Doba dodání

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
davgre
Příspěvky: 24
Registrován: pon zář 28, 2009 21:22

Re: Doba dodání

Příspěvek od davgre »

Jo, to s tou distribuční sítí Chevroletu je to divné. Na jejich oficiálních stránkách www.chevrolet.cz mají uvedeno dealerství i v Hradci Králové, ale ve skutečnosti o tom "jen uvažujou". Já to mám do Pardubic a do Rychnova přibližně stejně daleko a taky bych volil Rychnov. Cruze je pro mě auto snů, když vemu v potah cenu/hodnotu/vzhled. Jen ten servis mi dělá starosti.
S Octávkou vedle určitě nešlápneš (i když taky záleží na kusu), ale pro mě to je už trochu nudné auto, které vidím na každém rohu. Pro firemní účely ale určitě dobrá volba, pokud šéfovi nezáleží tolik na ceně :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Doba dodání

Příspěvek od Slam »

davgre píše:Jo, to s tou distribuční sítí Chevroletu je to divné. Na jejich oficiálních stránkách http://www.chevrolet.cz mají uvedeno dealerství i v Hradci Králové, ale ve skutečnosti o tom "jen uvažujou".
Však původní dealerství Chevroletu (VK Auto) fungovalo ještě letos, tak jim dej čas, než postaví nové (protože jinak by to byla ostuda v HK žadné nemít, zvlášť když v dobách Daewoo tu byly minimálně 3! :x). Jinak autorizovaný servis v HK zase je (i ve VK Auto by měl servis fungovat i nadále, ale nejspíš jen pro auta starší jak Cruze, a pro Daewaa ještě funguje původní servis - v dobách Daewoo to byla Auriga, dnes je to KoreCar a prodávají tam Hyundaje), je to v Opelu OlfinCar, vevnitř jsem radši ani nebyl, ale venku mají aspoň na plotě malou cedulku CHEVROLET... :roll:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
chevyman
Příspěvky: 86
Registrován: pát led 05, 2007 14:09
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od chevyman »

Slam píše:
davgre píše:Jo, to s tou distribuční sítí Chevroletu je to divné. Na jejich oficiálních stránkách http://www.chevrolet.cz mají uvedeno dealerství i v Hradci Králové, ale ve skutečnosti o tom "jen uvažujou".
Však původní dealerství Chevroletu (VK Auto) fungovalo ještě letos, tak jim dej čas, než postaví nové (protože jinak by to byla ostuda v HK žadné nemít, zvlášť když v dobách Daewoo tu byly minimálně 3! :x). Jinak autorizovaný servis v HK zase je (i ve VK Auto by měl servis fungovat i nadále, ale nejspíš jen pro auta starší jak Cruze, a pro Daewaa ještě funguje původní servis - v dobách Daewoo to byla Auriga, dnes je to KoreCar a prodávají tam Hyundaje), je to v Opelu OlfinCar, vevnitř jsem radši ani nebyl, ale venku mají aspoň na plotě malou cedulku CHEVROLET... :roll:
I když teď pomáhám konkurenci - tak jediný autorizovaný servis v HK je OlfinCar a mají tam OBR ceduli, že mají stavět nový shovroom se servisem, ale kdy čert ví... v Pardubicích je to AutoStiger oba vznikly na základech bývalého AutoPrimu.... Ale o jejich úrovni nemám ani šajnu a i kdybych měl tak bych nehodnotil.... to mně nepřísluší.. to musíte hodnotit Vy zákazníci...

Jinak se snažím v RK dělat servis tak aby jste přijeli a odjeli (připravené díly apod)..... bežný servis tak na 3 hodinky.... takže z obou měst to máte ke mně tak 30 min sem + 30 min zpátky .... a vždy se snažím se zákazníky domluvit.... Jezdí ke mně i z delších míst....

