pocitadlo kilometrov

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitadlo kilometrov

Příspěvek od palikx »

je posmrti prehriva se elektronika nebo civka.
mam ho napisu
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: pocitadlo kilometrov

Příspěvek od ppp »

vdaka palixovi (dufam ze mu peniaze uz prisli na ucet) uz nubira pocita km, uz ma napocitanych prvych 300m. Sice to dalo prace dostat von pristrojovku, kedze som to robil prvy raz a dal som kvoli tomu dolu aj ten hlinikovy kus zeleza pod volantom, aspon som si dobre obzrel co pod nim je.
Vymena tachometru spociva v 4. skrutkach v pristrojovke pod tachometrom plus 3. pod palivomerom.
Zato co je so starym netusim, mechanicka chyba to nie je, aj ked z plieskov ktore pritlacaju kolieska ktore sa odklapaju pri nulovani denneho pocitadla prezil len jeden. Netusim vsak ako sa ma hybat s krokovym motorcekom, kedze ma 6 kablikov, takze ani neviem ci je v poriadku. Rychlost ukazoval v poriadku.
rolt
Příspěvky: 103
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:31
Bydliště: Bytca

Re: pocitadlo kilometrov

Příspěvek od rolt »

Ako si vybral tu pristrojovku,kde vsade je uchytena?
Alešek
Příspěvky: 28
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:18
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitadlo kilometrov

Příspěvek od Alešek »

Ahojky kluci, :roll: mám menší problém,dočet jsem se tady,že je na měření rychlosti čidlo a někomu odešlo,když mi to přestalo ukazovat rychlost,tak mi asi odešlo taky,šlo by nějak polopaticky vysvětlit,kde ho na autě najdu????? :roll:
Nubira 1,6 1998 nazdar bazar.
rolt
Příspěvky: 103
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:31
Bydliště: Bytca

Re: pocitadlo kilometrov

Příspěvek od rolt »

Na prevodovke pod brzdovym valcom
Alešek
Příspěvky: 28
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:18
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitadlo kilometrov

Příspěvek od Alešek »

Myslel jsem si to,ale nevěděl jistě,díky za radu :lol:
Nubira 1,6 1998 nazdar bazar.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: pocitadlo kilometrov

Příspěvek od ppp »

rolt píše:Ako si vybral tu pristrojovku,kde vsade je uchytena?
Pristrojovka je uchytena len dvoma skrutkami hore. Ked sa trochu sklonis za volantom a pozries sa do vyklenku v palubovke nad pristrojovku tak ich uvidis. Ak to teda nejaky umelec uz predtym neutahoval ako kona a tak mi jedna skrutka chybala a obe drziaky boli dolamane :? . A potom uz len bud natrikrat zlomenou rukou zozadu povystrcis pristrojovku alebo si zozenies gumene prisavky a vytiahnes ju :lol: , alebo nejakym udelatkom zakvacis za ramik pristrojovky a vytiahnes ju tak. Ma dva konektory, nedaju sa zasunut naopak, takze bez strachu, ak sa to niekomu podari tak nedostane cenu za sikovnost ale za silu :lol: , a kable ku tymto konektorom su dost dlhe, takze sa daju odpojit az ked povytiahnes pristrojovku k volantu. A okolo volantu, pozor na poskriabanie palubovky ostrymi drotmi na plosnom spoji alebo hranou pristrojovky, ju vytiahnes von. Ja som isiel opatrne, takze som zlozil ten ochranny? hlinikovy kus pod volantom takze sa mi uz pristrojovka lahko dala vysunut rukou aj bez fraktur 8) . Akurat ten hlinik potom ani za svet nechel ist nazad :? .
Alešek
Příspěvky: 28
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:18
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitadlo kilometrov

Příspěvek od Alešek »

