Problémy s Aveom

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
mato8876
Příspěvky: 408
Registrován: úte kvě 19, 2009 22:42

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od mato8876 »

Môže to byť aj tým kontaktom na baterke,on síce je dotiahnutý ale môže sa stať že prúd neprechádza.Treba ich odpojiť a očistiť,ošetriť kontoxom a pretrieť vazelínou.Toto presne som mával na Lade,dáš šlus a počuješ len ťuk,ťuk,ťuk.Málo prúdu na štartri.
Aveo sedan 1.4 16V 74kw 100k
Čierna metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lucaso1
Příspěvky: 1127
Registrován: pon led 21, 2008 21:26
Bydliště: Mojmírovce okr. Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od Lucaso1 »

mato8876 píše:Môže to byť aj tým kontaktom na baterke,on síce je dotiahnutý ale môže sa stať že prúd neprechádza.Treba ich odpojiť a očistiť,ošetriť kontoxom a pretrieť vazelínou.Toto presne som mával na Lade,dáš šlus a počuješ len ťuk,ťuk,ťuk.Málo prúdu na štartri.
síce nemám žigu ale aveo a embečku a toto mi urobilo dneska mne vymenil som baterku a ani ťuk
potom som druhú dal baterku a zasa ťuk ťuk
Chevrolet Aveo HB 1.2 8V 53kw 72PS 71HP (gray dragon my heart)
Doplnky:elektróny RC14 14˝ obudé na pneu Cleber, deflektory Delfín,
Úpravy: zaslepený eger ventil, červené brzdy, Fólie 0,5 zn. Skyfol, DRL, Sony, Sal, K&N, Total

Člen Aveo fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od xwing »

Ja sa do toho prd rozumiem, takze co sa teraz opytam je mozno blbost, ale vazelina je vodiva ?
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Feva13
Příspěvky: 552
Registrován: ned bře 29, 2009 21:07
Bydliště: Veľké Úľany, okr. Galanta

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od Feva13 »

Je vodivá natoľko aby sa dali zakonzervovať kontakty. Po zatiahnutí objímky tam ostane len minimum vazelíny nato aby kontakty nezaoxidovali ( ostatné sa tlakom vytlačí von)
Červené Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil,
Komfort, rok výroby 2009
Doplnky - Šálka s nálepkou Aveofanclubu
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od Jarik »

Toto bude asi len spínacie relátko, treba to dat premerat eletrikárovy.
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Uživatelský avatar
JPS
Příspěvky: 182
Registrován: úte lis 24, 2009 12:20
Bydliště: Tisinec okr.Stropkov

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od JPS »

Dnes bol u nás mráz -16 tak som ho išiel skúsiť naštartovať čo to urobí.A naskočil na 1šup bez problémov.Tak zaťiaľ nebudem robiť nič a neskôr sauvidí.
Chevrolet aveo 1.2 53kw 8ven.r.v 2008 bordo.metalíza
Uživatelský avatar
hogofogo
Příspěvky: 141
Registrován: čtv říj 29, 2009 12:38

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od hogofogo »

JPS píše:Dnes bol u nás mráz -16 tak som ho išiel skúsiť naštartovať čo to urobí.A naskočil na 1šup bez problémov.Tak zaťiaľ nebudem robiť nič a neskôr sauvidí.
Přesně to samé jsem dnes testoval i já. Auto mi 14 stálo před panelákem. Dnes jsem k němu došel, omluvil se mu, pohladil ho po volantu a otočil klíčkem:-))!! Chytlo to tzv. "na drc", takže spokojenost:-))!! -i
hogofogo
Škoda 120 - moje škola, Škoda Favorit - první koupě, Daewoo Matiz - combi, z O na 100 nikdy:-) a konečně Chevrolet Aveo 1,2 16 V, r.v.2009, stříbrná metal.


