Mám menší problém :(

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Mám menší problém :(

Příspěvek od Patrick »

Zdravím všechny ! Ted na začátku měsíce jsem měnil těsnění ventilů a pořád mi utíká olej, nevíte co s tím? Mám ještě jeden problem, do krytu ventilů na vnější straně vedou dvě gumové hadičky, které jsou vedle sebe. V pravé"menší" hadičce mám díru, tak se vás chci zeptat jestli nevite kde ji koupit novou anebo se to dá nějak spravit? A doufám že to neni nic závažného :? :!:
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Čauko Paťo no takto kde Ti uniká ten olej (zabudol si to napísať :D ) A hadičky nie sú zavažné ale pokud je dierka tak ju vymen ale ta úzká sa dá nahradiť takou čo je na vodu len ono to dlho nevydrží lebo sú to hadice na odvetranie ventilovej skryne a tak po čase sa rozleptajú no to však urobia aj originál :D
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Příspěvek od Patrick »

Utíká mi ten olej na pravé straně jak jsou ty dvě větší gumky "venku" na boku. Tak nwm co s tím.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Nieje nič lahšieho :lol: stačí vymeniť tesnenie pod vekom ventilov a to najlepšie zoženieš ak pekne poprosíš Hanzyho ten Ti zoženie to nnajlepšie to to
Obrázek

A tady čítaj :lol: :lol: :lol:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=9788&start=0
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Příspěvek od Patrick »

JJ už jsem to tady jednou viděl, ale ja jsem si zasel do auto hobby a oni mi tam objednali asi nejaké horší no. Říkali že je to dobre a prej vice druhu toho neni :( tak jsem to vzal od nich no...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No to máš tak u nás aj u vás predávajú tie tesnenia za 500 sk a 300 kč ale ak chceš to origoš tak stojí okolo 800 aj viac no a z PL sa dá zohnať ovela lacnejšie ale pokud na Legu nedáš to originál tak tečenie nezastane a ješte jeden problém je potom že Ti tečie olej do sviečok a poškodí je takže urychlene ho vymeň a hlavní je nie vždy kupovať to lacné a ješte jedna vec nepomáhá ani silikón je fakt len jedna možnosť a to dať hebké tesnenie a motor potom vyzerá aj takto a to som ho už od Baldovca neumýval :lol: :lol: :lol:
Obrázek
A vidíš žiaden olej :lol:
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: -teda PEHAčku,to sa musia aj korejčania diviť,odkial máš ten motor.Taký čistý ho asi ani nevyrobili.
(ale inak-keď som doma(pri Nitre) viac dní,tak si ho tiež pekne pomaly všeeetko vypucujem) ;) ;) ;)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

To Peha:
:D také mám čistý motor, ale není to u tebe již nemoc ? :D
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Bohudík páni ale je to nemoc k dobrému ale je pravdou že nie len Legynku (aj keď ta je vynímočná) tak všetky moje auta boli také aj 28 ročný OPLÍK ten sa tiež vždy lesknul a motor ačkoliv už to bol starík tak som sa snažil ho držeť v čistote :lol: :lol: :lol: Výhoda u Legy bola ta že som celý motor pretesnil a tak s údržbou nie je problém :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Příspěvek od Patrick »

No vidím to na to nové těsnění. A jinak předtím jsem měl taky pěkně čistej motor :D .
Uživatelský avatar
peter27
Příspěvky: 67
Registrován: úte dub 21, 2009 10:31
Bydliště: bratislava - presov
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od peter27 »

-peha- píše:No to máš tak u nás aj u vás predávajú tie tesnenia za 500 sk a 300 kč ale ak chceš to origoš tak stojí okolo 800 aj viac no a z PL sa dá zohnať ovela lacnejšie ale pokud na Legu nedáš to originál tak tečenie nezastane a ješte jeden problém je potom že Ti tečie olej do sviečok a poškodí je takže urychlene ho vymeň a hlavní je nie vždy kupovať to lacné a ješte jedna vec nepomáhá ani silikón je fakt len jedna možnosť a to dať hebké tesnenie a motor potom vyzerá aj takto a to som ho už od Baldovca neumýval :lol: :lol: :lol:
Obrázek
A vidíš žiaden olej :lol:
caw peha ja by som chcel vediet ake to hebke tesnenje vlastne je a de ho kupit aka znacka pripadne vyrobca lebo ja som uz 2x za pol roka vymenil tesnenie pod vekom ventilov a stale to tecie :-( nemoze to byt aj tym ze LPg vysusuje ? dik
mal som vselico od TATRA 613 po momentalnu Leganzu
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám menší problém :(

Příspěvek od -peha- »

Já mám LPG na Legyne 3 roky a to tesnenie je tam od začiatku takže pohoda a bacha tesnenie tesní kryt motore pod ktorým sa nachádza OLEJ a nie plyn tak ako by sa to tam vysušovalo há :D

No a to číslo toho tesnenia Ti pošlem zajtra lebo už mám Krásku v garáži a nechce sa mi tam behať lebo v šuflíku mám žošítok s všetkom čo som na nej menil takže je tam aj to tesnenie :lol:
Uživatelský avatar
peter27
Příspěvky: 67
Registrován: úte dub 21, 2009 10:31
Bydliště: bratislava - presov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám menší problém :(

Příspěvek od peter27 »

dik ja si pockam menit to budem aj tak az po vyplate heh :-)
mal som vselico od TATRA 613 po momentalnu Leganzu
Uživatelský avatar
peter27
Příspěvky: 67
Registrován: úte dub 21, 2009 10:31
Bydliště: bratislava - presov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám menší problém :(

Příspěvek od peter27 »

to ciselko tesnenia a nazov vyrobcu mi niekto da prosim dik
PS prdlo mi skoro vsetko aj tesnenie pod hlavou vyfukove zberne potrubie koleno vyfuku vodna pumpa ... oprava cca 2000€ :roll:
mal som vselico od TATRA 613 po momentalnu Leganzu
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám menší problém :(

Příspěvek od -peha- »

Pokud vydržíš tak zajtra Ti ho šupnem lebo momentálne je deníček v Kráske v garáži a já v Košiciach čiže 70 km vzdialený a keď dojedu domov tak zasa pozde večer no ale zajtra idem do KE s Kráskou tak ti to pošlu :D
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“