Palivové čerpadlo.

Moderátor: Blue Lanos

ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Palivové čerpadlo.

Příspěvek od ceysy »

Ahoj
Mám problém s palivovým čerpadlom. Keď mám v nádrži menej benzínu ( slabú štvrť nádrže), tak palivové čerpadlo vydáva divní zvuk. Ako kedy ťažie išlo. Mám taký dojem, že by sa chcelo zakusnúť. Ako náhle do tankujem benzín, tak je to v priadku.
Myslel som si, že je vypadnutá hadička, ktorá zásobuje nádobku v nádrži kde je ponorené čerpadlo. Ale po vybratí čerpadla som zistil, že je to v poriadku. a čerpadlo je zaplavené v benzíne aj keď je v nádrži málo paliva.

Vôbec neviem prečo čerpadlo vydáva taký nepríjemný zvuk keď je málo paliva v nádrži. Touto cestou by som Vás chcel poprosiť o pomoc pri tomto mojom probléme. A jeho odstránení!

Ďakujem za pomoc!
Reklama
 

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od ladinek »

ceysy píše:Ahoj
Mám problém s palivovým čerpadlom. Keď mám v nádrži menej benzínu ( slabú štvrť nádrže), tak palivové čerpadlo vydáva divní zvuk. Ako kedy ťažie išlo. Mám taký dojem, že by sa chcelo zakusnúť. Ako náhle do tankujem benzín, tak je to v priadku.
Myslel som si, že je vypadnutá hadička, ktorá zásobuje nádobku v nádrži kde je ponorené čerpadlo. Ale po vybratí čerpadla som zistil, že je to v poriadku. a čerpadlo je zaplavené v benzíne aj keď je v nádrži málo paliva.

Vôbec neviem prečo čerpadlo vydáva taký nepríjemný zvuk keď je málo paliva v nádrži. Touto cestou by som Vás chcel poprosiť o pomoc pri tomto mojom probléme. A jeho odstránení!

Ďakujem za pomoc!
ZKUS VYMĚNIT PALIVOVÝ FILTR TŘEBA JE UŽ ŠPATNEJ A MÁ PROBLÉM HO PŘETLAČIT MĚL JSEM NĚCO PODOBNÝHO NA FELDĚ PAK TO ČERPADLO ODEŠLO UPLNĚ :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od ceysy »

Palivový filter je tam si 2 roky. Ale čo som si všimol, že v nádrži je dosť kovových pilín. Aj sitko na čerpadlo bolo dosť znečistené. A to bola nádrž pred 2 rokmi dôkladne vyčistená. Ale určite palivový filter vymením. Ďakujem
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od ladinek »

ceysy píše:Palivový filter je tam si 2 roky. Ale čo som si všimol, že v nádrži je dosť kovových pilín. Aj sitko na čerpadlo bolo dosť znečistené. A to bola nádrž pred 2 rokmi dôkladne vyčistená. Ale určite palivový filter vymením. Ďakujem
STOJI PÁR KAČEK NA FELDU STÁL CCA. 200 KČ. MÁ VYDRŽET ZHRUBA 80 TIS. ALE JESTLI JE BINEC V NÁDRŽI MŮŽE BÝT PO NĚM I PO 5 TIS.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od ceysy »

ladinek píše:
ceysy píše:Palivový filter je tam si 2 roky. Ale čo som si všimol, že v nádrži je dosť kovových pilín. Aj sitko na čerpadlo bolo dosť znečistené. A to bola nádrž pred 2 rokmi dôkladne vyčistená. Ale určite palivový filter vymením. Ďakujem
STOJI PÁR KAČEK NA FELDU STÁL CCA. 200 KČ. MÁ VYDRŽET ZHRUBA 80 TIS. ALE JESTLI JE BINEC V NÁDRŽI MŮŽE BÝT PO NĚM I PO 5 TIS.
A ale stále neviem prečo to čerpadlo vydáva taký zvuk, keď je v nádrži málo benzínu.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od ladinek »

ceysy píše:
ladinek píše:
ceysy píše:Palivový filter je tam si 2 roky. Ale čo som si všimol, že v nádrži je dosť kovových pilín. Aj sitko na čerpadlo bolo dosť znečistené. A to bola nádrž pred 2 rokmi dôkladne vyčistená. Ale určite palivový filter vymením. Ďakujem
STOJI PÁR KAČEK NA FELDU STÁL CCA. 200 KČ. MÁ VYDRŽET ZHRUBA 80 TIS. ALE JESTLI JE BINEC V NÁDRŽI MŮŽE BÝT PO NĚM I PO 5 TIS.
A ale stále neviem prečo to čerpadlo vydáva taký zvuk, keď je v nádrži málo benzínu.

