Co mě dnes nepotěšilo

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od FoXo »

Muco píše:
FoXo píše:V noci z nicoho nic zrazu som sa prebudil a do prdele ja som si odfajcil moje fotky.
A aj tak bolo odzalohoval som si 50 giga fotiek na externy disk a neviem z akeho dovodu som tie fotky omylom pri poriadku jednoducho odfajcil :( Ani na jednom a ani na druhom externom ich nemam takze uz niekolko hodin sa snazim pomocou GetDataBack dake tie fotky zachranit zatial neuspesne tak ma asi prcne :(

Vela krát mi zachránil vymazané veci program-"TuneUp Utilities" (používam stále 2008-ten sa mi zdá jednoduchší a rýchlejší)
alebo "You Uninstaller".Oba programy maju funkciu "obnovenie omylom vymazané subory"... :D :D
Jo ale pokial na ten disk nahras vaci obsah dat tak on tie veci prekopiruje a uz ich nedostanes alebo ak dostanes tak sa ti stane to ako mne ze som sice tie fotky zachranit vytiahol ale kedze boli prpeisane tak miesto fotky je len prazdny obrazok.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Reklama
 

Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Muco »

Ano...presne toto mi urobil program "Recuve" - je to konkrétne -program na obnovenie napr. vymazaných obrázkov :( :(
Toho asi odinstalujem 8) 8)

Skušal si program PC Inspektor file rcovery ? Je to free soft a akorat ho testujem...na oko to vypada dobre,lebo vyhladal aj vymazané veci z r. 2006 :shock: :shock:
http://www.convar.com/download.htm?po=5&language=2
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Slam »

FoXo píše:DVD nie je problem pokial pouzivas ako zaloha pretoze to znamena ze zalohu nepouzivas casto tym padom to DVD by malo byt niekde odlozene a nemalo by sa znehodnotit co niekedy ak je doskriabane sa moze stat ze moze nacitat a nemusi zalezi aj od mechaniky.
To ale není až tak pravda.. To, že DVD nepoužíváš, nijak nezabrání tomu, aby zejména pojivo mezi jednotlivými vrstvami uvnitř DVD nebo použité barvivo atd. neměnily postupně své vlastnosti. Zkus si "odložit" jedno takové DVD za okno na přímé slunce a do pár hodin z něj nepřečteš vůbec nic, takže "niekde odlozene" rozhodně není dobrá volba - CD i DVD vyžadují tmu, stálou (spíš nižší) teplotu a co nejnižší vlkost prostředí, ve kterém jsou uskladněna. A ani to nezabrání tomu, když výrobce něco pokazí, aby např. přesně po půlroce od vypálení nešla všechna DVD z celé jedné vadné série přečíst (osobní zkušenost má i mnoha jiných). Škrábance na CD/DVD jsou naopak ten nejmenší problém, stačí ve většině případů jemně přebrousit hadříkem a jemnou zubní pastou a médium bude zase fit...

ladinek píše: :lol: No jestli můžu poradit dělám si filmy,tak vypalovat jakýkoliv obsah se musí provádět co nejmenší rychlostí,jde o to že laser stráví na vypalovaném místě více času a tím je samotný zápis hlubší,Na cd nezálohuji protože se lehce poškodí není krytá datová vrstva,zálohování provádím na dvd rychlostí 3x zásada je používat kvalitní disky /verbatim,imation,sony atd/ vyhnout se tesco dvd a jinych.Nejlepší podle testu je zalohovat na dvd rw ty vydrží lépe než obyč dvd.A dvd kupuji plusová je to novější technologie dneska už přehrávače jsou i na minus i plus.Dělám to už dlouho a nikdy nebyl problém tak at se daří!!! -i
Nesmysl... Ve skutečností jsou veškeré CD/DVD média dimenzována na určitý rozsah rychlostí vypalování (jen tak mimochodem - hloubka vypálených "děr" na médiu se řídí normou a je tudíž stejná při jakékoliv rychlosti právě proto, že si vypalovačka podle rychlosti nastaví intenzitu laseru - problémem u vyšších rychlosti vypalování není tudíž samotná kvalita zápisu, ale spíš to, že nekvalitní nebo opotřebovaná vypalovačka nedokáže pořádně laser zaostřit atp.), takže vysokorychlostním médiům zcela jistě příliš nízké rychlosti škodí a drasticky snižují spolehlivost zápisu! Už v dobách CD jsem viděl spoustu "připálených" médií (pouhým okem viditelné mapy nebo letokruhy na záznamové vrstvě), která hned po vypalení příliš nízkou rytchlostí nebylo možné ani přečíst...

