Poraďte s výběrem tlumičů

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
eL
Příspěvky: 104
Registrován: úte led 18, 2005 09:30
Kontaktovat uživatele:

Poraďte s výběrem tlumičů

Příspěvek od eL »

Už dlouho ignoruju zřejmě špatné tlumiče a pomalu jsem se odhodlal k výměně. Zatím těch předních.

Najeto mám aktuálně 181 tisíc a tlumiče zřejmě ještě nikdo nikdy neměnil :shock: Ale co, jezdit se s tím dá... I když dnes na mokré silnici při rozjezdu do prudkého kopce pravé přední poskakovalo a podkluzovalo jako janek :)

Co jsem slyšel, tak Monroe jsou shity, i když za 1590 za jeden to ujde. Co mám zkušenost, tak Nipparts nedělá špatné díly na korejce. Od nich jsem našel http://www.auto-pilot.cz/Catalog.aspx?product=3185320 za necelých 1700,- ovšem plynový.

Co byste mi radili? Nějaký lepší kousky?

PS: jezdím s Nubi občas v dost brutálním terénu (na ryby) :twisted: Kámoši až závidí, kde s tím všude projedu a nedřu břicho.
Daewoo Nubira 2.0 CDX, 98 rok, 98kW, Hatchback
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Poraďte s výběrem tlumičů

Příspěvek od ppp »

po vymene tlmicov to bude preklzavat nadalej, mozno ledva badatelne menej ale bude. Akurat bude menej vibrovat volant ak vibruje pocas jazdy.
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s výběrem tlumičů

Příspěvek od phalanx »

Neviem, ale tlmice nemaju s vibrovanim volantu nic spolocne. Po vymene tlmicov (nedavno som absolvoval, 190tis km, predne cca 30%, zadne cca 40% ) stvrdne auto, ALE, na rozbitej zakrute (najhorsie su pravidelne vlnky) nebude auto skackat ako celok von zo zatacky (alebo bude, ale vyrazne menej), a najbadatelnejsia zmena je ze pri vyssych rychlostiach pri prudsej zmene smeru sa cele auto nerozkyve jak sproste, tu je rozdiel velmi citelny ...

Kukni www.mjauto.cz, maju velmi dobre ceny na tlmice Kayaba ...
(nechcem robit reklamu, ale kupoval som tam 2x a som vysostne spokojny, jak s cenami tak s pristupom)
Nipparts ale tiez nebude zly, Kayaby (aspon Excel-G) su trosku tvrdsie ako seriovky ...
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
eL
Příspěvky: 104
Registrován: úte led 18, 2005 09:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s výběrem tlumičů

Příspěvek od eL »

ppp píše:po vymene tlmicov to bude preklzavat nadalej
Počkej. Takže myslíš, že to prokluzování není primárně způsobené tlumiči? Mám za to, že jak se kolo rozskáče, tak to tlumič neudrží přitlačené na vozovku a proto to podkluzuje.

Svou roli hrají asi taky Barum Bravuris, což jsou nic moc pneu...
Daewoo Nubira 2.0 CDX, 98 rok, 98kW, Hatchback
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s výběrem tlumičů

Příspěvek od phalanx »

Ci primarne to netusim, fakt je ze to asi zavisi od roznych okolnosti (kvalita podvozka, jeho tvrdost, hrbolatost cesty, gumy ...), ale ja by som to "ledva badatelne" poupravil na "zretelne, ale urcite nie radikalne :)", ale zo skusenosi s jednou vymenou tlmicou asi pravidlo nespravim, takze brat s rezervou :), a o chvilu sa budu menit na dalsom aute tak zreferujem ...
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
eL
Příspěvky: 104
Registrován: úte led 18, 2005 09:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s výběrem tlumičů

Příspěvek od eL »

Tak koukám, že v Polsku by se na Nubiru nakupovalo lépe, než u nás: http://www.allegro.pl/item706390395_amo ... ginal.html

Cca 1200,- v přepočtu za (asi jeden kus) originál tlumič :shock:
Daewoo Nubira 2.0 CDX, 98 rok, 98kW, Hatchback
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Poraďte s výběrem tlumičů

Příspěvek od ppp »

