HELP

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
podivín
Příspěvky: 9
Registrován: úte lis 17, 2009 20:20

HELP

Příspěvek od podivín »

Tak se mi to konečně podařilo, koupil jsem Daewoo Tico a koupil jsem ho na jaře, což teď už vím, není moc vhodná doba abych prověřil jeho stav. Neprší moc, není zima atd. Byl jsem ale spokojený, auto mých představ. Malý obsah – malá pojistka, kombinace benzín-plyn BRC toroid, to je levný provoz, střešní okno, zimní kola na discích i s řetězy, celkem slušný stav, koroze přiměřená.
Majitel říkal, že to jednou přehřál, odešel mu termostat, neotevřel se mu. Později jsem zjistil, že jsou na třetím válci připečené kroužky a opravdu, ale to spravil přípravek Bishop do oleje.
Přišla zima a s tím i špatné zimní starty, nové svíčky, nové kabely. Trochu se to zlepšilo, jelo to nějak divně jako když se to hltí, zjistil jsem ale, že při přepnutí na plyn v mezipoloze kdy dochází k vyprázdnění karburátoru to jede jako blázen. Na plyn to jezdí dobře i v letě se starty. Majitel říkal, že jezdili jen na plyn, tak jsem vyčistil karburátor a nic, pořád je to uchlastaný.
Přešla zima, nebyl čas na opravu, přes léto to i startovalo na benzín, jen jsem to zkoušel a sem tam projel a vymet pavouky.
Teď je to zase aktuální, sehnal jsem jiný karburátor, setrvalý stav, dal jsem nový vzduchový filtr, nový svíčky, nový kabely a nic.

Hodila by se dobrá rada, nebo nějaký šikovný mechanik.
Má někdo větší zkušenosti a dokáže poradit?
Jsem z nymburska.
Podivín

P.S. Začínám mít dojem, že to střešní okno je pro vola co to koupil, aby měl kam strčit rohy.
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP

Příspěvek od palikx »

no pokud jsi tam vymenil jiny karburator a nic se nezmenilo tak to asi nebude v nem.ale podle toho co rikas je to vysoka hladina v plovakove komore.zkusil bych ji snizit.
jinak netusim a spis to chce zkusit nastavit emise a tim by se to mohlo zlepsit
a samozrejme nastavit predstih spravne na hodnoty ktere to ma mit.
a jelikoz je tam ten plyn tak se neda zarucit ze to bude jezdit nevim jak je tam montovany a jestli tam neco neupravili.
navic pokud vyschne karburator a delsi dobu je na suchu ucpavaji se trysky mikro filmem z benzinu a to se musi vyskrabat uplne odevsud.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
podivín
Příspěvky: 9
Registrován: úte lis 17, 2009 20:20

Re: HELP

Příspěvek od podivín »

Tak se nedalo nic dělat a musel jsem se do toho pustit sám, protože lidi, které znám a opravují auta, se od toho distancovali.
Měl jsem cestu do Prahy a stavil jsem se pro nějaké díly. Vyměnil jsem rozvodový řemen a napínací kladku, seřídil ventily a bylo to. :) Teď bude ještě zkušební jízda, kontrola předstihu a potom ještě změřím spotřebu. Tykadlo krásně startuje a na křižovatkách nezhasíná. Jsem spokojen.
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: HELP

Příspěvek od Woyta »

Nezapomnel jsi na vodni pumpu? Ta se ma menit s rozvodama.
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
Uživatelský avatar
Fitty
Příspěvky: 1532
Registrován: ned led 27, 2008 15:20
Bydliště: hradec králové
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP

Příspěvek od Fitty »

[quote="Woyta"]Nezapomnel jsi na vodni pumpu? Ta se ma menit s rozvodama.¨

by jsi se divil jak tico jezdí po 200.000 s původní vodní pumpou ;) ne teda to moje černý nýbrž mé modré :DD
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: HELP

Příspěvek od Woyta »

No kdyz mi v servisu (Kaderabek, Sovetice) rekli, ze bez pumpy je oprava bez zaruky, tak byla volba jasna. (Obvzlast, kdyz to neslo z me kapsy :) )
Akorat dily nakoupili trosku drazsi. Mozna nejdrazsi mozne. Ale Tic Tac po vymene celkem pekne ozil.
Puvodni dily mi dali. Pumpa vypada podle me ve velmi dobrem stavu. Lozisko jde zlehka a nema zadne vule. Takze bych tomu, ze da 200k veril.
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Vodní pumpa

Příspěvek od Pepino_99 »

No já mám najeto 110 000 a taky jsem jí neměnil, ale začínám o tom vážně uvažovat, když to tady čtu. Co hrozí, když pumpa odejde, přehřátí motoru? Jak poznám, že je pumpa O.k.?
Tico - it's fun!
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: HELP

Příspěvek od Woyta »

Kdyz odejde, je to jako kdyby prasknul remen. Cili drahe au.
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP

Příspěvek od tulen »

ked som ja menil rozvody pri 160 tis km tak som vymenil aj vodnú pumpu, a tá stará bola ešte originálna z výroby auta 1997, ale vobec mi nepripadala v zlom stave
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Vodní pumpa

Příspěvek od Pepino_99 »

Zkusim se schválně podívat do servisky, při kolika se má měnit. S origo dílama mám taky nej zkušenosti, vydrží nejdéle.
Tico - it's fun!
Uživatelský avatar
Fitty
Příspěvky: 1532
Registrován: ned led 27, 2008 15:20
Bydliště: hradec králové
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP

Příspěvek od Fitty »

pepíno tak kdy budou fotky kol???? a vůbec kdypak se stavíš na kávu?
podivín
Příspěvky: 9
Registrován: úte lis 17, 2009 20:20

Re: HELP

Příspěvek od podivín »

Pumpu jsem jel prohlíd, zkusil vůli na ložisku, navíc v manuálu se nic nepíše o preventivní výměně vodní pumpy při výměně rozvodového řemenu. Najeto je 125000 tak musí ještě vydržet nějaký km.
Odpovědět

Zpět na „TICO“