TŘEBA KDYŽ JE PLNÁ TAK LÍP SAJE PALIVO A ČERPADLO SE TAK NENAMÁHÁ JAKO KDYŽ JE SKORO PRÁZDNÁ , ALE NECHCI ŠPATNĚ RADIT :o) ALE MOŽNÝ TO JE :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od ceysy »

TŘEBA KDYŽ JE PLNÁ TAK LÍP SAJE PALIVO A ČERPADLO SE TAK NENAMÁHÁ JAKO KDYŽ JE SKORO PRÁZDNÁ , ALE NECHCI ŠPATNĚ RADIT :o) ALE MOŽNÝ TO JE :PP:[/quote]

A nemôže odchádzať čerpadlo?
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od Dark69 »

Benzinove cerpadlo je mazane benzinom v nadrzi... Akonahle je cele ponorene v benzine tak ide tichsie. Ak mas menej benzinu tak moze byt ze potom vydava tie zvuky a hlavne v zime. Ak si myslis ze to dost huci a do teraz ti to nikdy nerobilo tak ti potom pomali ale isto uz odchadza cerpadlo.. Netreba jazdit stale na prazdnej nadrzi, potom hned zhori aj odpor v plavaku ktory signalizuje rezervu na palubovke.. Kopu ludom to nefunguje vratane mna :D ...Ten odpor v plavaku co je v nadrzi ak je ponoreny v benzine tak je chladeny nim a tak nerozsvieti rezervu na palubovke. Akonahle ten odpor neni chladeny benzinom, odpor sa nahreje a rozsvieti rezervu na palubovke.. potom ak dlho a dost casto jazdite na rezervu, ten odpor sa prehreje, spali alebo prepali a potom vam nesvieti rezerva.. vid. priklad vela ludi tu na foru ;)

P.s to s tou rezervou som pisal len pre info
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od ceysy »

Dark69 píše:Benzinove cerpadlo je mazane benzinom v nadrzi... Akonahle je cele ponorene v benzine tak ide tichsie. Ak mas menej benzinu tak moze byt ze potom vydava tie zvuky a hlavne v zime. Ak si myslis ze to dost huci a do teraz ti to nikdy nerobilo tak ti potom pomali ale isto uz odchadza cerpadlo.. Netreba jazdit stale na prazdnej nadrzi, potom hned zhori aj odpor v plavaku ktory signalizuje rezervu na palubovke.. Kopu ludom to nefunguje vratane mna :D ...Ten odpor v plavaku co je v nadrzi ak je ponoreny v benzine tak je chladeny nim a tak nerozsvieti rezervu na palubovke. Akonahle ten odpor neni chladeny benzinom, odpor sa nahreje a rozsvieti rezervu na palubovke.. potom ak dlho a dost casto jazdite na rezervu, ten odpor sa prehreje, spali alebo prepali a potom vam nesvieti rezerva.. vid. priklad vela ludi tu na foru ;)

P.s to s tou rezervou som pisal len pre info

Ale zaujímavé je to, že čerpadlo je stále ponorené v benzíne aj keď je tam málo paliva. Zabezpečuje to tá nádobka v nádrži v ktorom je čerpadlo uložené . Neprirodzené zvuky vychádzajú z čerpadla iba v tedy keď palivo klesne pod poslednú paličku na palivomery. Ale Inak je zvuk štandardný. To je to záhadné.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od Dark69 »

Hej hej viem co myslis za nadobku co je v nadrzi pre cerpadlo.. No nieco na tom bude ked to robi iba ak klesne benzin.... :roll: :roll: ak to nieje nic hrozne tak si to nevsimaj, alebo to normalne pocujes pocas jazdy????? alebo len ked stratujes...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od ceysy »

Dark69 píše:Hej hej viem co myslis za nadobku co je v nadrzi pre cerpadlo.. No nieco na tom bude ked to robi iba ak klesne benzin.... :roll: :roll: ak to nieje nic hrozne tak si to nevsimaj, alebo to normalne pocujes pocas jazdy????? alebo len ked stratujes...
Pokiaľ je málo benzínu v nádrži je to počuť pri otočení kľúčom. Aby čerpadlo natlačilo palivo do systému. Ale je to počuť aj pri naštartovaný auta. Ale iba ak dám zadnú sedačku preč a počúvam zvuk čerpadla.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od Dark69 »

ceysy píše:
Dark69 píše:Hej hej viem co myslis za nadobku co je v nadrzi pre cerpadlo.. No nieco na tom bude ked to robi iba ak klesne benzin.... :roll: :roll: ak to nieje nic hrozne tak si to nevsimaj, alebo to normalne pocujes pocas jazdy????? alebo len ked stratujes...
Pokiaľ je málo benzínu v nádrži je to počuť pri otočení kľúčom. Aby čerpadlo natlačilo palivo do systému. Ale je to počuť aj pri naštartovaný auta. Ale iba ak dám zadnú sedačku preč a počúvam zvuk čerpadla.
No tak ak mam malo benzinu, tak pri otoceni klucikom a startovani aj mne vrci trosku hlasnejsie cerpadlo ako by malo, a kvoli tomu som dole zadnu sedacku nedaval, neskusal som to pretoze je to normalna vec podla mna... Moj nazor je - neries to.... Do samostatneho cerpadla ide hadicka na benzin a kabliky 12 V alebo 6V teraz neviem presne a nic viac... Takze tam nemas co opravit alebo skontrolovat ak ti funguje cerpadlo... Jedine co mozes robit, tak je cakat kedy oddide ale nemusi a jazdit zatial normalne ako do teraz... Ak ti ide auto normalne plynule bez trhania a dobre aj startuje povazuj to za nepodstatnu vec Maj sa.
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od ppp »