Tlmice maju s vibrovanim volantu toho dost, pretoze tlmia kmity kolies. A kolesa nekmitaju len ked je nerovna vozovka, ale aj ked su nevyvazene, nevystredene alebo inak rozladene disky a/alebo pneu, proste kolesa. Kedze mam na leto hlinikace a stredovy kruzok uz maju trochu volny, kmital mi na nich trochu volant. Zimaky su na plechacoch, pri ktorych obuvani ma varovali, ze dost hadzu, lenze tieto plechace su takmer nalisovane na strediacom kruzku na naboji takze pri nich kmital volant citelne menej. Po vymene tlmicov si uz kmitanie volantu teraz na letnych hlinikacoch neuvedomujem, cize uz bud uz nekmita alebo kmita ledva badatelne.
Ano tlmice pomahaju tomu aby pri rozjazde neodskakovali hnacie kolesa od vozovky ale kedze tie nase tatose maju nechutne lahky predok, co je primarnou pricinou preklzavania pneu pri rozjazdoch, tak to velmi nezachrania. Trochu sa to zmierni, a zmeni ale stale budu preklzavat. Moje 4rocne michelinky na tom nasom slovenskom vylestenom asfalte preklzavaju a pistia aj ked sa snazim ist ako sofer slecny Daisy. :lol:
Tlmice mi v skackani na rozbitej ceste velmi nepomohli teraz skacka este viac ale pomohli v tom, ze auto sa tolko nehupe a teda sa nemeni toko geometria pretoze je menej prepruzovania a auto tolko "neuteka". A s tym ze kayaby excel-g su "trosku" tvrdsie zasadne nesuhlasim :lol: , pretoze nie su torsku ale T R O S K U tvrdsie. Prelozene do slovenciny su nechutne tvrde a kto je zvyknuty na mekkost pruzenia aku ma napriklad espero, s nimi mozno nebude spokojny. Ale mozno bude prave nadseny, to zavisi od chutok kazdeho jedinca :lol: .

phalanx -> dik za ten odkaz, ak v automediku sklamu, uz cakam tyzden a pol na vybavenie objednavky, tak skusim cez to mjauto. Nevies da sa tam nejako vyhladavat aj podla cisla dielu? Pre espero nemaju 913242 ale mozno to eviduju pre ine auto. Su to prachovky s dorazmi pre predne tlmice 365501. Ja viem, ze im mozem poslat mail ale nechcem otravopvat kym je nejaka nadej, ze v automediku maju len celozavodnu dovolenku.
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s výběrem tlumičů

Příspěvek od phalanx »

S tym vyhladavanim podla cisla netusim, hlavne oni maju nejaky divny system, ze rovnaky diel ma ine cislo podla toho cez akeho dodavatela kupuju ...

K vibrovaniu, musim sa priznat ze donedavna som riadil vpodstate len auta ktore mali uplne mrtve alebo polomrtve tlmice :D, a na ziadnom volant nevibroval, tak neviem, ale povedzme ze statisticky to nieje moce relevantny pocet ...

Nedavno bol otec na teste tlmicov na Mondeu, a zistil ze jeden predny je total vyteceny (0%), druhy mal tusim 15%, zadne maju okolo 50%. a od 0 do 140km/h urcite nic nevybruje (viac som neskusal a inac auto ma uz skoro 220tis km). Zaujimave je aj to, ze aj ked su tie vprdeli tlmice dost citit, tak furt sa mi zda ze sa chova lepsie ako moj Accord, ked mal predne tlmice 30% a zadne 40% (to bolo pred vymenou, teraz sa to obratilo :) ). Teda u mna to bolo citit furt, tam hlavne pri vyssich rychlostiach. Inec nechcem byt hnusny na Leganzu, stale je to moje velmi oblubene auto, ale to Mondeo jazdi aj teraz vpodstate bez tlmicov lepsie ako Leganza ked mala tlmice na 60% :(, a to je momentalne skutocne velmi makke ...

Ku KYB Excel-G :), nuz nemam s cim porovnavat, ked ako som uz spomenul som jazdil bud na znicenych obycajnych, alebo teraz na novych kayabach :). Ale musim priznat, ze pokial mi predtym v tom 12 rocnom aute nic nevrzgalo, tak od vymeny mam pocit ze niekedy vrzga vsetko :lol: :lol: . Ale inac som spokojny, ani pri razantnych zmenach smeru pri 140km/h niesu ziadne prepruzenia a auto krasne sedi. Ani niektore rozbite bratislavske vyjazdy niesu problematicke (k tomu sa viaze prihoda, ako som pri asi 30km rychlosti odskackal celym autom asi pol metra do jazdneho pruh na zaroletovanom vyjazde na panonsku v smere do mesta, den nato som objednaval tlmice :D )
Inac po prvej jazde s tymi kayabami som si pomyslel ze fakt neviem ako mozu ti tuneri jazdit so skutocne sportovymi tlmicmi a skratenymi tvrdymi pruzinami na nasich "normalnych" cestach, to musi byt fakt tak na vyklepanie plomb zo zubov :)
Ale uprimne som fakt spokojny, v BA by som sice obcas zobral aj maksie, ale ked chodim mimo mesto tak su uplne dokonale ...
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Poraďte s výběrem tlumičů

