Diagnostika

Informace pro uživatele tohoto fóra, návrhy, připomínky k foru atd.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět

jsem ochoten zaplatit za diagnostiku auta

ano do 100
45
14%
ano do 200
86
28%
ano i vice jak 200
158
51%
ne
22
7%
 
Celkem hlasů: 311

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

prosim zaloz nove tema.tady toto nech jen na dotazy na diagnostiku-problemy resime jinde
vaha není-je to MAP senzor 105 a asi mu něco je nebo je dira v sani
110 je cidlo na sacim potrubi asi byl odpojen
120 je poloha klapky muze byt spatny
1500 je cid teploty vyparniku klimatizace-spatny program v r.j
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Reklama
 

32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Diagnostika

Příspěvek od 32jaja »

OK, ale díky za radu, ted jsem zase o něco chytřejší. Díky moc.
Uživatelský avatar
Korda
Příspěvky: 70
Registrován: ned srp 23, 2009 10:10
Bydliště: Praha 9

Re: Diagnostika

Příspěvek od Korda »

Nedavno při garanci jsem si chtěl nechat poladit motor,přece jen mám už něco nalítáno a s auty hodně zkušeností. Velice mě překvapila reakce technika od SRBASERVIS, když mi řekl, že motor nastavuje počítač a že se s tím nic nedá dělat...po mém naléhání mi teda motor diagnostikovali (za zavřenými dveřmi) stálo to jen 1000Kč a nevěřili by jste ! Nic se nezměnilo....kamarádovi má sice jinou značku, ale po marné snaze jiných mechaniků,některého z nich napadlo nahrát nový program do počítače auta a nevěřily by jste co to udělalo s jízdními vlastnostmi.
Takže jen všem SRBA SERVIS už opravdu ani z nouze a pokud se najde někdo kdo je schopen si s diagnostikou pohrát tak do toho jdu s vámi.
Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 3 dv.,typ KLAS, 53,6 kW, 8 ventil,
rok výroby 2006 v červené barvě

...člen AVEO klubu...
http://www.korda.estranky.cz/
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od phalanx »

Nedavno při garanci jsem si chtěl nechat poladit motor,přece jen mám už něco nalítáno a s auty hodně zkušeností.
Nic v zlom, ale tato veta vyznieva dost vtipne :?

Na tom motore skutocne nieje co ladit, vseobecne sa prehratie softwaru u aut pouziva dost vynimocne, a len v pripade ze vyrobca casom zisti nejaky vacsi problem. Ziadne zlepsenie sa ocakavat neda ...
Diagnostika s skutocne normalne pouziva len na zistenie zavad ktore je schopna detekovat riadiace jednotka.

Zlepsenie parametrov sa da cakat len po "chipovani" (ucite ale nie v znackovom servise), kde ide zvysenie vykonu na ukor emisii pripadne zivotnosti motora, v kazdom pripade cakat nejake zvysenie vykonu pomocou software-ovej upravy u atmosferickeho benzinoveho motoru (este k tomu 8 ventilovemu) je uplne scestné ...
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

jo taky se mi to zda nejake divne
je pravda ze jsou reprogramy ktere presne jak napsal phalanx resi nektere problemy.a jsou nektere typy aut-motoru u kterych se to da lehce nastavit a pridat vykon-TDI motor-bez nutnosti cipu nebo vymeny vstriku.
ale pri garancce ti Pouze ctou pamet zavad tedy se nic nezmeni.
dale je pravda ze daewa a vsecky jednotky vseobecne maji program uceni stylu jizdy,a jednotka se nauci ridit motor podle Vasi nohy.v pripade ze se nauci spatne nebo jezdite nevhodne pak existuje RESET ADAPTIVNICH HODNOT a v tomto pripade se mi nekolikrat stalo ze opravdu auto ozilo a dokonce lehce klesla spotreba.
takze pozor je dobre o AUTECH vedet alespon neco a pak to zadat po servisu.
samozrejme vysledek neni zaruceny.
P.S pro nexiare umim nekterym autum pomoci k vyssimu vykonu a lehce nizssi spotrebe
mate li zajem ozvete se
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od Vazoun »

Zdravim všechny na foru a přeji hezký den :o) tak to je " Pavlíku " parádní nabídka pro majitele značky " Nexie " koukejte to chlapci využít :lol: při dnešních cenách benalu to stojí zato :lol: ahoj všem " Vazoun " :lol:
-----------------------
Člen Matiz clubu reg.čís. 20 :P
Matiz 0.8 SE r.v. 07/2002 - sv.zel.metlina U38 - STK+Emise do 07/2010
logo matiz.jpg
logo matiz.jpg (3.87 KiB) Zobrazeno 33802 x
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...to Pavle asi půjdem na večeři....co Ty na to, no pro Kordu je zbytečný jezdit k Srbům za litr víc ti řekne a udělá náš servision mechanicco doktor palikx za část ceny od Srbů aneb dobrá rada nad zlato a to prosím není jenom můj subjektivní názor...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

