Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Stanley
Příspěvky: 112
Registrován: pon bře 23, 2009 12:56
Bydliště: Děčín

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Stanley »

;) Já mám Matize 4 roky a najeto 60000 km. Jinak je to rok 11/99 a celkem má odkrouceno 125000.Bez větších závad:1x rozvody , 1x komplet kotouče a destičky,rovnou jsem měnil i ložiska v kolech.A čepy u náprav i na řízení.Ať nám šlapou.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hawlinka
Příspěvky: 105
Registrován: pon led 26, 2009 21:07
Bydliště: Ostrava - Výškovice

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Hawlinka »

Dneska s Matizkem slavíme 2 měsíční výročí . Před koupí naběháno 82tkm, nyní 84500. Hezký den :)
Uživatelský avatar
Gambac
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 28, 2007 14:18
Bydliště: Opatovice u Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Gambac »

Matiz rv. 1999 0.8 SE nalitáno 150 tis a smrt tohodle přiblížovátka se blíží :)
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Robert08 »

Od prázdnin máme najeto 2 tis.
zatím sem asi hodně pozadu ale ono to bude stoupat
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Vojta

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Vojta »

Gambac píše:Matiz rv. 1999 0.8 SE nalitáno 150 tis a smrt tohodle přiblížovátka se blíží :)
To máš ani ne polovičku toho, co jeden z kamarádů v Polsku. Tomu Matýsek "klekl" při najetých 358 tisících. Sedhnal druhý motor a jezdí dál :lol: :lol:
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Rado77 »

Mozno je otazka co je to vlastne "smrt motora", lebo kym to nie je zadrete, tak samotna mechanika byva OK. Staci pomenit tesnenia, piestne kruzky a gufera ventilov, vsetko to vypucovat a jadzi ako novy ;) Zas na druhej strane - sypat do toho peniaze, nove cidla pomaly, termostat, hrdzave je to durch odspodu, novy vyfuk, loziska atd... no je to na zvazenie
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od alvin »

Podľa mňa je úplna smrť motora,keď jednoducho zmlkne ,ďalej nejde a je to vážna mechanická závasa,kľukovka,ojnica,ložiská a pod,ale kým sa hýbe,zatiaľ žije
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
mloksuk
Příspěvky: 9
Registrován: pon říj 05, 2009 15:44
Bydliště: Hořovice u Berouna
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od mloksuk »

Daewoo Matiz 0,8i r.v. 7/03 najeto 122 066 km

:-) :o)
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Vazoun »

[quote="mloksuk"]Daewoo Matiz 0,8i r.v. 7/03 najeto 122 066 km

-----------------------
Zdravim nováčka " mloksuka " a mám dotaz :o) to s tím Matízkem jezdíš denně do zahraničí :?: že máš tolik nalítáno :?:
Vazouna Matiz SE II.08 r.v.7/02 má proti tobě pakatýlek pouze 54.300 tkm :lol: zato přijdu cvaknu a jedu spolehlivě bez problémů kamkoliv. A to už mi připadá že je do kopců v těch našich kotárech až příliš dýchavičný :lol: :lol: čau " Vazoun " :lol:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od V.Brousek »

:lol: a nebo Pepo mládneš a výkon Matíze ti již nestačí :lol:
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Vazoun »

V.Brousek píše::lol: a nebo Pepo mládneš a výkon Matíze ti již nestačí :lol:
---------------------
Zdravim Tě " Václave " -i něco na tom bude :lol:
Uživatelský avatar
mloksuk
Příspěvky: 9
Registrován: pon říj 05, 2009 15:44
Bydliště: Hořovice u Berouna
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od mloksuk »

Vazoun píše:
mloksuk píše:Daewoo Matiz 0,8i r.v. 7/03 najeto 122 066 km

-----------------------
Zdravim nováčka " mloksuka " a mám dotaz :o) to s tím Matízkem jezdíš denně do zahraničí :?: že máš tolik nalítáno :?:
Vazouna Matiz SE II.08 r.v.7/02 má proti tobě pakatýlek pouze 54.300 tkm :lol: zato přijdu cvaknu a jedu spolehlivě bez problémů kamkoliv. A to už mi připadá že je do kopců v těch našich kotárech až příliš dýchavičný :lol: :lol: čau " Vazoun " :lol:
Zdarec tak do zahraničí snin každy den nejezdím :D ale koupili sme ho kdyz mel nalítano jen 16 000tkm.. a před pul rokem jsem ho zdedil ja po tete ktera snim dene nalítala 150km a to jela jen do prace a z prace... a občas nakej ten výlet že ano.. :o) ale musim říci že z kopcema problemy nemame rekl bych cim starsí tim lepsí :D ja sním ted jezdim hlavne do skoly a na projíždky je to luxusní autíčko :) jo a před 14 dny jsme s matízkem byli v Liberci s přítelkyní a cesta byla v pohode celkem jsme najeli 500km :D
Stanley
Příspěvky: 112
Registrován: pon bře 23, 2009 12:56
Bydliště: Děčín

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Stanley »

:P To,že Matýzek je v kopcích dýchavičný má Vazoun pravdu.Vloni jsem s ním jezdil na dovolený po Krkonoších a v kopcích občas byla dobrá i dvojka.Ale nemá cenu ho uhonit.Má taky svůj strop výkonu. :D
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od alvin »

Podľa mňa to nie jake zle s dychavičnosťou matízka,len vyžduje umenie včas radiť smerom nadol,ako wartburg. Ja som osobne spokojný s jeho správaním v kopcoch,vzhľadom na jeho objem.keď si potovnáme,že má presne taký výkon ako Škoda 120 či spomínaný wartburg 353,je nedpriemerne živý, ja chodím na matízkovi do Tatier každý rok,a do dvojky radím,iba v jednom okamihu,hore Čertovicou,v smere od BB, ako je tá odstrá zákruta, už pomerne tesne pod vrcholom stúpania,a tam som šiel na dvojke na hocičom,lebo tam jednoducho treba znižiť rýchlosť,vzhľadom na ostrosť zákryty a a tom spakéku,by bolo ísť na trojke rychlosťou menšou ako 40-50 km/h podtáčanie
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo ma kolik km natočíno na Matýskovi?

Příspěvek od Brainman »

Ta já se tedy přidám, po delší odmlce, 143 247 Km rv. 2000
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“