Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od tarale »

Cawte zase mamproblem z mojou Captivou. Vo stvrtokmi odysla baterka auto som odtiahol do servisu v Poprade tam mi povedali ze baterka je fuc cez asistencku mi dali nahradne auto Opel Astrubale len do dneska -pondelok a moja Captiva stale nieje spravena nemaju baterku zevraj bude az vo stvrtok ja uz nechapem co vlastne v tych servisoch robia??? nemaju na sklade baterku??? sak to jak keby v potravinach nemali chleba a cakat na nu tyzden??? neviete niekto poradit nejaky kontakt na niekoho vyssieho v GM zeby som im napisal? vo februari som mal auto tyzden v Roznave nevedeli spravit cuvaci senzor teraz zase nemaju baterku??? dik za reakcie
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od palikx »

baterky jsou v podstate zbozi ktere se kazi tim ze se nepouziva.
takze tvoje v aute odesla pravdepodobne spatnou vyrobou a taky tim ze se vybila pred prodejem a jiz se nedokazala ozivit.
v servisech baterie bezne skladem nejsou jelikoz uplne bezne neodchazeji a jsou to jen vyjimky.
nemuzo ti tam dat jakoukoliv na to je predpis.musi tedy objednat original a to chvili trva
stejne tak je to s cidlem na couvani.
a jeste poznatek-dnes servisy nemaji obvykle nic na sklade a vse se dovazi z externiho skladu(krome filtru a veci bezne vymeny)a proto se na vse ceka
snad to pochopis i kdyz vidim ze jsi nastvany.
meli ti to ale v servisu takto nejak vysvetlit.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Re: Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od tarale »

Vsetko to co si mi napisal je pravda aj ked ohladom baterie by som ti oponoval podla mna je7dni dlha doba nato aby objednali a dosla mi bateria aj original a trebarz aj z madarska kde maju centralny sklad vysvetlim ti to takto vo stvrtok cca okolo 9.00hod som do servisu doniesol moju Captivu zhruba po vybaveni formalit do pol hodinky sme zistili ze bateria je fuc nemala vobec ampere len volty co je myslim jasne proste odysla neda sa ani nabit takze treba dat jednoznacne novu co oni aj potvrdili to znamena ze o cca 10.00hod vedeli co autu je mali poslat poziadavku na schvalenie do Madarska v dnesnej dobe je to mailom cca za 5sekund odtial im prisla odpoved v priebehu dna cize cca do 16tej hod nasledne nato bola reklamacia schvalena a uznana co znamena ze bateria v sklade maly byt vyexpedovana do Popradu v piatok a myslim ze nikto nepopre ze od piatku uz tu bateria z Madarska mala davno byt mame nato rozne dorucovatelske sluzby 24hod rozvozy a pod... dneska je utorok a bateria je stale v Madarsku aspon co mi povedali na zakaznickej linke Chevroletu kludne mi mohly povedat vo stvrtok a fakt by som ponu siel sam alebo zaplatil UPCku zeby ju dorucili expresne do Popradu a dneska som sa mohol na Captive vozit osobne si myslim ze Captiva je vlajkova lod Chevoletu aspon to tak vsade pisu tiez nestoji 150tis takze primerane nato mali byt aj sluzby a nie auto je koly baterke tyzden v servise a ja ,,chodim peso,, co sa tyka nahradneho auta mam narok na auto tej istej triedy alebo o triedu nizsie ma niekto dojem ze Corsa je ta ista trieda? alebo trieda nizsie?? Vsetko je otom ze ked kupujes auto slubuju ti aj nemozne ale ak sa ti nieco pokazi potom ta uznepoznaju a dookola ti trepu toiste toto nieje serioznost k zakaznikovi alebo ano??
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od mzprx »

Mne vzdy pozicali auto o triedu vyssie/aby ma navnadili/, ale teraz uz nemaju kam ist... :D
Musim s problemami pockat, kym pride na trh Camaro.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Re: Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od tarale »

no tak to si mal dobre aj ked idealne by bolo keby nebol ziaden problem a ziadne reklamacie ,ale stava sa aj to tak ako mne a auto vyssej triedy ??? ani nerozmyslaj aspon nie v PP
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od Serpico »

