nebliká kontrolka imobilizéru

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
samko
Příspěvky: 7
Registrován: čtv srp 13, 2009 19:45

nebliká kontrolka imobilizéru

Příspěvek od samko »

Ahojte,

Som čerstvým majiteľom lanosu z roku 2002. Všimol som si , že na palubovke nebliká kontrolka imobilizéru. Auto štartuje. Len občas nechce naskočiť na prvý krát. Je chybný immo alebo je to len odpálená LED dióda ? Predchádzajúci majiteľ mal problémy so štartovaním a po nejakom zásahu v ECU sa to odstránilo. Immo je vraj funkčný. Ale tá kontrolka ma trápi. Neviete niekto poradiť?

Ďakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: nebliká kontrolka imobilizéru

Příspěvek od ladinek »

ČAU JÁ MÁM AVEO UPLNĚ NOVÝ A IMOB. MĚ TAKY NEBLIKÁ , ALE JE TAM.TAK TO BUDE ASI NORMÁLNÍ.ALE NEMÁM DÁLKOVEJ CENTRÁL U DÁLKOVÝHO ZAVÍRÁNÍ BY BLIKAT ASI MĚL.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
samko
Příspěvky: 7
Registrován: čtv srp 13, 2009 19:45

Re: nebliká kontrolka imobilizéru

Příspěvek od samko »

ladinek píše: ... ALE NEMÁM DÁLKOVEJ CENTRÁL U DÁLKOVÝHO ZAVÍRÁNÍ BY BLIKAT ASI MĚL.
Ja mám tiež iba centrál vo dverách. V manuáli sa píše, že má blikať. Ale sám neviem ... :-) Immo tam je, pod volantom.
Len som si všimol proti starším ročníkom, že ja nemám ALDL zásuvku ale OBD2. A tak neviem, či je to iba modifikácia alebo celkom iná elektrika a ECU. A možno immo naozaj nikdy neblikal. Len som zvedavý a nerád by som niekde ostal visieť 200 km od domu, napospas osudu, bez možnosti naštartovať :-)
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: nebliká kontrolka imobilizéru

Příspěvek od ladinek »

samko píše:
ladinek píše: ... ALE NEMÁM DÁLKOVEJ CENTRÁL U DÁLKOVÝHO ZAVÍRÁNÍ BY BLIKAT ASI MĚL.
Ja mám tiež iba centrál vo dverách. V manuáli sa píše, že má blikať. Ale sám neviem ... :-) Immo tam je, pod volantom.
Len som si všimol proti starším ročníkom, že ja nemám ALDL zásuvku ale OBD2. A tak neviem, či je to iba modifikácia alebo celkom iná elektrika a ECU. A možno immo naozaj nikdy neblikal. Len som zvedavý a nerád by som niekde ostal visieť 200 km od domu, napospas osudu, bez možnosti naštartovať :-)

V MANUALU CO MAM JA NA AVEO SE PIŠE ŽE BLIKÁ JEN SE SPOJENÍM DÁLKOVÉHO OVLADAČE.JINAK NE .ALE MYSLÍM ŽE BY SE SÁM POLÁMAT NEMĚL.MĚL JSEM FELDU S IMO. ALE TAM TO ROZHODILO KOD JENOM DÍKY ŠPATNÉMU DALK.OVLADAČI.TAK JSEM MUSEL PODRŽET OBĚ DVĚ TLAČÍTKA NA JABLOTRONU A PAK TO ZASE ŠLO.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nebliká kontrolka imobilizéru

Příspěvek od vado »

samko píše:Ahojte,

Som čerstvým majiteľom lanosu z roku 2002. Všimol som si , že na palubovke nebliká kontrolka imobilizéru. Auto štartuje. Len občas nechce naskočiť na prvý krát. Je chybný immo alebo je to len odpálená LED dióda ? Predchádzajúci majiteľ mal problémy so štartovaním a po nejakom zásahu v ECU sa to odstránilo. Immo je vraj funkčný. Ale tá kontrolka ma trápi. Neviete niekto poradiť?

Ďakujem.
Ahoj,
Co znamena "zasah v ECU "
Pokial viem, tak nie je uplne trivialne vyradit IMO. Skuor to vyzera na chybnu LED, pripadne kabely k nej.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
samko
Příspěvky: 7
Registrován: čtv srp 13, 2009 19:45

Re: nebliká kontrolka imobilizéru

Příspěvek od samko »

zasah do ECU znamena, že auto raz rano nenaštartovalo. potom bolo v kopec servisoch (aj v Poľsku). A potom končilo v Ostrave u nejakeho manika, ktory napichol auto na počítač, niečo tam porobil a auto odvtedy fachalo. Vraj to bola iba nejaká maličkosť v ECU. Ja ho mám mesiac a teraz sa mi viackrát stalo, že nenaštartuje na prvý raz. Občas nepočujem natiahnuť palivo alebo ak ho aj natiahne, tak nenaskočí. Palivové čerpadlo je nové, auto má najazdené cca 113000 km. Tak som z toho trochu magor. Rozmýšľam o odstránení požiadavky ECU na kód immo. Len neviem, či sa na to niekto dá ukecať a aká je následná pravdepodobnosť/spoľahlivosť ECU po preflashovaní bez immo.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: nebliká kontrolka imobilizéru

Příspěvek od ladinek »

EDIT - Necituj vzdy predchadzajuci prispevok!


JEŠTĚ MĚ NAPADLO ŽE MŮŽE BÝT ŠPATNEJ BENZÍNOVÝ FILTR TEN SE MĚNÍ CCA 80-100 JÁ HO NA FELDĚ MĚNIL TAKY TAK :D PALIVO TAM TŘEBA JDE ALE MÁLO :PP: :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
TAMYSK
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 16, 2007 22:34
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: nebliká kontrolka imobilizéru

Příspěvek od TAMYSK »

No, ak nepocujes obcas natiahnut palivo, tak ti blbne imo. Vtedy len naprazdno toci. Mne toto robi obcas tiez. Kazde cca 20te nastartovanie. Zvyk :P
Lanosik SE Sedan, 1.5 63kw/86PS,rocnik 98, servo,el okna. enzo CUP, Radiko Pioneer + Hertz atd.
samko
Příspěvky: 7
Registrován: čtv srp 13, 2009 19:45

Re: nebliká kontrolka imobilizéru

Příspěvek od samko »

Vďaka za rady, potešili ste ma, že zvyknúť sa dá aj na malú truhlu,len to chce čas. :-)
samko
Příspěvky: 7
Registrován: čtv srp 13, 2009 19:45

Re: nebliká kontrolka imobilizéru

Příspěvek od samko »

Tak som to vyriešil. Dal som si spraviť náhradný kľúč bez čipu a skúsil som naštartovať. Kým pri originálnom kľúči immo iba blikne, tak pri nesprávnom ostane trvale svietiť a nepovolí štartovanie.

:-)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: nebliká kontrolka imobilizéru

Příspěvek od palikx »

no novy lanos myslim uz nema klasickou led ktera signalizuje immo.
stary ji mel na stredovem panelu vedle hodin.
jak to ma novy uz nevim ale je mozne ze je nejaky na pristrojovce a bude signalizovat az nejaky problem.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „LANOS“