Elektrika v Lanose

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Elektrika v Lanose

Příspěvek od FoXo »

Sem by sme mohli pisat vsetko co sa tyka elektriky a tak :)

A hned moja prva otazka. Nemam Lanos este poriadne prehliadnuty co sa tyka elektriky :)
Chcel by som sa opytat kde najlepsie by sa malo napojit na obvod ktory sa zopne pri zapnuti svetiel. Ked chcem daco na to pripojit.
Pripadne ak na plosak si spravim napriklad zbernicu kdemozem aj viac veci napojit na tento ovod kde to je najlepsie pripojit.
Dufam ze som bol pochopeny :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Reklama
 

Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Elektrika v Lanose

Příspěvek od lanos&renault »

Ja by som zacal vstupmi do RJ, tam ti idu vsetky potrebne info. Do RJ idu dva konektory, podla knizky "Jak na to" si zisti z akych vsetkych vystupov a potom len ohol drot nejake 4 cm pred konektorm naletuj nan vystupny drot a daj do plosaku, ktory by si si spravil ako univerzalny. Zrataj kolko potrebujes sledovat vystupov a sprav plosak tak, ze nan umiestnis nejaky univerzalny konektor a mozes sa takto pripajat na obvody auta. Tie, ktore nahodou do RJ nevstupuju, tak tie si z urcitych miest (inych konektorov) postahuj k tym z RJ a pripoj na ten plosak. Urcite to bude papracka :lol:
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrika v Lanose

Příspěvek od FoXo »

Tam ide o to ze chcem spravit univerzalny plosak, ktory bude mat kvazi 3 moznosti a to tie ze opnutie zariadeni po zapnuti svetiel, zopnutie zariadeni cez vypinac cize stalych 12V a zopnutie zariadeni pri otvoreni dveri. Na ten plosak potom budem pripajat jednotlive veci podla potreby :)
Ono nebudu tadial pretekat az tak velke prudy ale predsa pre istotu preto som chcel ze kde je najlepsie sa pripojit :) Riadiaca by mala byt kde? Lebo som ich nasiel viac a neviem ktora je naco :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrika v Lanose

Příspěvek od FoXo »

30 je stalych 12V
15 je 12V pri zopnuti klucika do 1 polohy
Spravne som si zapamatal?

A dalej akymi farbami by mali byt tieto 12V oznacene v Lanose.
30 cerveny a 15 zlty ?
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Odpovědět

Zpět na „LANOS“