Příspěvek od ppp »

phalanx -> ked som bol u jrdcka tak som mal moznost zhupnut si jeho nexiu s excelg a dalsiu enxiu s inymi tlmicmi asi nejakymi seriovejsimi novymi, znacku neviem a tie nekayaby prepruzovali rovnako ako moje 180tkm tlmice :). Akurat po prepruzeni hupali kus menej. Zato kayaby sa dost neochotne prepruzia a potom sa pomaly vratia a ziadne prehunpnutie na druhu stranu sa nekona, cize su proste tvrde ako stolverk :lol: . Bol som len na taku narychlo obhliadku moho espera kvoli podvozku u bratovho dvorneho mechanika a mal tam feldu na vraj skutocne tvrdych tlmicov. Vyskusal som si ju zhupnut a nebola o moc tvrdsia nez excelg, takze excelgcka su podla mna poriadne tvrde a pre pohodlne spodne casti chrbatov to urcite nie je to prave, ale uznavam, ze robit losie testy sa na nich da dobre. Predtym sa mi auto rozhojdalo a bolo dost zaujimave udrzat smer.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Poraďte s výběrem tlumičů

Příspěvek od milosh »

urcite kup plynokapalinove KYB (Kayaba) na www.mjauto.cz maji nej ceny a dodani do 2dnu -i
Mam je uz na druhem aute a za tu cenu neni nic lepsiho ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s výběrem tlumičů

Příspěvek od phalanx »

Neviem no, mne na Accorde nepripadaju zase take strasne tvrde, oproti tym starym seriovym rozbitym to nieje taky radikalny rozdiel v komforte (v jazdnych vlastnostiach ano) ...
Mozno sa tak chovaju na lahkych autach, Felicia nevazi nic a Nexia ma tiez len tesne cez tonu. Ale aj keby to s tym nesuviselo tak sa na kazdom aute mozu chovat inac ...
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
eL
Příspěvky: 104
Registrován: úte led 18, 2005 09:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s výběrem tlumičů

Příspěvek od eL »

jen pro doplnění: nikdy nic nekupujte na Auto-pilot.cz

zkušenosti jsou děsné - vůbec nemají zájem o zákazníka, respektive vůbec nereagují na objednávku ani na dotazy...
Daewoo Nubira 2.0 CDX, 98 rok, 98kW, Hatchback
eL
Příspěvky: 104
Registrován: úte led 18, 2005 09:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s výběrem tlumičů

Příspěvek od eL »

Tak mám tu i pro ostatní dva tipy:

www.autopet.cz - mají dobré ceny, kromě českých zdrojů berou i z Německa a výrazně levněji. Rychlé reakce.

www.autodily-nej.cz - konkrétní nabídku jen na dotaz, zato velmi výhodná cena (skoro jsem nemohl věřit :)

Nakonec mi v Autopet nabídli originál Daewoo tlumiče za cenu Kyaby a kývnul jsem na ně. Kyaby by měli delší dodací lhůtu.
Daewoo Nubira 2.0 CDX, 98 rok, 98kW, Hatchback
eL
Příspěvky: 104
Registrován: úte led 18, 2005 09:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s výběrem tlumičů

Příspěvek od eL »

Tak tlumiče jsou tam, mechanik se zdržel hooodně dlouho sundáváním těch starých. 3 byly totálně hin, jeden prý docela ok :)

Teď si připadám, jak v úplně jiném autě :shock: brutální rozdíl, auto sedí a působí tvrdě, což je fajn. Subjektivně se mi zdá, jako bych nyní měl širší pneu - s volantem je o něco těžší točit, ale to může být jen pocit (nevím, souvislost mne nenapadá...)
Daewoo Nubira 2.0 CDX, 98 rok, 98kW, Hatchback
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“