Topeni mi asi umrelo :(

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Ta kvapalina hadam nezmizla za noc. To sa nepozeras pod kapotu? Nepamatas z autoskoly, ze mas kontrolovat 5 naplni? Vodu, olej, destilovanu vodu v baterke, brzdovu kvapalinu a napln do ostrekovaca. Lenze v autoskole mali haraburdy a my mame Nexie, tak skontrolujes aj spojkovu kvapalinu a napln posilovaca riadenia :lol: :lol: :lol:
Reklama
 

Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Ja mam zase taky problem s kurenim, ze ak zapnem ventilator povedzme na styrku, a dam ofukovat celne sklo, tam mi to az tak silno nefuka, lebo vzduch prudi von aj tymi otvormi nad ovladanim kurenia.. Ale tam by nemalo nic prudit, ked mam nastavene to na celne sklo,nie? Neviete, kde by mohol byt problem v tomto pripade? Dik
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Ja som si vsimol to iste. Ale robi to iba pri kureni. Bez kurenia to preklapa celkom dobre. Bud to tak ma byt, alebo ze by bola zla ta podtlakova regulacia?
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Neviem, ale moj subjektivny nazor je asi taky, ze 70% vzduchu ide na sklo a 30% dovnutra cez tie otvory.. Inak ked menim smer ofukovania tym strednym regulatorom, aj vam tak nieco trosku zasici? Pocut to hlavne hned po jazde, ked motor vypnem a otocim tym knoflikom..
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

To je normální, jak je tam ještě podtlak, tak to normálně funguje, ale přepneš 2x , 3x a konec. Je to to samé, jako , když si dvakrát šlápneš na brzdu a " vyšlapeš" si posilovač.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Marek
Příspěvky: 132
Registrován: čtv srp 21, 2003 21:02

Příspěvek od Marek »

Bady píše:Ja mam zase taky problem s kurenim, ze ak zapnem ventilator povedzme na styrku, a dam ofukovat celne sklo, tam mi to az tak silno nefuka, lebo vzduch prudi von aj tymi otvormi nad ovladanim kurenia.. Ale tam by nemalo nic prudit, ked mam nastavene to na celne sklo,nie? Neviete, kde by mohol byt problem v tomto pripade? Dik

Tak to nevím jestli by mělo jít všechno na okno ale ty výdechy nad ovladači topení a i ty na stranách jdou přece zavřít ne :) 8) :lol:
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

To hej, ale ja sa na to aj tak musim pozriet..funguje mi to nejak cudne.. Ked zapnem ventilator a nastavim povedzme aby to fukalo cez tie stredove "vydechy" nad kurenim, tak cez pravy "vydech" mi to fuka o dost menej ako lavy..a to maju spolocny privod vzduchu...cudne,nie?
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

To neexistuje. Mozes vybrat tie mriezky tak, ze ich preklopis a na jadnej strane vypacis. Za nimi je taky spolocny tunel, ze by si tam zmestil pol tehly. Mozno prehanam :D Ak by to fucalo na jednej strane menej, to by tam musala byt strcena fusakla.
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

Bady píše:To hej, ale ja sa na to aj tak musim pozriet..funguje mi to nejak cudne.. Ked zapnem ventilator a nastavim povedzme aby to fukalo cez tie stredove "vydechy" nad kurenim, tak cez pravy "vydech" mi to fuka o dost menej ako lavy..a to maju spolocny privod vzduchu...cudne,nie?
sa treba spytat Copperfielda ci v tom nema prsty :lol:
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Prid pozriet a uvidis. To sa cudujem aj ja..minule som nieco robil a rozoberal som palubovku, a neviem, ci sa neuvolnil ten tunel, co smeruje od stredu do uplne praveho "vydechu" pri dverach a mozno teraz fuci niekde pomimo..
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Ten tunel je v celosti az po krajny vydych. Napaja sa iba na tu bakelitovu skrinu kde je aj radiator kurenia a preklapacie klapky. Mozno sa ti dobre neotvaraju tie skrtiace klapky za mriezkou. Nenisu vykolajene?
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

to teda neviem, musim pozriet..len viem, ked som to rozoberal a zase skladal palubovku, tak ten cely tunel od stredu po pravy kraj som vzdy zalozil a ked som nanho napajal vydych pri dverach, tak zo stredu vypadol..urobil som to asi 3x, stale vypadol, potom sa tam nejak uz drzal, ale ci je dobre zalozeny to neviem..
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Palubovka sa tazko rozobera. Nieje to moja srdcova zalezitost. Keby to vyfukovalo mimo, tak by len slabsie fukalo, ale ked to zle prerozdeluje,tak to je ako keby dobre nefungovali tie klapky. Kludne mozu byt zaseknute.
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Ako sa presne dostanem k tym klapkam? Tak detailne som sa vtedy do toho nepozeral..
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Tie by mali byt v tej plastovej casti ked sa pozres pod stredovu konzolu. Tam sa ani parom nedostane. To musi byt strasna robota a este sa ani nevie ci bude mat zmysel. Ked to robi aj mne ten problem co pises, mozno to bude normalne.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“