Eko daň při přepisu

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

sehina
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 20, 2009 16:21
Bydliště: Ostrava

Eko daň při přepisu

Příspěvek od sehina »

Dobrý den, vím že se to zde již probíralo .. ale mám takový specifický problém : Koupila jsem Nexii, rok výroby 1996, prodejce mi říka, že se informoval na úřadě o ekodani a tam mu stanovili výši 5000 kč. V technickém průkazu mám v kolonce ale kód 83-01B (S2) .. když jsem porovnávala s tabulkou na internetu kde jsou kody uvedeny, tak mi stále vychází že budu platit 10 tisic a né 5. Mohl by mi někdo poradit, než se z přepisem vydám na úřad? Příjde mi divné že se všude probírá zda za nexii platit pět tisíc nebo tři a já bych měla s tou svou spadat do desetitisícové kategorie. Díky za odpověďi! :-)
Nexia 1996, zelená metalíza, centrál, elektrika, no krasavec :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Eko daň při přepisu

Příspěvek od Serpico »

...jsem přesvědčený, že u nexie 95 - 97 s katalyzátorem a E 2 to jsou 3tisíce Kč...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Servisman
Příspěvky: 79
Registrován: úte úno 10, 2009 22:41
Bydliště: Bratislava

Re: Eko daň při přepisu

Příspěvek od Servisman »

sehina píše:Dobrý den, vím že se to zde již probíralo .. ale mám takový specifický problém : Koupila jsem Nexii, rok výroby 1996, prodejce mi říka, že se informoval na úřadě o ekodani a tam mu stanovili výši 5000 kč. V technickém průkazu mám v kolonce ale kód 83-01B (S2) .. když jsem porovnávala s tabulkou na internetu kde jsou kody uvedeny, tak mi stále vychází že budu platit 10 tisic a né 5. Mohl by mi někdo poradit, než se z přepisem vydám na úřad? Příjde mi divné že se všude probírá zda za nexii platit pět tisíc nebo tři a já bych měla s tou svou spadat do desetitisícové kategorie. Díky za odpověďi! :-)
Fujtajbl :x :x ešte že sa na Slovensku EKOTERORISTICKÁ daň zatiaľ neplatí! :D
Chevrolet Orlando 1,8 16V 104KW r.v.2012
Chevrolet Aveo 1,2 16V 62KW r.v.2010 predané
Daewoo Espero 1,5 16V 66KW r.v.1996 predané
Škoda Felícia 1,3 50KW LPG post mortem
Škoda 105 LS 37KW post mortem
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Eko daň při přepisu

Příspěvek od Petr S. »

sehina píše:Dobrý den, vím že se to zde již probíralo .. ale mám takový specifický problém : Koupila jsem Nexii, rok výroby 1996, prodejce mi říka, že se informoval na úřadě o ekodani a tam mu stanovili výši 5000 kč. V technickém průkazu mám v kolonce ale kód 83-01B (S2) .. když jsem porovnávala s tabulkou na internetu kde jsou kody uvedeny, tak mi stále vychází že budu platit 10 tisic a né 5. Mohl by mi někdo poradit, než se z přepisem vydám na úřad? Příjde mi divné že se všude probírá zda za nexii platit pět tisíc nebo tři a já bych měla s tou svou spadat do desetitisícové kategorie. Díky za odpověďi! :-)
Já mám Euro 2 a v T.P. mám uvedeno pouze 94/12. Záleží na tom,kde to auto bylo koupeno jako nové,protože z Německa už i 96 splnovaly Euro 2,ale ne všechny! Jinak si myslím,že minimálně Euro 1 to má,protože to má i Astra z 93.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
sehina
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 20, 2009 16:21
Bydliště: Ostrava

Re: Eko daň při přepisu

Příspěvek od sehina »

Tak jsem platila pět tisíc, ještě že tak, i když za ty tři bych se také nezlobila.
Nexia 1996, zelená metalíza, centrál, elektrika, no krasavec :)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Eko daň při přepisu

Příspěvek od Serpico »

...sehino jenom teď nevím a pochybuji o znalostech úřadů ( neberou to náhodou podle toho jestli přijdeš v pondělí anebo v pátek, kdy už jsou v kase nějaké fintily ani bych se tomu nedivil... ) S - 2 řízený katalyzátor ( opravit mi můžete, jestli náhodou není nessie bez řízeného katalyzátoru ale o tom pochybuji... ) a stanovené hodnoty emisí je za 3 000 Kč, jinak rok výroby je jenom " berlička " no nezlobte se ale pro pitomce ... inu máme asi kvalifikované lidi na úřadech, s tím se ale nedá nic udělat, přesto nejede vlak )...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
sehina
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 20, 2009 16:21
Bydliště: Ostrava