Jinak rychlost 3x už léta většina vypalovaček ani neumí prostě proto, že se už léta neprodávají média, pro něž by tato rychlost byla optimální (za minimum považuji 4x, za optimum 8x nebo 16x). Navíc to, že je na DVD natištěno Verbatim, Imation nebo Sony absolutně nic nevypovídá o kvalitě, protože zcela jistě Sony ani Imation (a Verbatim myslím už také) žádná vlastní média nevyrábí, ale nakupují od velkovýrobců (kteří jsou asi tak 3 - 4 na světě), co zrovna mají, takže média ve stejné krabiččce s potiskem Sony se mohou zcela diametrálně liší svými vlastnostmi i kvalitou podle série, ze které pocházejí (skutečný výrobce média se dá poznat jenom speciálním prográmkem). A je tedy zcela irelevatní, jestli bylo médium zakoupeno tam, či jinde. Navíc Sony a Imation patří mezí vůbec nejlevnější média na trhu, takže tam myslím nějaká kvalita dávno není na pořadu dne. Za nejkvalitnější média jsou obecně považována ta od výrobce Taiyo Yuden.

DVDRW není zrovna ideální médium na zálohování (z podstaty záznamu, který je velmi mělký/pružný, i když časově stálejší narozdíl od DVDR) a je to to první, co opotřebovaná mechanika přestane umět číst/pálit, když ji začne docházet dech. Mnohem lepší volbou na zálohu je DVD-RAM... Pluska jsou opravdu novější a v lecčem i lepší, ale narozdíl od minusek nemají ISO certifikát, proto i dnes existují přístroje, které si s nima neporadí (vetšinou ty, co se dávají pod TV).

Také není pravda, že CD neobsahovaly ochrannou vrstvu - dělaly se s i bez a obecně nejstálejší byla média se zlatým záznamovým povrchem...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od FoXo »

No ano tie DVD ale mal som samozrejma namysli ze budu ulozene v co najvhodnejsich podmienkach.
Ono samozrejma je jedno co to je moze sa vsetko pokazit :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Serpico »

...to Slame díky za přehled, v dnešní " globalizaci " se stějně už neví kde se co vyrobí, nejspíš jenom tam, kde je nejlevnější pracovní síla...při nástupu CD, DVD se psalo o " zázračném médiu ", je mi to hloupý ale nahraný starý filmy na videokazetách z 80let přehraji dnes na videu tuším z roku 2003 sice né stereo, první videa nebyla šestihlavá ale přehraju, nevím asi už vůbec nebudu archivovat...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Muco »

Dnes je to všetko len a len o biznise a nie o kvalite-a to sa týka skoro všetkého-ak nie uplne... :?
A prečo nebudeš archivovat??-daj to na externý harddisk a hotovo - alebo na USB kluč(?) .Je však pravda,že nič nie je 100%,ale je väčšia pravdepodobnosť,že sa ti to zachová skôr ako na mediu ;) ;) .
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od FoXo »

Pani mandle su zamnou takze tu mam novy pripad do roku 2010 a to ZUBY :(

Uz tyzden odolavam bolestiam ktore nastastie nie su nonstop ale ked zaboli zub tak mi idu vsetky oci von.
Vyvrtal mi zub dal novu blombu a na druhy den som bol u neho zase.
Nechal otvoreny vytrhal nervy a na dalsi den som bol u neho aj na dalsi a aj na ten dalsi :) 3 dni som sa s nim ale nevedel stretnut tak som trpel.
Dneska konecne som sa s nim stretol. Vytrhol este dake nervy a poslal domov ale zub boli a boli a uz sa idem zblaznit.
Do toho sa mi tlaci este zub mudrosti a opuchlo mi cele dasno. Jest ani na pravej ani na lavej :(
Co je horsie zub trhat von nechceme velmi lebo ho mam vpredu a strbavy este byt nechcem :)