Milane tobe to uz nejde jelikoz uz to mas upraveny a jede ti to pekne
jak rikam nekterym autum ne vsecky tu moznost maji je to podle ridici jednotky.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Re: Diagnostika

Příspěvek od Picasso »

Dobrý den
Chtěl bych vás poprosit o radu.Před nedávnem jsem si koupil diagnostický kabel(jeden konec je seriový port a druhý OBD II)a zkoušel jsem jej připojit na moji Nubiru II.Po připojení do diag.zásuvky v autě se mi na kabelu rozsvítí zelená ledka,která je zabudovaná v konektoru OBD II na kabelu.Když kabel propojím s notebookem a spustím nějaký diag.program,tak se nic neděje.Zkoušel jsem Proscan 5.6,Vagcom,Scantool,OBD II tool,ale nereaguje.Jen když spustím jednoduchou aplikaci Daewoo.exe(je to jen takové dosové okno),tak tam mi naskakují hodnoty na grafu.Jen pro pořádek seriový port v notebooku je funkční,protože ho běžně používám.
Velice vás kohokoliv prosím o radu nebo o tip,jak pokračovat dál a nebo jaký program vyzkoušet,prostě mě trochu něčím "nakopnout".Předem děkuji.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

no zalezi co jsi koupil za kabel presne.neni to jedno kazde auto jede na jinem komunikacnim protokolu a je tedy potreba spravny prevodnik.
navic programy co jsi vymenoval nikdy fungovat nebudou.
jen to daewoo exe ukazuje nektere hodnoty to je pravda ale myslim ze to nejde uplne presne identifikovat taky zalezi jakou reci ten program mluvi ja nasel jen rozsypanej caj
takovyto kabel bude s tezi ukazovat hodnoty motoru a mozna nejake chyby.a pri trose stesti je bude umet smazat ale jen v motoru.nic jineho nedokazes.
na toto tema je tu uz neco jineho v sekci technika.tak se ptej tam a tady to nech jen na skutecnou diagnostiku originalnim pristrojem.diky
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od seky »

Picasso: Proscan 5.6,Vagcom,Scantool,OBD II tool, Ti nepôjde ,pretože je to na OBD II. Nubi II ma protokol ALDL , hoci diagnostická zásuvka je typu OBD II, čiže 16-pin. Spoľahlivo mi funguje EFI live v4 z týmto zapojením.

Daewoo ma iné usporiadanie pinov v tejto zásuvke-16=+12V,4 = Chassis GND , 9= TTL Data.
Funguje to plnohodnotne aj na notebooku bez COM portu z použitím prevodníka USB/rs 232 s čipom FT232 .Mimochodom je to spomínané aj tu https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... 5&start=90
Přílohy
aldlintfmax.gif
aldlintfmax.gif (21.75 KiB) Zobrazeno 33762 x
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Re: Diagnostika

Příspěvek od Picasso »

Super chlapi.
Díky moc za vaše rady a zítra to vyzkoužím a moc se omlouvám,že jsem psal do této rubriky.Přišlo mi to že by to sem mohlo patřit.Zkusím to co mi radil"seky"a pak se zcela jistě ozvu.A ještě jednou děkuji za rady.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od Petr S. »

palikx píše:jo taky se mi to zda nejake divne
je pravda ze jsou reprogramy ktere presne jak napsal phalanx resi nektere problemy.a jsou nektere typy aut-motoru u kterych se to da lehce nastavit a pridat vykon-TDI motor-bez nutnosti cipu nebo vymeny vstriku.
ale pri garancce ti Pouze ctou pamet zavad tedy se nic nezmeni.
dale je pravda ze daewa a vsecky jednotky vseobecne maji program uceni stylu jizdy,a jednotka se nauci ridit motor podle Vasi nohy.v pripade ze se nauci spatne nebo jezdite nevhodne pak existuje RESET ADAPTIVNICH HODNOT a v tomto pripade se mi nekolikrat stalo ze opravdu auto ozilo a dokonce lehce klesla spotreba.
takze pozor je dobre o AUTECH vedet alespon neco a pak to zadat po servisu.
samozrejme vysledek neni zaruceny.
P.S pro nexiare umim nekterym autum pomoci k vyssimu vykonu a lehce nizssi spotrebe
mate li zajem ozvete se
Můžu potvrdit!!!!!!!! Po návratuu od Palixe jsem se nestačil divit. Nexie táhne již od 2000!!! otáček a jede jako svina! :lol: Spotřeba téměř o půl litru nižší,auto pružnější a lepší zrychlení,no prostě bomba!!!!!!!!!
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...Milane tobe to uz nejde jelikoz uz to mas upraveny a jede ti to pekne, já vím nechtěl jsem nic měnit, jenom si poklábosit u dobrý večeře, potom co jsi mi to opravil po anabázích a " sponzorování " Srbů jsem nadmíru spokojený a proto dělám reklamu Tvý práci a nejenom u sebe, byli jsme spolu na severu a viděl jsem několik " zmrtvýstání " ... není více co dodat, jenom ta večeře platí néé?

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

Ok napisem si
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „O tomto foru“