klimatizacia

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: klimatizacia

Příspěvek od HusarJan »

Medzi hadicami je jedna matka asi na 13 klučik nastrčak alebo gola potom tymi trubkami trocha pokývat a povytiahnut malo by to ist.Ten olej daj do obydvoch otvorov a možeš ich prepojit neakou gumenou hadicou aby to malo neaky kolobech no a ten olej neviem kde zoženieš je to taky zelený iný tam nedávaj niekde v servise, kde robia klímy ;)
Přílohy
P230509_10.55[02].JPG
P230509_10.55[02].JPG (82.16 KiB) Zobrazeno 2216 x
P230509_11.11.JPG
P230509_11.11.JPG (112.58 KiB) Zobrazeno 2216 x
Reklama
 

Servisman
Příspěvky: 79
Registrován: úte úno 10, 2009 22:41
Bydliště: Bratislava

Re: klimatizacia

Příspěvek od Servisman »

Doporučujem nič nerozpájať nič nemazať,to zapínanie klímy aspoň 1x mesačne na 15 min je z dôvodu toho že olej slúži v kompresore nielen na mazanie pri činnosti ale hlavne ako utesňovač netesnosti upchávky kompresora proti unikaniu freónu.Po cca 3 týždňoch olej stečie z upchávky kompresora v jeho útrobách a začne cez suchú ucpávku unikať freón.Tvoj problém s kompresorom je ten že máš v ňom zodratú spojku alebo je znečistená masnotou.Doporučujem zapnúť klímu aby bežal kompresor do medzery medzi remenicov kompresora a kompresorom (tam sa nachádza spojka kompresora)nastriekať nejaký odmasťovací prípravok.Ak škrípanie spojky kompresora zmizne mal si šťastie a spojka bola len mastná,ale keď nezmizne je zodratá a môžeš zháňať nový kompresor.
Chevrolet Orlando 1,8 16V 104KW r.v.2012
Chevrolet Aveo 1,2 16V 62KW r.v.2010 predané
Daewoo Espero 1,5 16V 66KW r.v.1996 predané
Škoda Felícia 1,3 50KW LPG post mortem
Škoda 105 LS 37KW post mortem
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: klimatizacia

Příspěvek od Dark69 »

No tak ked som tak pozeral na moj kompresor tak je cely zababrany olejom od motora..Tak skusim najprv to odmastnit a potom ak to nepomoze tak to rozoberem.. Vdaka za rady
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: klimatizacia

Příspěvek od Dark69 »

Servisman píše:Doporučujem zapnúť klímu aby bežal kompresor do medzery medzi remenicov kompresora a kompresorom (tam sa nachádza spojka kompresora)nastriekať nejaký odmasťovací prípravok.Ak škrípanie spojky kompresora zmizne mal si šťastie a spojka bola len mastná,ale keď nezmizne je zodratá a môžeš zháňať nový kompresor.
Mam to odmastnit??? Neviem ci dobre chapem, preco to mam odmastnit ak je to namazane...Ta spojka ak je namazana cize mastna tak ked zapnem klimu tak vydava skripavy zvuk? a ked je sucha tak je ticho?? :roll: Vysvetli mi to ako to je vlastne....
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizacia

Příspěvek od phalanx »

Neviem ci to tak je, ale ak je zamazana olejom tak moze presmykovat, ked je cista tak zopne a nema co skripat ...
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
Servisman
Příspěvky: 79
Registrován: úte úno 10, 2009 22:41
Bydliště: Bratislava

Re: klimatizacia

Příspěvek od Servisman »

phalanx píše:Neviem ci to tak je, ale ak je zamazana olejom tak moze presmykovat, ked je cista tak zopne a nema co skripat ...
Presne tak ako píšeš ,mastná spojka prešmikuje a vydáva škrípavé zvuky. :PP: -i
Chevrolet Orlando 1,8 16V 104KW r.v.2012
Chevrolet Aveo 1,2 16V 62KW r.v.2010 predané
Daewoo Espero 1,5 16V 66KW r.v.1996 predané
Škoda Felícia 1,3 50KW LPG post mortem
Škoda 105 LS 37KW post mortem
Servisman
Příspěvky: 79
Registrován: úte úno 10, 2009 22:41
Bydliště: Bratislava