To hliníkový cosi,jako ochranej kus čehosi jsem tam taky memoh nacpat,tak jsem ho tam nedal a to je špatně,protože se mi začali hýbat pedály,tak jsem si nakoupil tři čokolády,krabičku lexaurinu a šel na věc. :o)
Nubira 1,6 1998 nazdar bazar.
Alešek
Příspěvky: 28
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:18
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitadlo kilometrov

Příspěvek od Alešek »

Akorát ještě nevím,jestli ten hliník,co jsem zase nasadil,nebudu muset sundat,až budu měnit to rychlostní čidlo,no asi tak za hoďku jdu na to a potom vám písnu,jestli jsem Bořek šikula,nebo loupák.
Nubira 1,6 1998 nazdar bazar.
Alešek
Příspěvky: 28
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:18
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitadlo kilometrov

Příspěvek od Alešek »

Ještě jeden blbej dotaz,mohli by jste mi poslat odkaz na nějaký stránky,kde je to čidlo k sehnání??Musím sehnat celej ten blbinec,nebo stačí jen ten vrchní díl?Tady v Chebu jsem prolítal všechny mototechny a řekli mi,že musím koupit oroginál,ale nevím kde.Díky,díky.
Nubira 1,6 1998 nazdar bazar.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: pocitadlo kilometrov

Příspěvek od Ivoš »

rolt píše:Ako si vybral tu pristrojovku,kde vsade je uchytena?
Jestli myslíš jen budíky, tak ty jsou na 2 šroubech a opatrně vysunout. Je to na 2 pacičkách, které se velmi rády lámou. ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: pocitadlo kilometrov

Příspěvek od ppp »

Alešek píše:To hliníkový cosi,jako ochranej kus čehosi jsem tam taky memoh nacpat,tak jsem ho tam nedal a to je špatně,protože se mi začali hýbat pedály,tak jsem si nakoupil tři čokolády,krabičku lexaurinu a šel na věc. :o)
Teda neviem ci mame na mysli to iste ale ak ano, tak neviem ako je ten kus duteho hliniku tesne pod volantom a rozmere ai 50x20x30cm prepojeny s pedalmi :shock: :D
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: pocitadlo kilometrov

Příspěvek od cobyll »

Ivoš píše:
rolt píše:Ako si vybral tu pristrojovku,kde vsade je uchytena?
Jestli myslíš jen budíky, tak ty jsou na 2 šroubech a opatrně vysunout. Je to na 2 pacičkách, které se velmi rády lámou. ;)
...ano, lámou...taky mám jen dvě půlky plastových paciček :lol:
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
zazo
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 10, 2010 10:38

Re: pocitadlo kilometrov

Příspěvek od zazo »

Tiež jedna z "nemocí " Nubiry. Mám čerstvý zážitok z piatka (8.1.2010) Bol som na STK, stav 132288km, prídem domov(asi 16km ) a to isté. Najhorší je prvý pocit, že som sa s tým ešte nestretol a neviem kde začať. (To som ešte nečetoval na tejto stránke. Dnes som začal.)
včera som demontoval prístrojovku-aj keď som tušil že plastové úchyty budú asi krehké, predsa sa oba rozsypali. Ale kvapka loctite to dala slušne funkčne dohromady.
Trocha viem, že Nubira je väčšinou jednoduchšia, ako podobné modely áut, ale skutočnosť ma prekvapila ešte viac. Len dva nejaké "scart" konektory a šmitec. Príjemne ma prekvapila čistota -celkovo bez prachu, či mastného nánosu, (r. v. 97), kontakty a plošák bez nejakých náznakov oxidov či korózie. Vybral som i budíky, prestrekol kontakty kontoxom, poskladal späť, ale veľkú nádej som si nerobil. Nič som očividne podozrivé nenašiel. Potom som ešte pokýval zástrčkou snímača z prevodovky, v čo som si myslel, že môže byť tiež chyba a zrazu ide opäť, akurát neviem, či pomohlo toto, alebo pošprtanie v prístrojovke.

PS:Ak máte niekto foto snímača, privítam, aby som vedel, či som sa trafil.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“