kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od lomngi »

Aký názor máte na protest kamionistov na Slovensku kvôli diaľničnému mýtu ?
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od -peha- »

Súhlasný lebo ten bordel čo robí táto vláda už stačí a preto im držím palce jo a dneska som podpísal petíciu veď zodrať vodičov to znamená že sa to odrazí aj na cenách tovaru.Nie že by mýto nebolo potrebné a dobré to nie ale to ako funguje je zlé pretože to proste odsrali ako všetko v tomto štáte a ludia to majú platiť :evil:
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od Igi »

Jednoznacne podpora. Mali by este pritvrdit, aby nasi recyklovany komousi videli, ze sú tu pre nás, nie opacne.
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od Muco »

Pridávam sa so súhlasom aj ja,ale nemôžem na druhej strane nepoznamenať moju nasr..tosť z dnešného dňa,kedy v tej najväčšej špičke okolo 15 hod. sa premávali TIR-áci cez jediný a najdôležitejší(samozrejme tým najvyťaženejším) ťah v BB zo ZV do Brezna...Cez križovatky-červená,nečervená-nezájem...Sanitka máva jak na prvního mája..- a TIR-áci? -NEZAJEM !!!!!!!!!!!!!!!!(toto už bola silná káva.....)
Ja som mal problém sa dostať asi cez 300m.úsek na sídlisko.Trolejbusy išli raz za hodinu,synátor (12r.) čakal na trolej-nemal sa ako dostať domov,chcel som ísť po neho,ale v hlave sa mi rozsvietila žiarovka upozorňujúca na fakt,že vlastne ak sa on nemá ako dostať domov,ani ja sa k nemu tak ľahko nedostanem.Proste - prečo musia všetko zlíznuť obyčajní ľudia??? Či už je to zo strany "vlády",alebo ako vidieť aj zo strany "nás" (ak zaradím TIR-ákov medzi obyč.ľudí)
Takže v kocke: Suhlasím,ale dnes s ich demonstrovaním ma tak vytočili,že som ešte do teraz nasr...
P.S. včera som išiel na Urgent so synátorom.Keby ma toto zastihlo včera,tak by som sa nepoznal..... :twisted: :twisted: :twisted:
SORRY- ale svatá to slova- "všetkého s mierou" :evil: :evil:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od FoXo »

Pridavam sa k Mucovi.
Stojim za nimi verim im ze maju nervy a maju na to pravo ale zase neuvedomuju si dosledky svojho konania.
Je ine protestovat pomalym tahanim sa a je ine protestovat totalnym obmedzenim ostatnych a sposobenie v mestach dopravny chaos toto zase davam za pravdu Packovi ci ako sa vola.

Jednu dopravnu firmu co sme boli pripajat nosi drevo tak pred mytom jeden kamion stal 30 000 Sk na prepravu.
Teraz ako je myto ich to vinde cca 500 000.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od Krtek »

Já vašim kamioňákum fandim. Co mam ale zprávy od jiných slovenských bratří tak za kolaps dopravy nemůžou dopravci. Chtěli project pomalu Bratislavou ale vaše (všeho)schopná polucie je zahaltla komplet. Mam to ale jako JPPčko z jinýho fóra.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od FoXo »

Neviem co je zahaltla :lol:
Ako som pisal ja fandim kamionistom tiez ale prepiskli to.

Kamionisti si samozrejma budu hovorit svoju pravdu to je jasne kazdy si bude vraviet svoju pravdu ale mne stacilo vidiet fotky a videa ako zablokovali cesty.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od Muco »

Presne tak...kto to najviac pocítil ??-obyčajný pracujúci človek,ktorý nemal šancu sa dostať včas napr.do práce...V Blave vystupovali ludia z MHD,lebo ďalej nemohol autobus pokračovať v jazde.Ludia si kupili lístok a boli nútení vystúpiť ísť pešo boh vie kde...Kua toto je vporiadku????
Chcel by som vidieť hoci koho z nás,s akým úsmevom by vystupoval z toho MHD a kráčal si pekne do roboty vzdialenej ešte "x" km na krajnici za každého počasia a ešte k tomu si za to zaplatiť...
Alebo: čakať v kolone v aute s "kľudom angličana",popríp. jednotkou sa posuvať niekolko hodín za smradlavými kamionmi a po ceste ešte natankovať na čerpačke,lebo by mi došiel popri tom benzín...atd"
Dobre- možno sa to bude niekomu zdať toto všetko trochu pritiahnuté za vlasy,ale v reale to sa kludne môže (mohlo) stať !
Samozrejme,každý si bude to "svoje" obhajovať-je to logické..
Ale -konkrétne ja som(minule) napísal len svoje "skusenosti"...
Okrem iného - keď ich už netankuje ani sanitka so zapnutým majákom ...ak si zrátame tie emisie v meste z tých dieslov niekolko hodinových jazdení dokola dokolečka na 4km úseku...to nikomu nevadí ? (teraz mám na mysli tu v BB )
Oni boli pripravení štrajkovať ďalej,ak by Fico neslubil to,čo slubil... Myslíte si,že by obyčajní ľudia každý deň trpeli upchaté cesty v meste ? Ak berú ohlad ludia na kamionistov ,prečo oni majú u prd... to,či niekto potrebuje surne prejsť niekam a nemá šancu sa dostať aj hodinu z kolony alebo nie ??
Jednoducho - nech si štrajkujú ,nech sa páči...ale nechcem na to doplácať ja - obyčajný človek,ktorý za nič nemôže...!!!!
Ten štrajk nebol taký,že to bude trvať napr.hodinu a hotovo..To štrajkovanie dokonca bolo bývalo pokračovalo nie "xxx" hodín,ale dokonca "XXX" dní...
Naposledy upravil(a) Muco dne čtv led 14, 2010 16:42, celkem upraveno 1 x.
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od mikikoti »

