Zase problém s LPG

Moderátor: Blue Lanos

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase problém s LPG

Příspěvek od -peha- »

Ano dá na LOVATU ho drží taká ségrovka a Landi tam je malá skrutka č.4 a tak ide ta cievka dolu aj keď je nádrž plná no pokud je multifunkčný ventil OK tak ide vybrať aj to jadro s pružinkou a jo daktoré nádrže majú manuálne zatváranie tankovania ( na ventile sú 2 uzatváracie ventilky) a ten čo má len jeden tam je to automaticky ale či je to zlé to sa dozvieš len po tej skúške prietoku :PP:
Reklama
 

PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Re: Zase problém s LPG

Příspěvek od PeLi »

Tak som rozobral ten miltifunkčný ventil po uzatvorení tých dvoch manualnych ventolov. V tom ventile bol nejaký sajrajt, tak som ho vyfukol jemným pustením LPG pomocou toho manualneho ventilu. Zložil som to cele a funguje to. ;)

Díky moc, aspoň nemusím isť do servisu :PP:
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase problém s LPG

Příspěvek od -peha- »

výborne další šikula -i Tak nech holka jazdí ako má :lol:
Uživatelský avatar
kajsi
Příspěvky: 20
Registrován: úte kvě 17, 2005 11:33
Bydliště: Fero S., Košice

Re: Zase problém s LPG

Příspěvek od kajsi »

ahojte chlapi
mam problem s LPG na Lege (je to system Lovato a riadiaca cast LOVTEC, nie sekvencne iba obycajne), popisem ho podrobnejsie: asi pred 2 tyzdnami Lega zacala trhat na plyne (na benal je to OK), presiel som si prispevky tu na stranke a vytypoval som, ze to moze byt len tym, ze je tam stara membrana alebo zavadou na multiventile ako je to uvedene hore. Isiel som s tym do servisu, ale oni tvrdili, ze to bude membranou, vymenit mi ju v piatok nechceli, ze uz nie je cas,ale ze mi vedia poradit kde ju mozem kupit - kupil som ju a trufol som si ju aj vymenit, (nebola to iba jedna membrana, ale aj dalsich 5 ci 6 tesneni) vsetko sa dalo zvladnut asi za 2 hod aj s vycistenim (bolo tam dost sajrajtu z plynu), krasny vycisteny spynovac som zamontoval do auta, presiel som sa a pohoda, ale len do dnes, lebo dnes zacalo trhat autom na plyn opat, i ked si myslim ze uz to trhanie je z ineho dovodu. Vysvetlim preco si to myslim, ked som zamontoval splynovac naspat po vycisteni a nastartoval som Legu nedalo sa na splynovaci (ako vzdy predtym) nastavit bohatost zmesi - ma svietit striedavo zelena a cervena ledka (zariadenie Lovtec), svietila vzdy uz len cervena LED a neviem s tym pohnut, preto sa pytam treba resetovat riadiacu jednotku plynu Lovtec a ako alebo co s tym??? Otacky motora dosiahnu tak 2500 -3000 a motor nejde vyssie a samozrejme za jazdy tiez a tym aj netaha ale trha. Da sa to doma opravit alebo len servis, pokazila sa riadiaca jednotka plynu alebo ju treba len nastavit. PORADTE neviem co dalej???? -P Kajsi
Kajsi-Leganza 2.0,SX, 98 kW, LPG
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Zase problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Na benzin ti ide aj po zahriati normalne ci len po nastartovani kym neprepne na plyn? Vyskusaj dlhsiu jazdu na benzin so zahriatym motorom. Ak bude OK, chyba bude asi v RJ plynu. :(
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Zase problém s LPG

Příspěvek od kesko »

Po vymene membrany by si to mal dat znovu nastavit v servise, ina tuhost tej membrany . Ale viac by ti poradil PEHA
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
kajsi
Příspěvky: 20
Registrován: úte kvě 17, 2005 11:33
Bydliště: Fero S., Košice

Re: Zase problém s LPG

Příspěvek od kajsi »

ano, chyba sa prejavuje len pri jazde na LPG, aj zahriaty motor pri jazde na plyn ide v poriadku
Kajsi-Leganza 2.0,SX, 98 kW, LPG
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“