Re: Eko daň při přepisu

Příspěvek od sehina »

jiste ze mam S2 ale jak jsem mela pani oponovat, zaplatzis pet a prepiseme, nezaplatis pet a neprepiseme :(
Nexia 1996, zelená metalíza, centrál, elektrika, no krasavec :)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Eko daň při přepisu

Příspěvek od palikx »

tak to je sprostarna maximalni.rizeny tricestny kat je euro 2 a nexie to tak ma.to je bordel.ale asi zalezi jak je ta norma napsana.doporucil bych napsat nekam na dopravni odbor a zeptal se nekoho kdo tomu rozumi at poda presne info.tech norem je totiz v technicakach napsano vic druhu a nemusi vsecky odpovidat euro 2
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Eko daň při přepisu

Příspěvek od Serpico »

...no Pavle je to tak, S - 2 řízený třícestný katalyzátor a hodnoty emisí včetně CO a tedy norma EURO - 2 v techničáku může být napsáno jenom S - 2 záleží na přepisu z německého prodejního - exportního techničáku, podívejte já mám váhu v malém OTP 1 002 kg a to je blbost ve velkým správně 927 kg a jsme v bludném kruhu úředníhio šimla a tom to je...

Inu mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Eko daň při přepisu

Příspěvek od Petr S. »

Nexie dovážené do Č.R. modelového roku 1996 splnovali Euro 1. S2 neznamená Euro 2,ale Euro 1,což splnovala i Felicie.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
sehina
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 20, 2009 16:21
Bydliště: Ostrava

Re: Eko daň při přepisu

Příspěvek od sehina »

No panove, každopadne jsem to platila na nic, jelikoz do me ve stredu narazil zezadu autobus, nedobrzdil. Takze auto je znicene, totalka. Mela jsem ho tri tydny, vrazila do nej asi 25 tisic a cekam ze z pojistovny mi daji asi deset. a to ani nemluvim o tom ,ze eko dan je nenavratne pryc, tu si nevymuzu vubec nikde.
Nexia 1996, zelená metalíza, centrál, elektrika, no krasavec :)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Eko daň při přepisu

Příspěvek od Serpico »

...no Petře, nechci se přít ale nemáš docela pravdu Felicie měla vícebodový vstřik, třícestný katalyzátor a označení S - 2 ( u nás to nahrazovalo označení EURO - předpis OSN - EHK nebo EU - EHK č. 83.03 13... ) hodnoceny jsou spaliny ve výfuku a tedy normy. Jinak mi to nedalo a podíval jsem se to TP německý exportní S - ARM EURO 2 G: 92/97 a český EU 94 / 12 S - 2, tady prosím vidím příčinu " dobrá úřední duše " a hlavně znalá se podívala na vyznačení roku 94 a bum 5tisíc, takže tak

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Eko daň při přepisu

Příspěvek od Serpico »

...no sehino to je mi líto, ...co to je k nasr...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Eko daň při přepisu

Příspěvek od palikx »

no to snad ne
to je v p......
uprimnou soustrast.teoreticky by ti ale mela pojistovna vyplatit cenu za kterou jsi to koupila +- neco.me to tak vyslo s favoritem ale mozna sem mel stesti.bylo to jako total dostal jsem 13 tis a auto me stalo 11.a zbytkova hodnota byly 3 tis.kdybych jim auto nechal mel bych 16 tis a mohl jsem jit pro to samy auto jen o rok novejsi.
uvidis.a zbytkovou hodnotu kterou ti stanovi ti pojistovna musi v pripade ze jim to nechas vyplatit.
ta eko dan je super sprostarna a super smula
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Eko daň při přepisu

Příspěvek od Serpico »

...sehino držím palce aby hodnocení vyznělo ve zkušenost palikxe - " selsky " N.C. v době nehody shodná s tzv. " totálkou" ovšem neznám interní předpisy pojišťoven a dané zákony, jenom vím, dle HN pojišťovny pracují se ziskem 40% s obratu s odvoláním na škody v příštích období a tedy vytvářením příslušných rizikových fondů...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“