Co sa tyka myta tak je to len diera do ktorej padaju len peniaze pre politikov. A co sa tyka kamionistov tak ako inak by mali prejavit nesuhlas. Viem bolo to tvrde hlavne pre blavakov ale uprimne. Keby boli protestovali pred vladou alebo na hl.namestí tak premier by si povedal ,, nech si protestuju :twisted: :twisted: " a nevsímal by si ich. Len ludi by to mrzelo. Tak museli dat pocitit to natvrdo. A Co sa tika sanitiek to je pravda ze mali byť pripravený na nudzový prejazd sanitiek. Ale aspon ze si nieco vydobili. :lol: :lol: :lol:
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od Krtek »

No právě, jak jinak protestovat ? Sorry ale když chceš něčim takhle velkym pohnout, musíš se postarat aby zkolabovala co největší část státu. Ať se naštvou i ti ostatní lidi (jasně lopata se nasere na kamioňáka, kdo se zamyslí tak na toho vašeho komunistickýho pablba). Ono je fajn přijít vždycky včas do práce, pak alespoň můžeš živit víc exkamiońákl co budou na podpoře a kupovat dražší přivezený zboží.
Je to holt těžký pro všechny strany sporu (snad krom tý hlavní - politiků)
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od lemun »

Tiez fandim kamionistom ma suhlasim s mikikoti,ze keby neprotestovali tak,ako protestovali,nedosiahli by absolutne ,ale absolutne nic.Mam vela kamionistov za kamaratov a vsetkych som ich podporoval a bol by som aj zato,aby este pritvrdili,keby to nepomohlo.Je mi luto ludi,ktorich ich protest obmedzoval,ale treba si uvedomit,ze sa to tyka vsetkych a nie len prepravcov,aby ste si rozky kupovali po sest centov a nie po osem,to bol priklad.Niekde by sa to muselo zakonite odrazit a urcite by sa to odrazilo na penazenkach obycajnych ludi.A pan policajny prezident Packa,by mal asi odstupit,uz len za to ,ze kamionistom chcel brat vodicaky,tam padom ich pripravit o pracu.Ale zas keby odstupil,na TV JOJ by asi museli zrusit relaciu,"ako to (NE)spackať :lol: :o) :lol:
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od Muco »

Takže-počuli ste?Od pondelka pravdepodobne idú opäť do ulíc kamiony.
Suhlasím s nimi...ale ak sa ja ráno nedostavím včas do Martina(musím tam byť do osmej aj keby cez mrtvoli ide u mňa o velmi dôležitu služobnu vec,kde čo i len 5 min.budem meškať,tak som v peknej kaši..)
Neide sice o ten pravý ľudský život,ale o moje budúce živobitie a to je už vážna vec (aspoň pre mňa a tým aj pre rodinu).Nehovorím už o tom,že asi trochu budem bludiť,pokial to v Martine nájdem-ale s tým rátam ,no a ak sa do toho naseru kamionisti,môžem to zabaliť... :evil:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od lemun »

Drzim palce,aby ti to vyslo a musis asi vyrazit o 2 hodinky skor,ako si planoval,aby si predisiel pripadnym problemom :lol: :PP: :lol:
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od FoXo »

No hadam aj skor ako len 2 hodinky :) Ale Sturec by mal byt prazdny tam pochybujem ze budu strajkovat :)
Tak aspon cesta do MT by mala byt v pohode
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: kamion- TIR diaľničné mýto na Slovensku

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Ústupok vlády bol dobrý predvolebný a dopredu premyslený ťah na volebný rok 2010 . Vedeli dobre , že bude štrajk !!! Akože ustúpili, ale stále majú tromfy v rukách a to v cenách. Zase urobia akože" dobrý skutok" . Po rokovaniach a možno až po opätovných štrajkoch zase o niečo ustúpia a môžu prísť voľby. po voľbách príde znova tvrdá realita a všetko sa pomaly , alebo naraz vráti späť. :lol: :o)
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Odpovědět

Zpět na „POKEC“