...a tak Tě tarale pohladím na duši, na tvých problémech, soused čekal přes 2měsíce na komplet poloosu pro nexii ve značkovým servisu Srba v Praze Modřanech s vysvětlením, že interní sklad je v Maďarsku a něco v Holandsku...pak jsem se zeptal v drafelu a mohl mít originál do 2dnů ( a tomu už vůbec nerozumím...), tak jenom nevím, za co si servis účtuje skladovou obrátku ( oprava přišla na 14tisíc asi platili čtyři marže obchodníkům a dopravu na oslu...) , nicméně chápu palikxe, že skladovat baterie je riskantní, pokud nepracuje odchází...takže tak ke značkovým servisům, už je nesponzoruji...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od Cudro »

Podla mna ta baterka neodisla bez priciny. Bolo by dobre zmerat odber pri vypnutom zapalovani. Mne takto odisla baterka v Evande. Bol som 3 tyzdne odcestovany a nechal som packu zapinania svetiel v polohe zapnute. Evanda ma sice obvod na vypnutie svetiel, takze svetla boli vypnute. Lenze tento obvod v kludovom stave berie 200 mA a ked som prepol packu svetiel na "vypnute" tak bol kludovy odber 20 mA. To som ale nevedel. Teraz ked dlhsie auto nepouzivam tak svetla vypnem vypinacom. Pri kazdodennom jazdeni ich nevypinam lebo to urobi automatika ktora sice nieco zerie ale za jeden den baterku nevybije. Skus si dat teda zmerat kludovy odber ked je vsetko vypnutea auto zamknute.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Re: Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od tarale »

no ze niektocaka na poloosku 2 mesiace to je mi divne pretoze ak je auto v zaruke tak reklamaciu musia teda mali by stihnut do 30dni ak nie tak si ziadam naspat peniaze za auto a chevrolet uz nekupim nikdy a ak uz zaruku nemam tak nejdem do znackoveho servisu cakat 2mesiace hocikde inde ti ju zozenu do 2-3di takze tak, co sa tykamojej baterky je jedno preco odysla ona sa srala od zaciatku to jest od 31.12.2008 na 3 den od kupy som im volal ze bateria je zla ze mi slabo startuje auto bolo -7stupnou a ledva natocilo naco mi v Roznavskom Chevrolete povedali ze mi nato pozru ked som tam siel reklamovat cuvaci senzor mimochodom vtedy tam mali auto tyzden a nic neobjednavali len zevraj preprogramovali softver ta robili tyzdentak mi veduci servisu povedal ze baterku vymenili z inej novej Captivy ale zial nestalo sa pretoze teraz odysla ono ju celkom nevybilo proste len nedrzala ampere-startovaci prud neslo pretocit svetla radio atd vsetko svietilo a hralo baterka odysla tym lebo bola stara proste moja Captiva bola mozno uz pol roka vyrobena a stala na sklade niekde v Slovinsku takze k tomu asi tolko a co sa tyka novej oni nezistovali preco odysla hned mi to uznali len baterka ide z Madarska tyzden toto je problem ale mozno ide peso po vlastnych tk jej to uznam...
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od mzprx »

Olovenu baterku mozes skladovat kludne aj rok a nic sa jej nestane. Asi bola vadna od vyroby, je tam nejaka netesnost a vyschol elektrolyt (kedze je to zapuzdrena gelova, ktora kludne vydrzi 5-6 rokov aj viac).
Ked sa s tym autom zacalo jazdit, v motorovom priestore je teplo, ktore dalej prispievalo k vysuseniu az to vyschlo uplne a je schluss ende. Auta bezne stoja hocikde vyrobene pol roka, ved kazda Captiva cestuje 3 mesiace na lodi z korei.

Inak, toto su pripady, ked sice mas pravdu, ale neoplati sa ti reklamovat. Baterku kupis hocikde na pumpe, v hypermarkete alebo servise za 30 az 60 eur. Mozno ta nafta, kym prides (a odides) do (a z) servisu ta stoji viac.

