplatim nic az do blavy to je chore tam treba sediliacky rozum a nie inziniersky a dopravcovia co este chcu ved im daju lacnejsiu naftu a co my co mame benzin
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od lemun »

bohuzial,my,co mame benzin,tak na nas sa zvysoka serie,s prepacenim.Je to nespravodlive,ale sak co,sme na slovensku,nie? -P
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od FoXo »

A nieje to tak ze auta nad 3,5 tony musia mat dialnicnu aj mimo Dialnice? to je napriklad aj cesta 1. triedy. A neviem ci aj myto sa tu neplati nie som si isty opravte ma. Ale aj tak niekde kde je cesta pri dialnici a kamion ide nie po dialnici mu to pristroje zachytavaju a odpocitavaju :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od Muco »

No,nemáš na mysli náhodou "cestu pre motorové vozidlá" ?
http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor ... way_CZ.svg
Tak aj tu platia pravidla rovnako ako na dialnici.

Cesty prvej triedy su normálne cesty medzi mestami a tak...(napr.B.Bystrica-Brezno)
Ale ako píšeš,môže byť cca 2-3m vedla dialnice normálna cesta prvej triedy a stalo sa aj to,že to počítadlo zaregistrovalo ako keby bol na dialnici..
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od kesko »

Na Slovensku boli pre nakladnu dopravu dialnicnou znamkou spoplatnene aj cesty 1. triedy,a mytne brany su tak isto. Z dialnice myslim nezídes mimo branu.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
mato8876
Příspěvky: 408
Registrován: úte kvě 19, 2009 22:42

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od mato8876 »

Ale čo bude ak v tomto počasí začnú znova štrajkovať ako sľubujú. -P
Aveo sedan 1.4 16V 74kw 100k
Čierna metalíza
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od Muco »

No, dnes v tel.novinách hovorili,že ak budú "štrajkovať",tak nebudú spôsobom,aby porušovali dopr.predpisy (napr.bezdôvodnou pomalou jazdou,alebo ako minule hovorili,tým obmedzovali aj nejaké práva ostatných vodičov ich plynulej jazde-alebo niečo takého -neviem presne ako to hovorili...) .No na druhej strane-majú aj policajti pravdu-to musíme uznať,či sa nám to páči,alebo nie ! (tým nenadržam žiadnej strane-čiže ani policii ,ani kamionistom).Veď každý z nás -z vodičov sme určitým spôsobom "prispeli" k tomu,aby sme mohli slobodne využívať cestné komunikácie - z našich daní a ja neviem,z čoho ešte.Tým asi myslím chceli povedať,že kamionisti ich "spôsobom" minulého štrajku si - odlahčene povedané -"privlastnili" cesty-akokeby boli v ich vlastníctve...
Ja viem,určite sem niekto napíše,že od kamionistov chceli viac,ako od nás(tým mýtom).No ak sa dožijeme v zdravý cca do r. 2014,aj na nás -na osobné autá príde...a neviem si predstaviť,ako bude tá krabica vypadať napr. na Matízovi a nedajbože ešte aj GPS :( :(

Ale čo je zaujímavé,CESMAD ten nasledujúci strajk velmi nepodporuje 8) 8)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od lemun »

Tak ta nenormalne velka krabica bude blbo vyzerat na hociakom aute,si myslim.To bude mat clovek predne sklo olepene Gps a krabicou a na cestu sa budeme pozerat cez taky priezor ako na TANKU :D :D :D .Tiez som zachytil nieco take,ze aj osobne auta budu platit myto a pocitam ,ze v nasej republike,si budu za prejdeny kilometer osobakom uctovat hadam aj 8 centov :lol: ,sak co,chudoba sa zdiera najlahsie :evil:
Ale,nechajme sa prekvapkat,co si pre nas pani prichystaju :roll:
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Uživatelský avatar
mato8876
Příspěvky: 408
Registrován: úte kvě 19, 2009 22:42

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od mato8876 »

Lenže na tú krabičku musia spraviť výnimku ako na gps lebo na čelnom skle nič nemôže biť.
ale pre takých vodičou ako som ja to bude asi lepšie s tou krabičkou lebo ja po dialnici prejdem za rok tri krát po 100km a celoročná nálepka je drahá na tých pár km a tri týždenné tiež nie sú lacné.Takže zaplatím len toľko koľko prejdem km.A tý čo sa po dialniciach vozia denno denne a ničia ju tak nech si to zaplatia.Prečo má vodič ktorí prejde aj 50krát po dialnici zaplatiť toľko ako ten čo po nej prejde 500krát do roka.
Aveo sedan 1.4 16V 74kw 100k
Čierna metalíza
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od lemun »

Davam za pravdu -i .tiez moc po dialniciach nejazdim.mozno tak 1000km do roka :PP:
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Odpovědět

Zpět na „POKEC“