Re: klimatizacia

Příspěvek od Servisman »

Dark69 píše:No tak ked som tak pozeral na moj kompresor tak je cely zababrany olejom od motora..Tak skusim najprv to odmastnit a potom ak to nepomoze tak to rozoberem.. Vdaka za rady
Netečie ti náhodou olej cez simering motora?
Chevrolet Orlando 1,8 16V 104KW r.v.2012
Chevrolet Aveo 1,2 16V 62KW r.v.2010 predané
Daewoo Espero 1,5 16V 66KW r.v.1996 predané
Škoda Felícia 1,3 50KW LPG post mortem
Škoda 105 LS 37KW post mortem
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: klimatizacia

Příspěvek od Dark69 »

Servisman píše:
Dark69 píše:No tak ked som tak pozeral na moj kompresor tak je cely zababrany olejom od motora..Tak skusim najprv to odmastnit a potom ak to nepomoze tak to rozoberem.. Vdaka za rady
Netečie ti náhodou olej cez simering motora?
No moze byt, dnes sa na to pozriem, idem menit remen alternatora...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: klimatizacia

Příspěvek od Dark69 »

No takze dnes idem menit drazkovany remen alternatora + serva. Kedze ak chcem tam dat novy remen tak musim zhodit aj klinovy remen z klimy lebo inak ho tam nedam. A pri tejto prilezitosti by som chcel cely kompresor vybrat vonku a komplet ho rozobrat na stole a vycistit..Je to mozne?? Robili ste to niekto??
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: klimatizacia

Příspěvek od HusarJan »

Rozoberat komplet by Ti ho neodporučal iba ak tak tak pozret tu spojku niekedy sa stane na tej spoje to že po volia na nej bodové zvari a ked sa spojka zapne tak to šramotí a kompresor netlačí a ak si to mal zamazané olejom tak to nešramotilo a ak by si to odmastil tak Ti to začina šramotit to je asi tá vec čo si chcel vysvetlit potom ten kompresor nepojde či je spojka mastná alebo sucha aká má byt stretol som sa už s tým prípadom riešili sme to tak,že sme to CO pobodovali a bolo to dobre .Riadne pozri činost tej spojky na kompresore daj potom vediet ahoj
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: klimatizacia

Příspěvek od Dark69 »

HusarJan píše:Rozoberat komplet by Ti ho neodporučal iba ak tak tak pozret tu spojku niekedy sa stane na tej spoje to že po volia na nej bodové zvari a ked sa spojka zapne tak to šramotí a kompresor netlačí a ak si to mal zamazané olejom tak to nešramotilo a ak by si to odmastil tak Ti to začina šramotit to je asi tá vec čo si chcel vysvetlit potom ten kompresor nepojde či je spojka mastná alebo sucha aká má byt stretol som sa už s tým prípadom riešili sme to tak,že sme to CO pobodovali a bolo to dobre .Riadne pozri činost tej spojky na kompresore daj potom vediet ahoj
Ok jasne dam vediet ako som dopadol a pridam aj foto...len neviem kde je ta spojka...Normalne vyberem z auta kompresor, rozoberem ho, cize zhodim z neho ten plechovy obal a v nom vnutry pozrem tu spojku hej? Este raz dik za vase nazory a pomoc
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: klimatizacia

Příspěvek od ppp »

Spojka je sucastou kompresoru, je vlastne vnutri v remenici, ale viac ti prezradi servisny manual najma ak vies po polsky. Je tam komplet ako sa kompresor rozobera, sklada, kolko oleja do neho ide atd. Ale na tvojom mieste by som pozrel len tu spojku, ak totiz ten kompresor rozoberies uplne mozno prides o nejake tesnenie, ktore nezozenies a budes ho moct zahodit.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: klimatizacia

Příspěvek od Dark69 »

No zatial to prestalo piskat a vrzgat, uvidime do kedy. Z kompresora som dal dole klinovy remen, trochu som pohybal remenicou a pozrel ju. Nakoniec som nasadil naspät klinovy remen a dobre ho naspanoval a vsetko frci na jednotku zacial ;) Dik za vase nazory a rady.
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“