P.S. Ved je to "Sport" verzia, co znamena, ze sa pri nej nabehas (po servisoch). :D
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Re: Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od tarale »

S tou baterkou mas pravdu ze ako odysla pravdepodobne ale nemozem suhlasit s tym ze sa neoplati reklamovat a mam si ju kupoit sam ja mam servis odtahovku atd... teda viem si zohnat baterku uplne za nakup taku 95amperovu s opacnymi kontaktami za cca 55eur ale ide oto ze ja tam dam svoju baterku za pol roka odyde trebarz nieco v elektrike atd.. co si vecicky nie lacne a nedaju sa zohnat ani nahrady a oni mi potom povedia ze to odyslo preto ze som si ja vymenil baterku sam a ze som mal s tym ist do znackoveho servisu atd... co znamena ze mi padne zaruka a mozem ist...
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od mzprx »

Taku vyhovorku by skusili pouzit len raz....
Je to o urovni vztahov so servisom a predajcom.

V manuali k autu je napisane, aka baterka tam ma ist (parametre, nie vyrobca), ak tam das taku, co ma rovnake parametre, nemozes mat problem. Baterka je normalny spotrebak, tak ako napr. gumy.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Re: Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od tarale »

ako nechcem sa s tebou hadat ale neviem ci v tomto mas pravdu je jasne ze nemusis liat do auta olej Castrol ale akukolvek znacku len musi splnat hodnoty predpisane vyrobcom tak isto je to aj z baterkou len ide oto ze v zarucnej knizke mas tiez pisane ze pokial je auto v zaruke vsetky ukony na aute rozumie sa odborne nie prezutie pneumatik noze vykonavat len odborny servis danej znacky to znamena ze ak si das sam svoju baterku oni ti nepovedia ze ti nieco odyslo koly inej znacke baterky ale koly neodbornej manipulacii alebo montazi a ver tomu ze je to tak a este aj budu mat pravdu co sa tyka vztahu z predajcom a servisom je toasi tak ze ked vtacka lapaju pekne mu spievaju a ver tomu ja som kupil uz 4 nove auto
PolarSVK
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 18, 2007 09:45

Re: Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od PolarSVK »

Prečítal som si tvoj problem, taktiez mam Captivu a chodim do servisu v PP mal som podobny problem:

Pripad 1: Problem s baterkou som mal, jedneho dna sa rano vyberiem do prace a hold auto nechce nastartovat.
Proste ani len budiky sa neotocili baterka totalne vystavena, tak som volal do Chevroletu PP, ze to mam natocit cez
kabel a pris k nim. Prisiel som k nim zmerali baterku a vysledok baterka je, ze vraj v poriadku. Samozrejme mi davali otazky tipu nenechal ste zapnute svetla, radio, vnutorne osvetlenie a pod. potom zmerali odber z auta ci nahodou nieco neodobera viac, vsetko bolo v poriadku. Na to vsetko som im povedal, ze urcite bude problem v baterke a ze uz proste
po totalnom vybity nieje tak ako ma byt a ze ju chcem vymenit. Ze to nieje mozne pretoze ide atd atd.
Zobral som sa a isiel prec, ale bol som sklamany z ich pristu.

Pripad 2: Mal som ist na sluzobnu cestu (podotykam auto stalo 2 dni) nikto na nom nejazdil pridem do auta a auto nereagovalo na central, vobec neslo otvorit. Nakoniec som to otvoril klucom, dam kluc do zapalovania a nic. Tak som zasa volal do Chevroletu PP, povedal som im v com je problem a ze urcite je problem baterka. Na co mi technik povedal nieje problem pridte vymenime, cena je .... !
Na to som zareagoval, ze aka cena, ze auto je v zaruke a ze nech ma prestanu "ojebavat" tak v tom pripade musite dojst a urobit testy. Zrazu ak je sa neplati treba testy, tak som tam dosiel po dvoch hodinach volal s5, ze baterka je vadna a ze ju vymenili a ze tu co som mal bola slaba a ze teraz je tam predpisana. Asi som mal len stastie, ze bola skladom. Chcel som sa len podelit o moje skusenosti s PP servisom a baterkou tu baterku mohli vymenit uz predtym
a nebol by problem. Zarazajuce je, ked sa ti to stane niekde v zapadakove co potom urobis.
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Re: Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od tarale »