Možná je to tím , že je Hradec "obklíčenej" Rychnovem - Náchodem - Trutnovem a pomalu utahujeme smyčku:-)

Jinak co se týče Cruze tak se už dva měsíce snažím objednávat LS PLUS a ostatní verze ve velkým množství takže postupně mně začínají dorážet i volná auta.... problém je že než to dorazí tak už je to prodaný a na sklad zase nic není... Teď to bude třeba volný 1.6 LS PLUS Morocan Blue...
Naposledy upravil(a) chevyman dne pon lis 09, 2009 21:16, celkem upraveno 1 x.
Předváděcí vozy CHEVROLET. V rodině a po příbuzenstvu aktuálně: 1xCHEVROLET ORLANDO 1.8 LTZ, 2xCHEVROLET CRUZE 1.8 LTZ, 1x CHEVROLET AVEO III SDN 1.6 LTZ, 2xCHEVROLET AVEO II HB5 1.4 LT
Uživatelský avatar
chevyman
Příspěvky: 86
Registrován: pát led 05, 2007 14:09
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od chevyman »

davgre píše:S těma čekacíma lhůtama na Cruze je to opravdu špatný a je to škoda, protože tím ztratí řadu potencionálních kupců.
Máš pravdu - Octávka 1,6 MPI je utrpení (před týdnem jsem ji zkoušel a rozhodně bych to nebral), nechápu proč v Světu motorů neporovnávali tento motor právě s 1,6 v Cruzovi.
Protože by Octavie prohrála :lol: A to se přeci v ýbermagazínu nemůže stát...
Předváděcí vozy CHEVROLET. V rodině a po příbuzenstvu aktuálně: 1xCHEVROLET ORLANDO 1.8 LTZ, 2xCHEVROLET CRUZE 1.8 LTZ, 1x CHEVROLET AVEO III SDN 1.6 LTZ, 2xCHEVROLET AVEO II HB5 1.4 LT
Vojta

Re: Doba dodání

Příspěvek od Vojta »

Slam píše: .....i ve VK Auto by měl servis fungovat i nadále, ale nejspíš jen pro auta starší jak Cruze .....
Já jsem Matýska koupil u VK Auto, ale to tam byl ještě pan Hanuš. Pak jsem tam jezdil na garančky, ale změnilo se vedení, technici, mechanici a úroveň šla každý rok rapidně dolů. Letos už jsem byl na prohlídce v Rychnově nad Kněžnou a není co řešit -i
Uživatelský avatar
lubas
Příspěvky: 33
Registrován: úte čer 16, 2009 20:51

Re: Doba dodání

Příspěvek od lubas »

Tak jsem se konečně po 5ti měsících dočkal a dozvěděl se, že mi přišlo auto. Tak už jen doplatit zbytek a příští středu se už budu vozit.
Chevy Cruze 1,8 LT v krásně bílé barvě ;-)
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: Doba dodání

Příspěvek od Jajuska95 »

Tak ať Cruze dobře slouží, pak se s námi poděl o své dojmy ;) Jakou výbavu Cruze budeš mít?
lubas píše:Tak jsem se konečně po 5ti měsících dočkal a dozvěděl se, že mi přišlo auto. Tak už jen doplatit zbytek a příští středu se už budu vozit.
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Uživatelský avatar
lubas
Příspěvky: 33
Registrován: úte čer 16, 2009 20:51

Re: Doba dodání

Příspěvek od lubas »

budu mít 1,8 LT takze se už mooc těším a pak dám vědět a pošlu i nejaké fotečky :lol:
Chevy Cruze 1,8 LT v krásně bílé barvě ;-)
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od Ivoš »

Jestliže si budem kupovat Cruze i my, tak 1,8 LT chci i já, tak jsem hodně zvědav na motor atd.... ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
chevyman
Příspěvky: 86
Registrován: pát led 05, 2007 14:09
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od chevyman »

lubas píše:budu mít 1,8 LT takze se už mooc těším a pak dám vědět a pošlu i nejaké fotečky :lol:
Gratuluju k výběru 1.8 LT best kup.....
Předváděcí vozy CHEVROLET. V rodině a po příbuzenstvu aktuálně: 1xCHEVROLET ORLANDO 1.8 LTZ, 2xCHEVROLET CRUZE 1.8 LTZ, 1x CHEVROLET AVEO III SDN 1.6 LTZ, 2xCHEVROLET AVEO II HB5 1.4 LT
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od PeS »