Teraz som domontoval nazad opravovane cerpadlo. V nadrzi boli asi 2cm :) benzinu cize hladina bola si 2cm nad dnom. Hladne oko po chvili statia nesveitilo ale pri akceleracii sa rozsvietilo. Cerpadlo som mal problem utesnit, predsa len op rozbruseni obalu to nie je ziadna sranda, ale podarilo sa a nasavanie som spravil cez kilometer hadiciek v nadrzi cez predradeny filter a sajem 6mm hadickou s 2mm stenami (obycajna nevhodna PE hadicka ale nic lepsie nemam) priamo zo dna nadrze. Je proste zahnuta do oblucika, takze usti vodorovne na dne tej "nadobky" v nadrzi kde je cerpadlo a kam usti vracacka od motora. Takze zo zacatku blikania hladneho oka sa mi podarilo takymto cerpadlom vytiahnut este 2.5 benzinu a to uz posledny liter isiel ako seria pluvancov, potom ma to prestalo bavit. Motorcek po vycisteni ma v plnej nadrzi hlbsi a trochu tlmeny zvuk, pretoze je zatazeny cerpanim beniznu a tlmeny benzinom. Ked je beniznu malo tak uz nie je natolko tlmeny a ked saje aj vzduch tak sa otacky zvysie pretoze je menej zatazovany.
Co sa tyka cerpadla, tak je sice chladene a mazane benzinom ale to chladenie nie je velmi kriticke, staci ze sa toci a ono sa ochladi dostatocne aby sa na nom nic neroztavilo. Loziska su samomazne a benzin im nevadi, fibrovue tesniace podlozky sa len tak lahko neznicia ani ked nemaju benzin. Akurat komutator s uhlikmi moze trpiet ale praveze nie ked nema benzin ale ked ma nejake necistoty z benzinu. Cerpadlo po 194tkm z toho cca 160tkm na lpg a z toho len asi 30tkm uz beniznove cerpadlo stalo pretoze som mu spravil vypinac malo v komutatore asi 2mm vydratu jamu. Inak fibrove podlozky zuboveho cerpadla uplne v pohode, kovove zubove cerpadlo takisto v pohode, bolo na nom vidno ryhy ale len farebne odlisene inak na dotyk hladke. Uhliky tiez bez problemov. Horsie to bolo s necistotami ale za to moze nechavanie stareho benzinu v nadrzi.
No dost bolo grafomanie, uz sa nesie zmrzka ;).
Uživatelský avatar
peto153
Příspěvky: 74
Registrován: pon bře 23, 2009 11:08
Bydliště: Poltár
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od peto153 »

Zdravím, nechcem zakladať novú tému keďže už je :lol: .. a teraz k veci, potreboval by som vedieť čo asi stojí nové palivové čerpadlo. Dnes som sa bol opýtať v mototechne a chlapík mi povedal sumu 2OO€ čo sa mi vidí veľa až "príliž" veľa, tak náhodov či niekto nevie kde ho majú lacnejšie. Viete niekto o niečom? Alebo je to naozaj také drahé?
BMW 318i E30 coupe 1.8 8V 77kw (105PS) - r.i.p.
DAEWOO ESPERO 1.6 16V 85kw (116PS) bolok motora OPEL TIGRA, hlava ESPERO, 182,7Nm pri 5735rpm
+ nenormálny rozdiel (extrémne živý motor) :)
- tlak oleja (vysoký) :(
opäť 1.5 16V 66kw (90PS)
CITROEN XSARA VTR coupe (X2) 1.6 16V 80kw (110PS)
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Re: Palivové čerpadlo.

Příspěvek od ceysy »

peto153 píše:Zdravím, nechcem zakladať novú tému keďže už je :lol: .. a teraz k veci, potreboval by som vedieť čo asi stojí nové palivové čerpadlo. Dnes som sa bol opýtať v mototechne a chlapík mi povedal sumu 2OO€ čo sa mi vidí veľa až "príliž" veľa, tak náhodov či niekto nevie kde ho majú lacnejšie. Viete niekto o niečom? Alebo je to naozaj také drahé?

Ahoj. Zavolaj si sem http://www.carmax.sk/kontakt/

Firma sídli vo Vrbovom pri Piešťanoch. Majú dobré ceny. A myslím, že si môžeš vybrať nielen originál diely GM, ale aj iných značiek. Tu určite zoženieš výrazne lacnejšie ako máš ponuku . Dúfam, že som ti pomohol. Napíš, koľko pýtajú tu za palivové čerpadlo. Pre info ostatným.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“