Caw precital som si tv skusenost z baterkou a co nato napisat??? Ono vsade plati ze ked kupujes auto tak ti naslubuju aj neviem co len aby si ho kupil ale ked mas potom problem tak najlepsie keby si si to zacvakal sam to iste plati aj o servise v PP aj ked je pravda ze mne nikto nepovedakl ze mi to ako reklamaciu neuznaju ja som siel z mechanikom k aute zmerali sme kapacitu a bolo to jasne problem bol len v tom ze som ho dotiahol do servisu vo stvrtok doobedu a o tyzden presne vo stvrtok som siel ponho lebo nemali baterku skladom a z centr. skladu z Madarska sla do PP 7dni -zrejme sla po vlastnych a peso ale couz? nenahadas sa ani na linke zakaznikom ani proste nikde povedia ti ze nato maju 30dni a hotovo auto treba tebe nie im ale nakoniec dali baterku novu a ,,zatial,, moja Captiva slape dufam ze uz bez poruchy az kym ju predam. A co sa tyky servisu v Roznave?? stokrat horsi pristup ako v PP
PolarSVK
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 18, 2007 09:45

Re: Reklamacia Captiva 2.0 150koni Sport

Příspěvek od PolarSVK »

Tak presiel nejaky ten mesiac a pridavam dalsie novinky so servisom, bohuzial veci, ktore by sa nepacili asi nikomu.

Servisna prehliaka (number two)

Zhruba pred pol rokom som bol na povinnej 2 rocnej prehliadke. 2. tyzdne do predu som sa objednal s tym, ze som sa pana, ktoryho ma primal vopred opytal, ako dlho trva tato prehliadka (o 15:00 som mal naplanovanu sluzobnu cestu) na co mi odpovedal 2-3 hodinky,tak si hovorim fajn rano o 8:00 to je uplne do pohody, objednajte ma. Po prichode do servisu mi, ale oznamil, ze na aute je potrebny reprograf riadiacej jednotky na co som zostal zaskoceny, hovorim mu co mi to nepovedal do telefonu uz ani nepametam aku tam hodil vyhovorku. Povedal som mu co je vo veci a ze o tretej musim kazdopadne mat auto, na co mi povedal, ze auto bude urcite do 12:00 pripravene. Zobral som sa a isiel vybavit nejake veci do banky a tak, pozeram na hodinky 12:00 samozrejme necakam, ze auto bude pripravene presne na minutku vzdy do toho moze nieco prist, cakam 13:00 nic, 13:30 stale nic hovorim si, ze mu zavolam. Odpoved v telefonate : Dobry den auto je uz spravene, ale kolega isiel na skusobnu jazdu a potom este ide na obed a nieco vybavit tak za 2 hodky mate auticko s5. Pocujete dobre on si idem s cudzim autom na obed (neviete kde ho suchne, narazi alebo nieco podobne), myslel som, ze dostanem infarkt, volal som ocovi ktory, je majitel firmy pre ktoru robim s tym, ze co je vo veci. Za 15 min zvoni telefon s tym, ze auto je uz v servise, no o com diskutovali, ale nic prijemne to asi nebolo. Pridem do servisu a pytam sa primacieho technika, ze co to ma znamenat co to je za jazda ako inac technik vobec nevedel o co go tak zavolal mechanika, ktory mi pekne vysvetlil, ze je potrebna dynamicka a staticka jazda (s tym, ze dynamicka jazda je +/- 30 min a nie 3 hodiny)este dodam auto bolo hotove okolo pol jednej. Klobuk dole, pred panom mechanikom asi fakt jediny poctivy clovek co tam robi. Takze mechanik odviedol svoju pracu dobre a auto bolo hotove uz davno pre odovzdavkou, ale pan technik a jeho vyzsi team si tam zjavne robia co chcu a je tam pekny bordel.

