zamrzá zámek

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
mirek52
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 05, 2009 15:08

zamrzá zámek

Příspěvek od mirek52 »

Tak začla zima a mně zase zamrzá zámek u řidiče (central). Lezu tam tedy spolujezdcen, ale ten zase nešel zavřít, protože se zakousl zobáček zámku. Kdosi mi radil prostříkat zámky silikonovým olejem. Máte jinou radu? (Navíc to ochlazení nedělá dobře ničemu, motor chytá sice skvěle, ale svítí check než se zahřeje a rádio taky zlobí).
Reklama
 

stefan zbortek
Příspěvky: 163
Registrován: pát lis 30, 2007 19:23
Bydliště: Praha 9

Re: zamrzá zámek

Příspěvek od stefan zbortek »

Jo,jo přesně tak namazat silikonem.Včera jsem to udělal a vše v poho.Taky mi to nešlo a když už jsem se do auta dostal,tak jsem pro změnu nemohl ven,páč ta klička nereagovala.Musel jsem otevřít trochu okno a jako u Avie otevřít zvenku.Taky jsem promazal všechny panty u dveří,protože ty taky chodí strašně ztuha.Mazal jsem to ale nějakým německým přípravkem :D co používáme v práci.Je to taky na bázi silikonu.Tak nevím,když použiješ třeba WD,jestli to bude potom taky chodit :?: :roll:
DAEWOO NUBIRA SX 1.6,16V 1999 již prodaná...
Peugeot 406,combi,2.0 Hdi,80Kw,Full výbava
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzá zámek

Příspěvek od alvin »

mirek52 píše:Tak začla zima a mně zase zamrzá zámek u řidiče (central). Lezu tam tedy spolujezdcen, ale ten zase nešel zavřít, protože se zakousl zobáček zámku. Kdosi mi radil prostříkat zámky silikonovým olejem. Máte jinou radu? (Navíc to ochlazení nedělá dobře ničemu, motor chytá sice skvěle, ale svítí check než se zahřeje a rádio taky zlobí).
Len tú istú,ja nemám centrál,praktizujem to tak od r.1986 a pomáha,WD pomáha proti zadrhávabiu,ale nie zamrzaniu,na to je Silikon, v LIDLi ho mávaju za dobrú cenu aj z tou hadičkou,ktorá sa dostane do zámku,tesp cezspustené okno dverí dovnutra do mechaniky zámku. Ale pozor :!: :!: :!: táto procedúra NESTAČÍ raz za zimu,treba ju opakovať,rozhodne po každom umytí auta
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
fosgen72
Příspěvky: 32
Registrován: úte úno 03, 2009 10:03
Bydliště: Ostrava

Re: zamrzá zámek

Příspěvek od fosgen72 »

Já používám tento Liqui moly ÚDRŽBOVÝ BÍLÝ TUK VE SPREJI a v zimě vše bez problému.
Popis:
Bílý údržbový sprej je velmi dobře přilnavý a vodo-odolný jakostní mazací prostředek bílé barvy. Je vhodný především pro mazání všech pohyblivých součástek. Je mimořádně přilnavý a trvalý, poskytuje spolehlivou ochranu před korozí a nepodléhá stárnutí a změně konzistence. Zajišťuje dlouhodobě spolehlivé promazání. Používá se všude tam, kde běžné mazací tuky nelze použít z důvodu udržení „čistoty” zařízení. Zachovává si vynikající vlastnosti při nízkých i vysokých teplotách.

Použití:
Pro mazání pohyblivých součástek, jako: hřídelí, závěsů, kloubů, čepů, lanovodů, vodících lišt, řetězů, per a pružin, dílů zamykacích mechanismů apod.
Jawa 50,ČZ 175,Škoda 110 L upravená na 120,Škoda 120 ( užovka ),Škoda Favorit 136 L,Daewoo Nubira Combi SX 1,6-16V tmavě modrá metalíza
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: zamrzá zámek

Příspěvek od Muco »

