abs a geometria

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

stadt
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 11, 2009 17:27

abs a geometria

Příspěvek od stadt »

bol som dnes na geometrii a ked som isiel odtial zacala mi svietit kontrolka abs a to mam v technicaku napisane ze je bez abs mam nexiu GTX HEDZBEK 16V zdochol mi motor 4 krat som nastartoval a nic az ked som sliapol na plyn rozbehlo sa to ale musel som vypat radio a ventilator ta kontrolka sa rozsvieti o nieco neskorsie po nastartovani a svieti Pojdem to v pondelok asi napojit na pc nech kuknu co stym
Reklama
 

stadt
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 11, 2009 17:27

Re: abs a geometria

Příspěvek od stadt »

ta kontorlka abs prestala svietit sama odseba...hmmm cakam :mrgreen: čo pride
Mihaj
Příspěvky: 32
Registrován: ned led 18, 2009 16:03

Re: abs a geometria

Příspěvek od Mihaj »

stadt píše:bol som dnes na geometrii a ked som isiel odtial zacala mi svietit kontrolka abs a to mam v technicaku napisane ze je bez abs mam nexiu GTX HEDZBEK 16V zdochol mi motor 4 krat som nastartoval a nic az ked som sliapol na plyn rozbehlo sa to ale musel som vypat radio a ventilator ta kontrolka sa rozsvieti o nieco neskorsie po nastartovani a svieti Pojdem to v pondelok asi napojit na pc nech kuknu co stym
neries co mas v technicaku napisane,ale realny stav.kukni pod kapotu,respna kolesa ci tam mas abs alebo nie. :D
Daewoo Nexia HB GLX 1.5 16V
Skoda 120 L
stadt
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 11, 2009 17:27

Re: abs a geometria

Příspěvek od stadt »

Mihaj píše:
stadt píše:bol som dnes na geometrii a ked som isiel odtial zacala mi svietit kontrolka abs a to mam v technicaku napisane ze je bez abs mam nexiu GTX HEDZBEK 16V zdochol mi motor 4 krat som nastartoval a nic az ked som sliapol na plyn rozbehlo sa to ale musel som vypat radio a ventilator ta kontrolka sa rozsvieti o nieco neskorsie po nastartovani a svieti Pojdem to v pondelok asi napojit na pc nech kuknu co stym
neries co mas v technicaku napisane,ale realny stav.kukni pod kapotu,respna kolesa ci tam mas abs alebo nie. :D
a jak to tam ma pod kolesom vyzerat vedu mi tam nejake kable ako mam brzdove oblozenie ale na druhej strane a nejake cidlo je tam otocene k niecomu ozubenemu
stadt
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 11, 2009 17:27

Re: abs a geometria

Příspěvek od stadt »

stadt píše:
Mihaj píše:
stadt píše:bol som dnes na geometrii a ked som isiel odtial zacala mi svietit kontrolka abs a to mam v technicaku napisane ze je bez abs mam nexiu GTX HEDZBEK 16V zdochol mi motor 4 krat som nastartoval a nic az ked som sliapol na plyn rozbehlo sa to ale musel som vypat radio a ventilator ta kontrolka sa rozsvieti o nieco neskorsie po nastartovani a svieti Pojdem to v pondelok asi napojit na pc nech kuknu co stym
neries co mas v technicaku napisane,ale realny stav.kukni pod kapotu,respna kolesa ci tam mas abs alebo nie. :D
a jak to tam ma pod kolesom vyzerat vedu mi tam nejake kable ako mam brzdove oblozenie ale na druhej strane a nejake cidlo je tam otocene k niecomu ozubenemu
dnes idem na pc uvidim co to tam vyskakuje
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: abs a geometria

Příspěvek od Blue Lanos »

ABS modul musi byt poznat aj v motorovej casti. Je to pomerne velky kovovy modul a idu odtial 4 tenke kovove trubky :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
rehotman
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 23, 2009 12:05
Bydliště: Trnava, SR

Re: abs a geometria

Příspěvek od rehotman »