Ach tie nase zuby.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Já mám dnes den BLBEC :( V sobotu mi upadl můstek no a tak jsem šel k zubaři :? Tři nový čepy plus práce a 5240kč :( Ku--a dřív to bylo zdarma a děti do 18 měli i zlaté korunky zadarmo :!: Příjdu domů a doma doplatek za elektriku 6450kč :twisted: Hlavně,že Roman má milióny a doplácíme na elektro panely asi 13,5kč za kw/hod. a to nemají dořešený smluvně takže asi po deseti letech se budou panely /závadný odpad/ likvidovat na účet státu :!: Co mě ještě dostalo.Městský úřad šetří a tak neposílá složenky na odpad a každý si tam musí dojít ale,že dřív byl městský národní výbor na náměstí ve velkým byráku a měl přízemí a patro.V tom dalším bylo ředitelství OSP.Dnes mají celý velký barák a ještě zabrali budovu po zkrachovalý Agro bance.Jó a finančák má taky svůj barák a úřad práce taky :o Když píšu barák tak to není žádná přízemní chaloupka ale všechno s patrama žádný mejdlo :!:Jó a dřív popelnice 45kčs a dnes platím 2500kč :!:
Takže musím šáhnout na peníze co mám na funus :( To taky dřív bylo na každýho nebožtíka 5000kč to sebrali asi před čtyřmi roky. Dřív byl funus za pět tisíc i s hudbou a s těmi řečmi dnes jenom kremace a žadný okolo a je to patnáct tisíc :( Takže asi žádný sraz nebude maximálně fotka s novými zuby :lol:
No a teď mi někdo napište v čem se mám líp jen my nepište ty banány protože i na ně nebudu pomalu mít :(
No nic hlavně ať nám jezdí a nezlobí a nazhledanou v lepších časech -i

PS: A ještě mi to přezkočilo takže jsem to musel psát znovu asi si pujdu lehnou aby mě ještě něco nepotkalo :evil:
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Ivoš »

Topol píše:Pěkný den :D
Hlavně,že Roman má milióny a doplácíme na elektro panely asi 13,5kč za kw/hod. a to nemají dořešený smluvně takže asi po deseti letech se budou panely /závadný odpad/ likvidovat na účet státu :!:
Drahé to je...to se shodneme...ale informace o likvidaci na úkor státu je ve většině případů nesmyslná....u všech našich elektráren máme ve smlouvách, že likvidace panelů proběhne na naše náklady...jinak bychom totiž nedostali stavební povolení a neproběhla by kolaudace atd. atd.

Je to jen další nesmysl, který televize poptažmo noviny vypustily :roll:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Vazoun »

Zdravim všechny na foru a přeji hezký den - :o) a to ještě chlapci netušíte a nevíte , že se Vám na úřadě může přihodit toto :lol:
formular.jpg
formular.jpg (84.23 KiB) Zobrazeno 2457 x
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Serpico »

...no Vláďo do zdravotnictví vstoupil byznys, zapomeń proto na naši ústavu a právo na ošetření zdarma, je to opravdu stále v naší ústavě, tedy proto pokud budeme mluvit o jakývkoliv platbách, tak to jsou pouze " regulační " poplatky ale neptej se mě jestli s tím souhlasím anebo né. Popelnice za 45 Kč ...jo jasně ale to byla nafta za 2 Kč a kuka vůz stál v řádech statisíců, tedy důsledek inflační spirály a promítnutí reálných cen za službu. Elektro - panely jsou dobrý zdroj el. energie, dokonce ekologický, jiná věc je jejich stimulace a nastavení jejich " výkupních " stálých cen, pro majitele to znamená zajištěnou návratnost například 2 miliónové investice zhruba do 2 - 3 let, známý si to nechávají instalovat ...né ještě to nemají, protože jednou nebylo to a pak zas ono a najednou napad sníh, ty firmy jsou " tařka bezkokurenční " ale jenom ve slibech obchodníků jejich prodejců, můžou mít ale slušný zisk z obratu. Z MÚ si se trefil sice do černého ale co to je proti pražskému magistrátu a jeho budovou za 5 milard aby bylo vše soustředěno v jednom, jak říká náš primátor Bém ( nakonec u jedneho stavitele bydlí ve vile za nízký nájem ). Inu s funusem promiň je to šibeniční humor přiznávám předem a omlouvám se proto, nerad na ně chodím a tak dopřej svým blízkým tu možnost nejít... Navíc funusy bez obřadů narůstají živelnou křivkou ( a jaký to byl " vývar " jenom s květinami, tedy výzdobou obřadní místnosti prodanou aspoň desetkrát ...) .
No a v čem se máš líp, třeba nedávno jsem viděl no spíš cítil ( to byl odér...) bezdomovce v metru a ten měl majetek ve dvou igelitkách a na ty " banány " si moh nechat zajít chuť.
Na závěr se Ti ještě jednou omlouvám, je to však jenom realita " našeho " všedního života.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Ivoš »

