Doba dodání

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: Doba dodání

Příspěvek od Jajuska95 »

Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Doba dodání

Příspěvek od Richard »

kolargol píše:
Richard píše:Bohužel Chevrolet neumožňuje zadat auto do výroby narozdíl od Opla, Fiata, Škodovky. Auto si můžeš objednat až když opustí brány závodu
WTF? Co je to za koninu? Takže podle tebe když bych objednal Cruze v nějaký prapodivný kombinaci, kterou defaultně nevyráběj, budu čekat roky, než jí náhodou vyroběj?

Co jsem si to v tom případě objednal?
Nechci se opakovat, jestli ti někdo tvrdí, že ti auto objedná do výroby, kecá. Auto se objeví v systému (a prodejce ho může objednat a koupit) až když opouští brány závodu, naloďuje a má VIN a tzv job nr. Samo můžeš se s někým dohodnout, že chceš např. 1,8 LS se sadou LS+ v černé barvě. Ale pak záleží na náhodě, jestli se tvému prodejci podaří takové auto sehnat a za jak dlouho.......
Klidně se může stát, že se objeví v systému např. 10 takových aut a tvůj prodejce se podívá do systému v 10h - nic a auta se objeví v 11h. Mrkne tam znovu ve 12h a nic tam už nebude, vše už koupili ostatní..... :roll: Další černé budou až např za měsíc........ Proto upozorňuji na termín dodání na kup. smlouvě....

A s tou prapodivnou kombinací nemáš šanci, Chevy nabízí většinou 3 stupně výbavy , a v každém stupni výbavy je možné něco "připlatit" (klima pro base, navigace pro LT) ale kdybys chtěl do LS navigaci máš smolíka nejde to, ledaže, by se takové auto náhodou vyrobilo (někdo byl po flámu) prostě fabrika není vybavená na individuální výrobu. Teda např. týden se vyrábí 1,6 base s klimou, další týden 1,6 LS se sadou LS+, další např. 1,8 LT a tak furt dokola.......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
kolargol
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 02, 2009 17:09
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Doba dodání

Příspěvek od kolargol »

Hm, tak to je bomba.
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS Moroccan Blue
Obrázek
Tano
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 11, 2009 17:56

Re: Doba dodání

Příspěvek od Tano »

No to je výborné, to znamená, že lidé co si obědnali auto po mě, ho můžou dostat třeba o měsíc dříve? To se mě nechce ani věřit (ikdyž počítam že Richard je asi prodejce Chevroletu a proto to tak dobře zná).
Výrobce vyrábí všechny možné kombinace Cruze pořád dokola? Teď to přeženu,ale co kdyby byl na celém světě zájem jen o zelenou barvu s motorem 1,8. Proč by výrobce vyráběl ostatní varianty???
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Doba dodání

Příspěvek od milosh »

Ivosi dik, ale kdyz Cruze tak jedine v cerne -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od Krtek »

kurňa a já považoval škodofku za komunistickej pozůstatek minulosti... Když sem to tam viděl na vlastní oči jak se jim sjížděj ze všech stran různý barvy, výbavy a motory... kam se hrabe Daewroolet. Ono to bude ale asi daný zaostalostí fabriky někde v babusstánu.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
robajz
Příspěvky: 15
Registrován: úte čer 30, 2009 21:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od robajz »

Krtek píše:kurňa a já považoval škodofku za komunistickej pozůstatek minulosti... Když sem to tam viděl na vlastní oči jak se jim sjížděj ze všech stran různý barvy, výbavy a motory... kam se hrabe Daewroolet. Ono to bude ale asi daný zaostalostí fabriky někde v babusstánu.
Krtku , snad to nebude tak zlé , pokud i ty jezdíš Daewroletem z Babusstánu a jsi spokojen a na předražené VolksWageny z Protektorátu ( jako správný fanoušek zdejšího klubu ) kidáš hnůj , pokud situace dovolí .