Kontrolka vykonania povinnej udrzby (fakt alebo fikcia) cast 1

Jedneho krasneho rana si idem pekne do prace sadnem do Captivy nastartujem a pozeram svieti kontrolka povinnej
udrzby v manuli sa docitam, ze mam navstivit servis tak sa obejdnam s velkou chutou k mojim kamaratom do Servisu.
Nedudem rozoberat, ze auto ma byt hotove o 11:00 a nieje ani o 14:00 myslim, ze som to uz dost rozpisal hore.
Pridem do servisu s tym, ze mi to vymazali, ale ze nevedia co to je a ze sa to uz nebude ukazovat. Tak si hovorim fajn.

Kontrolka vykonania povinnej udrzby + vyhrievanie zadneho skla (fakt alebo fikcia) cast 2

No co cert nechcel prejdu 2 tyzdne a kontrolka svieti zas (v podstate ide o ten problem, ze za dva tyzdne ta kontrolka zasvieti asi 2 krat priklad rano v pondelok a vecer, ked idem s prace vo stvrtok. Po 10 sekundach ta kontrolka zhasne a uz sa nerozsvieti) sam neviem o co ide, pretoze co sa tyka jazdenia, elektroniky a pod vsetko slape ako ma. Plus sa do toho vyskitol problem, ze ak som zapol vyhrev zadneho okna tak naskocila kontrolka baterie, ked to vypne tak to zmizne. Tak volam do servisu co je vo veci tak ze mam prist v pondelok do servisu. Odovzdam auto, dostavam sladke reci, ze sa mam tak za dve hodiny zastavit, nahodim usme a hovorim si no, ked to bude za 3 tak budem stastny. Presli 3 hodiny nikto nevola, tak, ze zavalom, primacia technicka odpoveda, ze auto je hotove, ze si mozem prist hovorim si fajn. Pridem do servisu daju mi kluce, ze mam podpisat preberaci protokol, hovorim jej a kde je auto ved pred servisom nestoji, ona, ze urcite tam je. Tak vyjdem von a auto nikde, pozeram co si som mna robi vola? Pride druhy technik a ten tak isto nevie, kde sa auto nachadza, po 10 minutach dobehne, ze auto je u nich v sklade a ze nemozem ist prec, lebo je to vazna zavada, ze je chybni regulator dobijania alternatora, proste nieco v tom zmysle, no tak si hovorim fajn samozrejme suciastku nemaju na sklade a pocuvajte dobre dorucenie suciastky ak je na slovensku do 5 dni a to nevedia zarucit. Ziadam ich o nahradne vozidlo, na co dostavam odpoved, ze musim odist s autom a zavolat si odtahovku do servisu aj ked to bude len 20 metrov. No je toto normalne, mame 5 aut, ale toto sa nam u ziadneho ineho servisu nestalo. Poslu ma za panom, ktory mi povie, ze to vybavi a ze mozem dostat aveo, hovorim si ja nechcem aveo chcem auto v mojej cenovej relacii tak, ze jo to mozne, ale ze musim cakat tak 2-3 hodinky. Nasral som sa nechal som tam auto a odisiel s kolegom na druhom domov.
Na druhy den mi volaju, ze auto je hotove, pytam sa ich ved ste mi povedali, ze auto bude hotove mozno v piatok a je utorok, ze je hotove, pridem tam jeden aj druhy problem vyrieseny na faktruke su odstranene obidve zavady. Hovorim si bude pokoj no, ale ....

Kontrolka vykonania povinnej udrzby (fakt alebo fikcia) cast 3

No co cert nechcel minuly tyzden to naskocilo zas, takze uvidime ako to dopadne.. medzi tym sme boli s otcom za pravnikom
a bol som si aj vytlacit cely zoznam ukonov v servise, ak to bude dalej pokracovat tak sa obratime na GM Slovakia a potom
na organi tresne v cinnom konani toto uz nieje mozne, samozrejme nahrada skody a pod. veci


Sorry, ze som tu napisal dlhu story, ale chcel som sa podelit o skusenosti s tymto servisom, v podstate nemozem
povedat na auto, zle slovo az na tieto problemy som s nim spokojny. Ani sa necudujem, ze ludia nadavaju na tu
a tu znacku, ked maju podobne alebo este horsie problemy ako ja. Kazdpodane urcite nekupim Mazdu,Opel a Chevrolet
pretoze u nas to je zastresene pod jednym servisom.
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“