V tomto prípade-vystriekať s WD 40 na "odstránenie" príp.vody(samozrejme ak nie je mínus-čiže cez deň..)
A potom tam strieknuť silikon(WD 40 nie je proti zamrznutiu).Kludne tam potom ten silikon nastriekaj-kto maže ten jede... Ja osobne -odkedy som majitelom rôznych aut-počnuc Š120 až do dnešného dňa to takto praktizujem (ešte pred prvými mrazmi silikon ) a potom ako kedy-aj počas zimy. Ja strieknem aj na klúč a strkaním kluča do zámku -"dnu-von -dnu -von" + pootáčam zámkom dolava-doprava :lol: to namažem...Potom okolo zámku len utriem zbytok oleja a THE-END !
Ver tomu,že ak to takto budeš poctivo robiť,tak nebudeš vedieť,čo je to zamrznutý zámok.

V živote som so zamrznutým zámkom problém nemal ;) ;)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
mirek52
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 05, 2009 15:08

Re: zamrzá zámek

Příspěvek od mirek52 »

Taky mi zamrzal zámek u řidiče, někdy tam nešel strčit ani klíček. Podle rady jsem zakoupil teflonový sprej (ne silikonový, ten prý moc lepí), je na něm přímo zapsáno, že je na zámky apod. V Globusu za 190,- Kč. Před odjezdem na hory jsem všechny zámky prostříkal (klíčkem, čudlíkem na okne i zobákem zámku). Podle rady jsem taky postríkal všechna gumová těsnění dveří - vše se zdálo OK. Na horách auto 3 dny stálo, bylo něco pod nulou až pak -8. Když jsem pak chtěl do auta, nešly ani klíčky, ani otevřít dveře, vše zamrzlé. Vlezl jsem tam tedy kufrem, nastartoval a hodinu topil, aby šlo něco otevřít. :D I teď mrzne, ale dveře už jakž takž jdou, u řidiče ale často nemůžu ven. Možná to chtělo před tím teflonem prostříkat WD na odstranění případné vody...
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzá zámek

Příspěvek od Ivoš »

Já před zimou natři těsnění dveří a okýnek silikonovým olejem (houbičkou) a pohodě...nic nelepí a já krásně jezdím...zámky neřeším, mám DO ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: zamrzá zámek

Příspěvek od lemun »

Ja mam tak isto DO,takze ma zamky moc netrapia :o) ,ale aj tak pred zimou si vyhradim daky ten cas a zhodim tapacirung dveri a pekne striekam z WeDeckom vsetko z nutra,nie len cez vonok.je s tym sice viac prace,ale mam celu zimu pokoj.A to teraz pocasiu "pekne vyhrava" ze dnes rano bolo -13 stupnov a otvaram si dvere v pohodicke :lol:
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: zamrzá zámek

Příspěvek od koniQ »

no hosi nevim jako vy, ja pri kazdej navsteve umyvarky pred tym nastriekam WD-40 cez slamku do seckych zamkof a potom idem na linku, a 2x sa mi stalo ze som dal kluc do zamku a ani doprava ani dolava, a mal som v tasticke SHERON - rozmrazovac zamkov (stoji cca 3 euri ) strekol som to tam a za 10 sekund uplne v pohode islo otvorit, takze ziadne špeci pripravky
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
Uživatelský avatar
Matusak
Příspěvky: 69
Registrován: ned lis 22, 2009 16:48
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzá zámek

Příspěvek od Matusak »

ja som mal tiez takyto problem asi 3 tyzdne dozadu, rano som siel do auta, tak som dialkovym "odpipol" auto, skusim klucku a stale zamknute... vsetky dvere boli primrznute zamky.... tak som si tak pipal a odpipaval auto, a potom nastastie dvere u vodica isli otvorit, tak som zvnutra musel otvarat ostatne...

teraz ked vonku riadne mrzne tak mi akurat zamrza zamok u spolujazdca, teda neviem ci zamrza, ked sa pozriem cez sklo tak ta "packa" alebo ako to nazvat sa nedvihne uplne hore ale tak dopolovice... nastastie mi staci pichnut kluc do dveri a otvorit klucom :)

kamarat mi povedal ze mi asi tuhne nejaka biela vazelina co sa dava odvyorby na ten zamok alebo kam...
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“