člen AVEO fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od xwing »

hogofogo píše:
JPS píše:Dnes bol u nás mráz -16 tak som ho išiel skúsiť naštartovať čo to urobí.A naskočil na 1šup bez problémov.Tak zaťiaľ nebudem robiť nič a neskôr sauvidí.
Přesně to samé jsem dnes testoval i já. Auto mi 14 stálo před panelákem. Dnes jsem k němu došel, omluvil se mu, pohladil ho po volantu a otočil klíčkem:-))!! Chytlo to tzv. "na drc", takže spokojenost:-))!! -i
14 coho ? hodin, tyzdnov, dni, rokov ? :lol: :lol: :PP:
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od jamal89 »

vazalina neviem ci je vodiva ale aj mne na zige problem nerobila nikdy ale to nebude chyba v tom keby je to kabel baterky tak toho blbne viac
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od Richard »

Takové záhady jsou většinu způsobeny zkratem v jednom článku baterie, vypadne kousek "olova" a přes tu oddělovací mřížku spojí se s druhou deskou. Článek se vybije a přestane být vodivý (má velký odpor) Když máš kliku tak při startování nebo při následném nabíjení se ještě víc rozpadne a spadne dolů pod desky a v pohodě baterka běhá dál, ale to že se "drolí desky" není nic dobrého a může se to opakovat a většinou předchází konci života baterky.
První pomoc při tom když se po otočením klíčku nic neděje je: Zapnout světla a chvíli čekat, pokud se jedná o tuto závadu na baterce, po chvíli začnou žhnout a pak i svítit (ten vybitý a tudíž nevodivý článek se průchodem proudu trochu zmátoří) a jde to nastartovat.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od LIFELIKE »

Aveákov sa to asi ešte veľmi netýka, ale aj môj Kalos stál v decembri (vtedy tiež mrzlo) cca 10-14 dní a naštartovala som na brnk.
Zato po Novom roku stál tiež asi 14 dní (len jedna cesta cca 60 km) a prídem si takto raz k autu a .......... len slabúčko zaúpel a nič. Po dobití sa mu zatiaľ darí štartovať v pohode, ale už mu neverím. Niektorí tu písali, že všetko môže byť fajn a len zrazu je baterka OUT. Tohto sa obávam, že ma takto dakde nechá. Tak neviem, či si nedať do povinnej výbavy aspoň štartovacie káble, keď som lakomá za baterku. :) Táto má 5 rokov.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
JPS
Příspěvky: 182
Registrován: úte lis 24, 2009 12:20
Bydliště: Tisinec okr.Stropkov

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od JPS »

aj ja som rozmýšľal o štartovacích ale kúpim ich asi až keď sa znova dostanem do tohto problému.Bude to už sice neskoro v danej chvíli to mi z úst budú lietať :evil: ale zaťiaľ to necham tak.Snažím sa mu veriť.Dúfam že ma nesklame.
Chevrolet aveo 1.2 53kw 8ven.r.v 2008 bordo.metalíza
Uživatelský avatar
mato8876
Příspěvky: 408
Registrován: úte kvě 19, 2009 22:42

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od mato8876 »

Lifelike môžeš začať šporiť na novú baterku lebo 5 rokov na tú starú bude asi dosť,v lete ti ešte možno potočí ale už dlho nie.
Aveo sedan 1.4 16V 74kw 100k
Čierna metalíza
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od kesko »

No neviem, 5 rokov bude možno dost, ale na lanose mi isla batéria 8 rokov, s tým ze 2x do roka som ju preventivne nabil na nabijacke. -i
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
hogofogo
Příspěvky: 141
Registrován: čtv říj 29, 2009 12:38

Re: Problémy s Aveom

Příspěvek od hogofogo »

xwing píše:
hogofogo píše:
JPS píše:Dnes bol u nás mráz -16 tak som ho išiel skúsiť naštartovať čo to urobí.A naskočil na 1šup bez problémov.Tak zaťiaľ nebudem robiť nič a neskôr sauvidí.
Přesně to samé jsem dnes testoval i já. Auto mi 14 stálo před panelákem. Dnes jsem k němu došel, omluvil se mu, pohladil ho po volantu a otočil klíčkem:-))!! Chytlo to tzv. "na drc", takže spokojenost:-))!! -i
14 coho ? hodin, tyzdnov, dni, rokov ? :lol: :lol: :PP:
jéééé já jsem pošuk:-)))))!! 14 dní:-))!!
hogofogo
Škoda 120 - moje škola, Škoda Favorit - první koupě, Daewoo Matiz - combi, z O na 100 nikdy:-) a konečně Chevrolet Aveo 1,2 16 V, r.v.2009, stříbrná metal.


člen AVEO fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“