lubas píše:budu mít 1,8 LT takze se už mooc těším a pak dám vědět a pošlu i nejaké fotečky :lol:
Jo, 1.8 LT je taky můj sen, ale já si počkám na HB. Sedana nepotřebuji. Takže si myslím, že ještě tak 2 roky v Lacetti, nez HB vyleze na svět... a než se auta hlavně dostanou k nám :-)
Ať Ti jezdí a těším se na zkušenosti!
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Uživatelský avatar
pospa228
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 19, 2009 10:09
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od pospa228 »

Všechny zdravím.
Náhodou jsem narazil na toto fórum, když jsem na googlu hledal nějaké informace o dodávce nového cruze, a byl jsem překvapen kolik lidí má stejný problém jako já.

19.5.2009 jsem si objednal v autosalonu BSauto v Brně nového chevy Cruze 1,6 LS plus White. (V té době běžela v ČR akce - k novému Cruze sada příslušenství v ceně 50tis. zdarma). Prodejce mě ujistil, že doba dodání je max 13 týdnů a měl jsem se vněm prohánět nejpozději od 8. srpna. Koncem července se mi dealer ozval, že "moje" auto zapoměli naložit v Koreji na loď , a že dodávka bude zpožděná, tedy že auto budu mít nejpozději začátkem září 09. Samozřejmě, že jak se blížil konec srpna, moje nervozita a nadšení z vidiny jak se proháním v Cruzu stoupalo. Bohužel, pro mě tak očekávaný telefonát, nebyl nijak příjemný. Jednalo se o opětovné odložení doby dodání, opět o měsíc - tedy přelom září/říjen. To už mi opravdu nedalo a odhodlal jsem se napsat písemnou stížnost na vední GM do Prahy. Ti se mi sice ve velmi krátké době ozvali, ale pouze s tím aby mi řekli, že moje auto je pořád v Koreji a teprve se bude naloďovat. Od té doby mi ještě několikrát volali s tím že bohužel auto ještě není, ale během 14 dnů bude. Naposledy mi volali včera, kdy jsem se dozvěděl, že auto by mělo stát již 14 dní v Koperu, ale že během 14 dní bude u mě.

Musím říct, že tímto přístupem se mi firma Chevrolet úplně znechutila a opravdu velice vážně po 6ti měsíčním čekání uvažuji o odstoupení od smlouvy :( . Jedniné co mě drží v naději je to, že mě Cruze dostal svým designem a bezkonkurenční cenou a ještě se slíbenou sadou příslušenství - o ketrou doufám nepříjdu.

Píšu to jsem proto, abych se s vámi podělil o moji nepříjemnou zkušenost a taky proto abych si tak trochu ulevil.

Zdravím všechny fanoušky Chevyho :)
dříve:Chevy Aveo, 4dv., 1,2
Chevy CRUZE 1,6 LS+ White
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Doba dodání

Příspěvek od xsoftx »

Zdravím všechny majitele Daewoo / Chevrolet kár... :)

Toto je můj první příspěvek do vašeho fóra, ač ho sleduji již tři měsíce.

Ohledně objednávky je asi vše o výběru dealera(já jsem poslal hromadný mail, tak aby o sobě prodejci věděli). Můj mě na vše upozornil a hlavně nesliboval. Objednal jsem 29.8. a 9.11. bylo auto u prodejce a to proto, že mě přesvědčil, ať do smlouvy dáme "barva dle dohody". Domluveny byly tři metalické barvy a dealer se měl snažit.....
a skutečně se snažil....informoval jakmile vůz byl naloděn...a pak v prodejně.

Hodně štěstí všem, kteří stále čekají........
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od -peha- »

Výtej a nech Ti ten krasavec slúží do rostrhanie tela Obrázek
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Doba dodání

Příspěvek od xsoftx »

Díky...šlapu mu na krček každý den............ :lol:
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Cruze“