Klepání pleskání v motoru

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

johny.fog
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 01, 2009 21:32

Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od johny.fog »

Daewoo Nubira 2.0 16V, rv 97, occa před 2 tis kilometry provedeny výměna oleje a olejového filtru.
Po výměně oleje motor začal šeptat, nyní se z motoru ozývá pleskvý lehce kovový zvuk. Při volnoběhu zanedbatelný, při jízdě dosti značně slyšitelné, se zvyšující se rychlostí se zvyšuje frekvence pleskání. Oleje je v motoru dost. ( 15 W 40 )
Jízdní vlastnosti vozu se kapku zhoršili, připadne mi že se autu moc nechce, spotřeba stejná.
Už mi bylo určeno několik " jasných " závad, nicméně se nikdo sneshodnul a každý mi říká něco jiného.
Nemáte někdo s tímto problémem zkušenosti ?

Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od palikx »

no tohle nejde resit tady.
podle popisu je vylagrovany motor ale nemusi to tak byt.je to jen odhad podle toho ze pred vymenou to nedelalo a po vymene to dela.a v tahu je to nejvic slyset
a jeste to mohou byt hydrostavy ktere nesnasi ten olej 15W40.to je opravdu smutny pripad.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od ppp »

len ci je ten olej vhodny, udaj 15W40 je malo na urcenie ci to nemoze byt olejom
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od Richard »

Taky bych tipnul nevhodný olej, do 2.0 dát 15W40 je zcela nevhodné. Na hraně je 10W 40 , optimum je 5W40 nebo 5W 30. :!: :!: :!: :!:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
stefan zbortek
Příspěvky: 163
Registrován: pát lis 30, 2007 19:23
Bydliště: Praha 9

Re: Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od stefan zbortek »

Ahoj myslím,že dát do takovýho motoru minerál je špatně.Ale na druhou stranu by to chtělo vědět kolik má ten motor najeto,protože už jsem slyšel hodně názorů,že když má motor uz hodně nalítáno,tak by mu svědčil hustší olej,nejlépe právě minerál.Nevím ale,jak je to u nubir,jestli dávat pořád stejný olej nebo s přibýváním kilometrů přecházet postupně na hustší??A taková otázečka::můžu já přejít z 10W40 na 5W40 :roll:
DAEWOO NUBIRA SX 1.6,16V 1999 již prodaná...
Peugeot 406,combi,2.0 Hdi,80Kw,Full výbava
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od palikx »

neda se urcitzda je to lepsi nebo horsi.on je hustsi a tim ho to bude o neco malo mene zrat ale zase se spatne vyplachuji zdvihatka a cely motor a tak se vic zasira.navic hustsi olej je pro studene starty spatny.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
maros26
Příspěvky: 53
Registrován: ned úno 22, 2009 11:11

Re: Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od maros26 »

ja mam tento olej v motore a som s nim spokojny. pred poslednou vymenou mi motor spapkal asi okolo litra na 10000 a teraz mam nad 10000 - budem menit o jeden a pol tyzdna, a momentalne v motore nechyba nic. mozem odporucit pre motori nad 120000km najazdenych.

http://www.olejcentrum.sk/motorovy-olej ... -10w-40-4l
montyjack
Příspěvky: 6
Registrován: ned črc 05, 2009 16:39

Re: Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od montyjack »

Aj mne to po výmene vodnej pumpy začlo robiť.V servise zistili , že o jeden zub nasadili zle rozvodový remeň.
Potom to prestalo.
Uživatelský avatar
bjes_des
Příspěvky: 102
Registrován: pát srp 21, 2009 22:37
Bydliště: Nejraději v lese...
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od bjes_des »

Určitě se nevyplatí podcenit zjištění jakýchkoli zvuků, které v motoru dřív nebyly a nemají být. Hlavně proto, abyste nedopadli nějak takhle:
Tak hlava je dole, ale neni to pekny pohled. Ventil byl jiz ulomeny a ublizil hlave a pistu. Byl tam vzpriceny zapichly v hlave a do nej opreny pist. Pist musi prijit novy. Jeste taky zalezi, co na to ojnice, po takove rane muze byt ohnuta. Uvidim az to vyndam. A hlavu odvezu opravarum, jestli ji zachrani.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Re: Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od Tomáš »

To pleskání dělá určitě olej jak se otáčení vačky - 16x zmačknutí kalíšku hydrostavu přez olejovou lázeň , a tím jak je ten olej hustej tak to pleská . Proč jsi přešel na 15 W , to je dost odvážné , měl bych strach , že se do hydrostavu díky hustotě ani ten olej nedostane a ty pak jdou vpodstatě na sucho , proto klepou . Zase na druhou stranu to nebude žrát olej přez kroužky, ale v zimě to bude jako med. Zlatá střední cesta 10W40 , jo a na tom čísle 30 , 40zas tolik nezáleží to je vyšší teplota , v našich podmínkách jde především o to první číslo .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
stefan zbortek
Příspěvky: 163
Registrován: pát lis 30, 2007 19:23
Bydliště: Praha 9

Re: Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od stefan zbortek »

Ahoj všichni.Taky jezdím na jak se říká zlatej střed.Dávám Castrol magnatec 10W40.Chtěl bych ale přejít na plnou syntetiku.Slyšel jsem ale,že prej se to nemá.Je lepší jít z plný níž.Může se neco stát??Dík... :roll:
DAEWOO NUBIRA SX 1.6,16V 1999 již prodaná...
Peugeot 406,combi,2.0 Hdi,80Kw,Full výbava
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od ppp »

Teoreticky to moze zacat olej viac papat alebo upustat cez nejake netesnosti v tesneniach ulej na zem, ale motoru to neuskodi, kym ten olej bude splnat predpisane poziadaavky pozadovane vyrobcom motora.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od palikx »

no
uz to tu bylo asi 100 krat
z horsiho na lepsi jen v urcitych pripadech.
a to u temer noveho motoru,po generalni oprave a po dukladnem proplachu -nekolikanasobnem.jinak v zadnem pripade prechazet z 10 w 40 na 5w40
duvod pro vsechny plne synteticky olej lepe rozpousti usazeniny a karbon.tim padem se muze stat ze se usazeny kus uloupne a stece do vany kde si ho nasaje cerpadlo.jenze ten kus zustane na sacim kosi a snizi tak saci schopnost a tedy i mazaci .
a nebo se ten kousek uloupne jinde a rovnou pricpe nejaky kanal.vysledek stejny.tyhle tvrde kusy uz se rozpousti velice spatne.
UZ TO CHAPETE?
dnes jsem cistil jeden rozebrany motor nexie a je to uplne vsude-hydro stavy,ventily ,pruziny ,odvodni kanaly hlavy ,vacka.na stitku je 10W40
hodne stesti.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
johny.fog
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 01, 2009 21:32

Re: Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od johny.fog »

Mnohokrát díky za hromadu " stejných" tipů . Starý olej vypuštěn, do motoru sem dal Castrol SLX 5W30, zvýšila se spotřeba, a pleskání pokračuju. Nic méně, mé bádání mě dovedlo k sběrnému výfukovému potrubía vypadá to, že mám špatné těsnění mezi blokem a právě těmito svody. Těsnění již mám koupené nové a těším se na výměnu.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Re: Klepání pleskání v motoru

Příspěvek od Tomáš »

A co propláchnutí motoru , to je velká změna z15 na 5 - na jetý motor je ta 10W ideální , bude to žrát oleje míň a je to tišší.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“