Bijte mne, řežte mne, plantážníci, uvidíte, že do roka a do dne Cruze tady bude. :D
A pěšky už pak do Stínadel už chodit nebudu .
Rychlonožka .
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od Krtek »

No spokojenej bych neřek, fanoušek Daewrooletu už vůbec ne. Řekněme z nouze cnost páč v tý době nebyla cenově vhodnější nabídka (ktereá se časem zas tak cenově výhodná nezdá). Cruze už je určitě pořádný auto proti Nubirám ale myslim že furt bude mít mouchy který bych už dnešnímu autu neodpustil (třeba ty demoliční háky víka kufru).
Jenom by mně zajímalo jestli někdo z prodejců neví jakej je přístup Daewrooletu v koreji. Jestli třeba nenabízej takový konfigurace jako u nás škodofka kde si člověk vybere skoro všechno od popelníku po motor. Je jasný že pro celej svět to dělat nejde ale jestli se tak chovaj doma.
Kámoš kdysi nějak dlouho čekal na Sorento. Dočkal se snad za rok protože to jeho bylo na nějaký lodi, která se cestou potopila.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Doba dodání

Příspěvek od Slam »

Myslím, že velikost nabídky je dána velikostí trhu. V některých Evropských zemích (a samozřejmě Koreji též) jsou třeba nabízený LPG varianty některých modelů přímo z výroby a to už od dob Daewaa, ale u nás jsem nikdy takovou nabídku neviděl, i když LPG je tu dost populární...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Doba dodání

Příspěvek od Richard »

Já jsem to značně zjednodušil, ono je to ve skutečnosti podstatně složitější, vždy se veze plná loď teda přes 1000 vozů. Samo variant výbav, barev a příplatků je podstatně více, a v zájmu ceny se dnes už liší při výrobě např. kabelové svazky jsou různé pro různé výbavy. Jiný svazek je v base, jiný v LS, takže doba kdy dráty k mlhovkám byly pod nárazníkem u všech modleů a stačilo pouze nacvakat a dát relé je už dávno pryč. Ale Chevy konkuruje hlavně cenou, a při tak nízké ceně není možné dovolit si luxus zadávání auta do výroby...... mrkněte se např. na ceníky Chevy a Opla, já vím, že srovnávat Insignii a Cruze je trochu zcestné, ale Cruzemu se taky říká menší Insignie. Ale tam kde nejvybavenější Cruze LT se 150k naftou, kůží, navigací a střešním el. oknem cenově končí cca 550000,- , začíná 1,6 Insignie........ ale když chcete můžete si u Opla zadat do výroby více méně co chcete........ takže asi tak...

Jinak zvažuje se pro některé trhy i verze Cruze s origo zástavbou LPG (rovnou z výroby a s plnou zárukou), ale jestli bude i na našem trhu nikdo zatím nesdělil. V některých Chevy se objevuje jakási předpříprava na LPG (malý příplatek), ale ještě jsem to neviděl na žádném autě..... , ale v ceníku je položka za předpřípravu LPG uvedena....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Doba dodání

Příspěvek od Hanzy »

Je tam nejaka priprava nebot na LCD displeji jak jsou kilometry je primo napis LPG aspon u veze LS co jsem koukal ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Doba dodání

Příspěvek od honza72 »

3M3 neblbni, proč by GM konkuroval Korejcem Astře? Teď už mu to možná nebude vadit, ale přeci, je Cruze v jiné cenové hladině. Nicméně! Cruze má stejnou zadní nápravu (doslova), pouze nemá Wattův přímovod, což je Astřin pomocník do zatáček, ale multilink to NENÍ.
Přílohy
astra_podvozek3.jpg
astra_podvozek3.jpg (114.33 KiB) Zobrazeno 2817 x
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Doba dodání

Příspěvek od Slam »

GM má stále v Opelu největší balík akcií (35%), co se týče jediného subjektu. Takže nejen že drží veškerá práva na technologie, které Opel používá/využívá, ale je více než pravděpodobné, že Opel dál bude úzce spolupracovat s GM podobně jako s nejvyšší pravděpodobností i Saab. Podobně to ostatně bylo i s Daewoo - taky to bylo nejdřív GM Korea (v 70. letech), pak bylo relativně samostatné, i když dál používalo GM technologie, no a od roku 2002 je už zase součástí GM...

Jinak jestli musíš mít multilink, kup si Leganzu a ještě ušetříš! :twisted:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od Krtek »

A multilink je dobrej nebo ne ? Nevyznam se v tom. Když sem byl se Soptíkem na geometrii tak mi ten servisák řikal že to je multilink. Takže to je něco zastaralýho jako třeba listový péra a žebřiňák ? :-)
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Doba dodání

Příspěvek od Slam »

Krtek píše:A multilink je dobrej nebo ne ? Nevyznam se v tom.
Tady to máš vysvětleno včetně názorných animací: ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Multi-link_suspension
http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%ADcep ... C3%A1prava (bez animací, ale česky)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Cruze“