Najlahsie zistis ci mas ABS ked zaflekujes. Pri ABS nejde do smyku ale trhavo brzdi. (odporucam na prazdnej ceste staci aj 50-ka).
Inak podla popisu tam ABS mas.
Nexia 1,5l DOHC, LPG, zelená metalíza
stadt
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 11, 2009 17:27

Re: abs a geometria

Příspěvek od stadt »

no ale preco mi svieti ta kontrolka furt
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: abs a geometria

Příspěvek od Blue Lanos »

Ked stale svieti tak nieco nie je v poriadku ABS! Bud to skus ci to funguje alebo na diagnostike...
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
stadt
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 11, 2009 17:27

Re: abs a geometria

Příspěvek od stadt »

no ten co mi robil geometriu mi musel buchnut do cidla ako mu padol kluc ked odtahoval čap.a odvtedy mi cidlo nereaguje
stadt
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 11, 2009 17:27

Re: abs a geometria

Příspěvek od stadt »

EDITED: stadt, prosim Ta necituj predchadzajuce prispevky. Uz citujes aj sam seba!

alebo ten co to mal predomnou to mal uz v servise a tam zamenily kontorlku ukazovania nedobijanie za abs a chybne ma to informuje nanmiesto toho ze ma alternator v prdeli mi ukazuje abs v prdeli
Uživatelský avatar
coolizard
Příspěvky: 27
Registrován: pát úno 27, 2009 09:25
Bydliště: Teplice

Re: abs a geometria

Příspěvek od coolizard »

Zdravim,
tak jsem si nechal vyměnit přední ložiška a konečně můžu ztišit radio :D, ale teď k věci. Je to cca 14 dní a ze začátku se při "studeném nastartování" občas rozsvítila kontrolka ABS, v případě že jsem hned po nastartování začal couvat, rozsvítila se vždy. Teď už svítí pořád, předpokládám že to má co dočinění s výměnou ložisek a chci se zeptat, jestli má smysl to řešit a jet je do servisu trochu poškádlit ?

Předem dík za radu :).
Servisman
Příspěvky: 79
Registrován: úte úno 10, 2009 22:41
Bydliště: Bratislava

Re: abs a geometria

Příspěvek od Servisman »

coolizard píše:Zdravim,
tak jsem si nechal vyměnit přední ložiška a konečně můžu ztišit radio :D, ale teď k věci. Je to cca 14 dní a ze začátku se při "studeném nastartování" občas rozsvítila kontrolka ABS, v případě že jsem hned po nastartování začal couvat, rozsvítila se vždy. Teď už svítí pořád, předpokládám že to má co dočinění s výměnou ložisek a chci se zeptat, jestli má smysl to řešit a jet je do servisu trochu poškádlit ?

Předem dík za radu :).
Proste pri výmene ložisiek ti hýbali s káblami k čidlám abs a tie to od staroby nevydržali :cry: a vo vnútri sa polámali.Reklamáciu by som neriešil lebo ti ju neuznajú.Vymeň káble a máš pokoj ,aj tak by sa dolámali aj bez výmeny ložisiek,jednoducho prišiel ich čas atómového rozpadu. :cry:
Chevrolet Orlando 1,8 16V 104KW r.v.2012
Chevrolet Aveo 1,2 16V 62KW r.v.2010 predané
Daewoo Espero 1,5 16V 66KW r.v.1996 predané
Škoda Felícia 1,3 50KW LPG post mortem
Škoda 105 LS 37KW post mortem
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: abs a geometria

Příspěvek od ladinek »

Může to byt čidlo na nějakém z kol.Ale já měl na feldě i špatný kontakt v motorové části abs a aby se to mohlo uvnitř přepájet musel by se vyndat celej ten mechanismus což je dost pracný a náročny .tak jsem vyndal z palubovky dvě žárovky a už nesvítilo nic.Brzdám nebylo nic jen špatnej kontakt signalizace.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
stadt
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 11, 2009 17:27

Re: abs a geometria

Příspěvek od stadt »

na vine bol ten pokazeny alternator abs svietilo preto lebo nedostavalo tolko prudu kolko potrebovalo na svoju funkciu
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“