Nový Chevrolet Spark a crash testy EURO NCAP

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Zamčeno
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Nový Chevrolet Spark a crash testy EURO NCAP

Příspěvek od PeS »

Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Reklama
 

Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Chevrolet Spark a crash testy EURO NCAP

Příspěvek od Ondras »

Na tak malé ( i když už má skoro tunu :( ) auto jsou to výsledky pěkné, ale zase bych brzdil s tou propagandou. Oproti Fabii má jen o 2 body více v ochraně dětí, jinak je slabší. To mi nepříjde jako "o dost lepší" než Fabia.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Chevrolet Spark a crash testy EURO NCAP

Příspěvek od PeS »

Ondras píše:Na tak malé ( i když už má skoro tunu :( ) auto jsou to výsledky pěkné, ale zase bych brzdil s tou propagandou. Oproti Fabii má jen o 2 body více v ochraně dětí, jinak je slabší. To mi nepříjde jako "o dost lepší" než Fabia.
Nevím o jaké bodování jde, podívej se např. na tyto výsledky:
SPARK
Ochrana dospělých: 81%
Ochrana dětí: 78%
Ochrana chodců: 43%

FABIA:
Ochrana dospělých: 42%
Ochrana dětí: 36%
Ochrana chodců: 17%

Dle mého názoru, je výsledek Fabie ne zrovna povzbudivý na to, jakou reklamu o bezpečnosti tomuto vozu dělají. Prostě žádná sláva. Na Sparka výsledek považuji za vynikající.
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Chevrolet Spark a crash testy EURO NCAP

Příspěvek od Ondras »

Tak jsem do výsledků zabředl více. Bohužel jsou obě auta hodnoceny podle odlišné metodiky. Nicméně žádné procenta jsem na EURONCAP u Fabie nenašel, proto vycházím z bodového hodnocení, které je u obou aut:

Spark:
Dospělí: 29
Děti: 38
Chodci: 16

Fabia:
Dospělí: 32
Děti: 36
Chodci: 17

I při pohledu na obrázky je jasné, že Fabia je na tom lépe. (vždy první Spark, pak Fabia)

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

A opět opakuji - nesnižuji výsledky Sparku, jsou slušné, ale rozhodně ne lepší než u Fabie.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Chevrolet Spark a crash testy EURO NCAP

Příspěvek od PeS »

Ondras píše:Tak jsem do výsledků zabředl více. Bohužel jsou obě auta hodnoceny podle odlišné metodiky. Nicméně žádné procenta jsem na EURONCAP u Fabie nenašel, proto vycházím z bodového hodnocení, které je u obou aut:

Spark:
Dospělí: 29
Děti: 38
Chodci: 16

Fabia:
Dospělí: 32
Děti: 36
Chodci: 17

I při pohledu na obrázky je jasné, že Fabia je na tom lépe. (vždy první Spark, pak Fabia)

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

A opět opakuji - nesnižuji výsledky Sparku, jsou slušné, ale rozhodně ne lepší než u Fabie.
No, já koukám, jak se pak v tom má člověk vyznat :-) Pokaždé jiné body a jiná procenta. O to ani tolik nejde - nekupuji auto podle hvězdiček, stejně jsou testy pouze infromační, neb většinou se "netrefíš" podle testů 8), ale auto vybírám podle 2 faktorů - 1. peníze, 2. peníze a pak vzhled a funkce. Ale máš pravdu. Fabie je na tom lépe. Škoda, že nemají testy podle stejných parametrů.
Teď jsem jen zvědav, kolik nový Spark bude stát...

Jo, Teď na to koukám a mají od roku 2009 nový systém. Takže se to nedá porovnat.
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „SPARK“