katík

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
děda
Příspěvky: 9
Registrován: sob bře 14, 2009 00:20
Bydliště: Štětí

katík

Příspěvek od děda »

včera se mě potento , nevíte jestli se da jezdit bez něj? a co l.sonda za ním?koupil jsem si trubku z 2litra co je místo něj, katík od bossalu a bude se svařet, to je vopruz, mam tacumu měsíc, ale jinak je ok
Reklama
 

skokan
Příspěvky: 40
Registrován: stř črc 26, 2006 06:47

Příspěvek od skokan »

já bych to neviděl tak tragicky. Mě se katík spekl před půl rokem, dva dny trvalo než jsem zjistil proč nubira nejede a další dva dny trvalo ho odřezat. Pak jsem vzal trubku vymlátil jsem z něho spečený přepážky a dal zpátky na auto. Až na ten hlubší zvuk a lepší výkon jsem žádnou změnu nezaznamenal a spotřeba zůstala úplně stejná. Nevím kde má Tacuma lambdu ale nubiry ji mají hned u motoru takže na ni katík nemá vliv. A abych uklidnil voliče strany zelených větší emise než bursíkův prius nevypouštím-jezdím na LPG
děda
Příspěvky: 9
Registrován: sob bře 14, 2009 00:20
Bydliště: Štětí

Příspěvek od děda »

ne to ne s te trubky použiju příruby ktere navařím na ten katík je uni,víš?
REBEL

Příspěvek od REBEL »

JA NEMAM KAT 3 ROKY ODESEL ,VYMLATILY JSME HO NASTAVILY TRUBKU ALE OBAL TAM ZUSTAL KVULI STK
liborko83
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 08, 2009 13:20

Příspěvek od liborko83 »

Tacuma 1,8 má nejen 2 lambdy ale dokonce i 2 katalizatory...přední (takovej valec za svodama)mám vybouchaný už 1,5 roku, nemá to na nic vliv, akorát ten hluchej zvuk od motoru...
liborko83
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 08, 2009 13:20

Příspěvek od liborko83 »

navíc STK to prošlo i bez katalyzatoru, nevím jak.....
asi na to moc nešlapali...
Uživatelský avatar
LikeableBoy
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 26, 2009 23:04
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LikeableBoy »

Mám Tacumu 1,6 - benzín.Katík jsem musel vymlátit asi před třemi měsíci.Zlepšil se výkon a spotřeba zůstala stejná jinak žádný vliv.Lambda sonda za katalizátorem nic nepozná.Do technický mám 1,5 roku,tak buď našetřim na novej a nebo zkusim projít bez.
radimurc
Příspěvky: 32
Registrován: pát dub 10, 2009 20:36

Re: katík

Příspěvek od radimurc »

Zdravim všechny, chystám se vyměnit celé vyfukové potrubi ale potřeboval bych aby někdo změřil delku katalyzatoru i z přirubami (ten co je před středním tlumičem) ,ten belgičan co to měl předemnou tak tam navařil na tvrdo univerzalní katalyzator.Jedna se o 1.6 16v 77kw.
dik
Přílohy
katalisator.JPG
katalisator.JPG (20.26 KiB) Zobrazeno 3459 x
1,6 lpg brc zlatá metalíza
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: katík

Příspěvek od palikx »

zdravim
jak tak koukam tak tomu normalne neverim.
pokud jde o lanose nebo nubiru tak jeste ano i kdyz zlepseni vykonu se mi nezda-ja na nubi kat nemel a auto vubec nejelo a ten strasnej zvuk .. no des
po namontovani se upravil vykon motoru tak ze byl prijemnejsi nebyly takove skoky v urcitych otackach.

a ted k tacume
ma 2 katy a 2 lambdy.Pokud jaky koliv kat odejde okamzite zacnou behat uplne jine hodnoty na lambde a tim padem to pomerne brzy vyhodi chybu.
ovsem je mozne ze ridici jednotka u daewa je tak blba ze to neresi ale tim padem to s euro 3 nema nic spolecneho.je to totiz podminka pro tuto normu -ohlidat funkci katu.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: katík

Příspěvek od megajvr »

palikx píše:zdravim
jak tak koukam tak tomu normalne neverim.
pokud jde o lanose nebo nubiru tak jeste ano i kdyz zlepseni vykonu se mi nezda-ja na nubi kat nemel a auto vubec nejelo a ten strasnej zvuk .. no des
po namontovani se upravil vykon motoru tak ze byl prijemnejsi nebyly takove skoky v urcitych otackach.

a ted k tacume
ma 2 katy a 2 lambdy.Pokud jaky koliv kat odejde okamzite zacnou behat uplne jine hodnoty na lambde a tim padem to pomerne brzy vyhodi chybu.
ovsem je mozne ze ridici jednotka u daewa je tak blba ze to neresi ale tim padem to s euro 3 nema nic spolecneho.je to totiz podminka pro tuto normu -ohlidat funkci katu.
Souhlasím s Palikxem. Bez těch katů to asi nebude ono a na spotřebu to musí mít taky nějaký vliv. Navíc jak už jsem poznal na vlastním autě- stačí sebemenší odchylka a okamžitě vyskočí na přístrojovce vrtulník (check)! Tím nechci tvrdit že mám pravdu, třeba vám auta jezdí v pohodě bez katů :lol: V tom případě jsou všichni výrobci vozidel idioti a na autě máme všichni řidiči zbytečné plechové nesmysly -P
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: katík

Příspěvek od palikx »

no jen to zkusim presne vysvetlit
lanos nubira matiz a vsecky nexie espera do roku 2001 s euro 2 maji 1 kat a 1 lambdu.tyhle auta bez katu muou jezdit a nic moc se nedeje az na zvuk a nestaly vykon.
pokud ale mate euro 3 tedy 2 lambdy a nektera auta 2 katy(nemaj to vsecky) bez katu to proste nejde.vseobecne auta od modeloveho roku 2001.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: katík

Příspěvek od megajvr »

Je to tak, já mám na autě 2 lambdy a to dvudrátovou hned za svodama a čtyřdrátovou pod autem před katem. A podle dokladů spadá moje Tacuma do eura 3 ;)
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“