xenony vs. bixenony

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Maxim87
Příspěvky: 13
Registrován: stř čer 20, 2007 15:44
Bydliště: Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

xenony vs. bixenony

Příspěvek od Maxim87 »

Ahoj, prosim o radu.
Pred 14ti dny jsem byl se svou Nubirou v servisu, kde mi predelavali svetla na xenony. (pan tvrdil, ze tam dava bixenony). Taky mi bylo nauctovano 7tis. Prijel jsem domu a zjistil, ze jeden xenon nefunguje.Tak jsem to obratil a jel zpet. Bohuzel nemeli stejnou sadu, tak mi tam dali zpet halogeny a ja jel domu. Za tyden mi volali at si prijedu. Tak jsem prijel a xenony jsou v Nubire.Na otazku kolik mam zaplatit mi bylo odpovezeno, ze to same co minule. (jeste jsem to nemel zaplacene). Prijel jsem domu a zjistil jsem, ze mi nefunguje svetelna houkacka. (ale jen pri potkavackach) Pri vypnutych svetlech, pri parkovackach funguje bez problemu.
Nekde jsem slysel, ze rozdil mezi xenony a bixenony je prave v prepinani potkavacich a dalkovych svetel a ze pokud mam xenony, automaticky prichazim o svetelnou houkacku. :? ???? Ja se v tom vubec nevyznam.:(
A jeste jestli mohu moit dotaz. Ohledne te ceny, nejak mi neni jasne proc by bixenony a xenony mely stat stejne..
Dekuju moc.
Daewoo Nubira 2.0 (r.v. 2003)
Reklama
 

Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: xenony vs. bixenony

Příspěvek od krowman »

Coze?? To se mi snad zda! Nebo to nechapu... tys mel za ty prvni xenony zaplatit 7tisic jeden nefungoval? Pak si to jel reklamovat a pri dalsi montazi ti uctou zase 7tisic??
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: xenony vs. bixenony

Příspěvek od simone »

wouuu 7 tis je moooc vela napr tu je jedna z mnohých:
http://aukro.cz/item685446598_xenony_hi ... basic.html

ja by som mu to vrátil a kupil niečo z tej horeuvedenej stránky. Stejne je to nepovolené.
Rozdiel medzi xenonom a BIxenonom je ten že Bixenon magneticky posúva svetelné ohnisko čiže máš sice jednu žiarovku ale normalne ide "tlmené" a keď sa posunie ohnisko tak ide akože "dialkové"
Pri H4 to inak nejde
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Maxim87
Příspěvky: 13
Registrován: stř čer 20, 2007 15:44
Bydliště: Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: xenony vs. bixenony

Příspěvek od Maxim87 »

Nene. 7tis jsem platil jen jednou. (dnes) Ale koukam, ze v tom je uz zapocitane i cisteni klimatizace..Tudiz ty xenony staly 6071,-.
Jinak v servise jsem se ptal zdali to je povolene. A oni, ze ano, ze to splnuje vsechno homologace..A vzhledem k tomu, ze je to autorizovany servis Chevrolet, tak bych tomu i veril.:)
Daewoo Nubira 2.0 (r.v. 2003)
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: xenony vs. bixenony

Příspěvek od simone »

ŽIADNÁ dodatočná montáž xenonových sád nieje povolená , je jedno kto ti to montoval a na daewoo ak viem ani niesú origo svetlomet na xenon. Sú s čočkou ale oficialne tiež niesú na xenon:!: :!: :!: a aj tých 6 tic je vela zato si na nete kúpiš4 sady a máš aj na diely
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: xenony vs. bixenony

Příspěvek od krowman »

Chevrolet jo? To se divim... Taky bych rekl, ze jakakoliv tady ta predelavka na HID nebo XENON sady je nelegalni. Nevim no, tak aspon je pod tim podepsana velka firma jako je Chevorlet a pripadne se tim muzes aji branit kdyby neco :mrgreen:
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: xenony vs. bixenony

Příspěvek od Richard »

Jakákoli montáž jiného světelného zdroje než je uvedeno na skle (plastu - u Nubi je tam HC/R tudíž halogenový zdroj) je nelegální, i kdyby ho tam montoval svatej Petr!!!! Všechny přestavbové sady na xenonové výbojky jsou nehomologované!!!!!!! Bohužel jsou servisy které ti namontují všechno co chceš...... ale tvrdit že je to homologovaný to je fakt silný kafe......... mohl bys napsat který to servis Chevy ti to namomontoval? Mě a možná i ostatní zde na foru by to moc zajímalo aby se mohli podobným obloukem vyhnout.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“