Pomoc při montáži alarmu

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Matias Lolop
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 03, 2008 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matias Lolop »

Ahoj Seky, pozeral som ten web co si napisal ale tych alarmov tam maju velmi vela. Nevedel by si mi poradit ktory by som si mal kupit. Necham si poradit od cloveka co sa tomu rozumie. Dakujem.
Daewoo Nubira II 1.6 16V r2001 LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od seky »

V podstate väčšina týchto jednocestných alarmov má rovnaké funkcie,výber je na tebe,lebo niekto vyberá alarm podľa ovládača iný zas podľa funkcii.
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
Bullmastiff
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 13, 2009 21:38
Bydliště: Praha - Východ

Příspěvek od Bullmastiff »

Zdravim. Kupil som alarm Radix4tkb a 5 zilovy motorcek od jablotronu. Motorcek som namontoval odpojil kable od spinaca a hodil na motorek.Podla jedneho vlakna,ktore nemozem najst,kde seky popisuje napojenie motorka na RJCentralu,som ho napojil na hnedy a sedy.Fungovalo to normalne.Dalej som zapojil alarm,ktory ma na central tranzistorovy vystup(zeleny,modry).Seky popisuje,ze treba zapojit na RJC od alarmu na konektor 3a5.Zrovna tieto konektory tam nemam.Su tam este dratky ak si dobre pametam cierny (asi -),biely modry a oranzovy.Pripojil som na modry a oranzovy,ale po stlaceni DO v motorcekoch cvakne a nic sa nedeje.Neviete poradit co s tym,na experimentovanie nie je pocasie.
Otrasovy snimac musi byt,len vo vodorovnej polohe?Nerozoberal som ho ked je v zaruke,neviem ako je to tam poriesene,ale citlivost hrozna.Asi dam miesto neho kyvadlo.dik
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od seky »

To gagarin: pokial tam nemas pin 3 a 5 ,tak napoj kabel uzamkni na svetlomodry(prípadne modro-biely) a kabel odomkni na biely(prípadne žltý).Farba tychto kablov musí byt identicka z tými čo sú vo dverách teraz na motorčeku,kde maš napojeny hnedy a biely kabel od motorčeka.Otrasovému čidlu je jedno ako je ,len musí byť pevne spojené z karoseriou.
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
zvieradko
Příspěvky: 13
Registrován: sob říj 31, 2009 20:09

Re: Pomoc při montáži alarmu

Příspěvek od zvieradko »

ahoj, vie mi niekto poradit s montazou do na central, mam original central RJ je dole pri poistkach. neviem ci ma nubira I motorcek vo vodicovych dverach alebo tam musim dat iny. do RJ vedie sedem vodicov. nubira je dovoz z talianska
Nubira Wagon 1,6 16v, 78kW, r.v. 1999, klima, predok v elektrike
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při montáži alarmu

Příspěvek od seky »

Postup máš v tomto článku na začiatku.RJ Nubi I a Nubi II by mala byť identická.Musíš rozobrať dvere vodiča a uvidíš či tam je motorček.Nikto z nás nieje telepat,aby videl do tvojich dverí bez rozobratia :lol: :lol: :lol:
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
zvieradko
Příspěvky: 13
Registrován: sob říj 31, 2009 20:09

Re: Pomoc při montáži alarmu

Příspěvek od zvieradko »

motorček tam bol a bolo to presne ako pisal BcPeter, ta jednotka a sedmicka, len mam este problem s vyvodom na svetla, neviem nikde nájsť nejaky konektor, kde by som to mohol zapojit, neviet mi poradit z ktoreho konektora ide droty na svetla alebo smerovky?
Nubira Wagon 1,6 16v, 78kW, r.v. 1999, klima, predok v elektrike
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při montáži alarmu

Příspěvek od seky »

Ja som napajal smerovky.Napojil som to na spinac vystraznych smeroviek.
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
zvieradko
Příspěvky: 13
Registrován: sob říj 31, 2009 20:09

Re: Pomoc při montáži alarmu

Příspěvek od zvieradko »

seky píše:Ja som napajal smerovky.Napojil som to na spinac vystraznych smeroviek.
na stred palubovky? no to zasa bude rozoberaciek, uz sa tesim, nevies nahodou, kde je konektor S201, 202, 203?
Nubira Wagon 1,6 16v, 78kW, r.v. 1999, klima, predok v elektrike
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při montáži alarmu

Příspěvek od seky »

Áno v strede palubovky.Rozoberanie? v pohode.Ja to mam rozobraté za 3min. Neviem ako to je na Nubi I.Tie konektory neviem presne ,ale mali by byť buď pod prístrojovkou pod volantom alebo pri poistkach pri nohach
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
zvieradko
Příspěvky: 13
Registrován: sob říj 31, 2009 20:09

Re: Pomoc při montáži alarmu

Příspěvek od zvieradko »

no aj ja som to mal rozobrate celkom rychlo, ale jednoduchsie by bolo najst nejaky konektor pri poistkach :-)uz je to urobene, napojil som to na kabliky ktore viedli k spinacu za radiom, tak som musle vybrat radio a drziak na pohare. vsetko blika tak ako ma, len neviem, preco mi nefuguje vystražne, nesli uz predtym ako som to zapojil, po stlaceni spinaca nic, ale ked kable budu v poriadku, lebo ked da impulz central, tak to blika, zeby nieco s rele? Ale ked dam smerovku normalne packou, tak rele ide, som z toho jelen, zeby to bol spinac? ale po zatlaceni spinaca mi smerovky cez packu nereaguju, tak si myslim, ze spinac by mohol aj ist, naozaj neviem.
Nubira Wagon 1,6 16v, 78kW, r.v. 1999, klima, predok v elektrike
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“