Ta návratnost investice do fotovoltanické elektrárny pro fyzické osoby je cca 8 - 12 let, přičemž prozatím je jistota výkupu od ČEZ na 20 let.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Serpico »

...to Ivoš já přesně nevím jak dlouhou " návratnost " mu slibovali, nejspíš se to taky odvijí od velikosti, výkonu no něco mi i ukazoval Tonda ale nejvíc snad couvnu na 5let ale to je o tom, že papír snese vše..) v případě mých známých se jedná o rekonstruovaný statek s větší dílnou pro auta - dva stojany plus zázemí soustruh, stolní vrtačka, bruska ap.
...docela by mi zajímala případná montáž na střechu dr. paneláku dva vchody 64 byt. jednotek v sedmi patrech, nevím neznám to ale o návratnosti lze uvažovat v poměru k hodnotě peněz a to je veličina " proměnlivá ", 200litrů byl v 89 balík ( za to se kupovali domy ) a dnes si za to pomalu ani nekoupíš auto ( průměrná cena okolo 400litrů ). S ohledem na cenu elektřiny a nechci psát nesmysly ale v té fakturaci je silný proud aj. nesmysly ale nějak mi to vychází celkem na 7,5 Kč za KWh, můžu se mýlit a to byste měli " boom ". Ty malý družstva docela slušně hospodaří, například u nás po zateplení 5,3 mega máme na kontě další 2,3 mega a nemůžeme umořit dříve splátku na zateplení, vazba na dotaci a smlouvy.

Mějte se fajn i se " zelenou " elektřinou.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Topol »

Ivoš píše:
Topol píše:Pěkný den :D
Hlavně,že Roman má milióny a doplácíme na elektro panely asi 13,5kč za kw/hod. a to nemají dořešený smluvně takže asi po deseti letech se budou panely /závadný odpad/ likvidovat na účet státu :!:
Drahé to je...to se shodneme...ale informace o likvidaci na úkor státu je ve většině případů nesmyslná....u všech našich elektráren máme ve smlouvách, že likvidace panelů proběhne na naše náklady...jinak bychom totiž nedostali stavební povolení a neproběhla by kolaudace atd. atd.

Je to jen další nesmysl, který televize poptažmo noviny vypustily :roll:
Pěkný den :D
Když jsem psal můj příspěvek tak jsem to jen chtěl někomu říct protože i když jsem dnes už zvyklí na ledaco ale to mě opravdu n----lo!Nechtěl jsem ani odpovídat ale musím!
Je to pravdu drahý ale budiš je to vývoj ale proč ho máme platit my a soukromníkům?Kdo výrábí panely?U nás určitě ne!Kdyby se vyráběly u nás a práci by dostali naši lidi zas by to bylo o něčem jiném.Nebo to někde u nás vyrábí?To znamená,že práci tím má jen pár lidí při montáži.Z čeho to chce ta firma likvidovat,když vlastně žije jen z peněz občanů,kteří kupují el. a vlastně i zvyšuje dluh státu.Kwh dneska z uhlí ale i jádra je sotva někde 0,5kč a tady těch 13,5 a to je garantovaný nárůst ceny 2-4% to znamená,že za deset let může být cena i někde na 20kč.No a likvidace?Před koncem se firma vytuneluje a pošle do konkurzu a nebo se prodá "bílýmu koni" a je zametýno a likvidovat musí stát!To je totiš stále běžná praxe.Tím končím.Milane tobě odpovím mejlem protože smrt není morbidní ale je součástí života!
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Serpico »

...Vláďo omlouvám se pokud to tak vyznělo ale smrt a smuteční obřad jsem opravdu nechtěl degradovat na " morbidní " je to přirozená součást života jak říkáš, jedni odchází a druzí přichází, věčný koloběh se kterým se musíme smířit ať chceme nebo nikoli, je jenom dobrá smrt - konec anebo špatná..., to řekl pan profesor Pafko na otázku reportérky v TV na otázku, jestli je pro eutunazii...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „POKEC“