Voda v Matizku

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ces.lav
Příspěvky: 13
Registrován: pon dub 06, 2009 20:18

Voda v Matizku

Příspěvek od ces.lav »

Caute.
Decka,trochu me to faro zlobi.....
Mam studeny motor,nastartuju,otevru nadobku s vodou a do ni tece skoro celou hadici voda z chladice i z ,,maleho okruhu".
Zahreje se mi voda az tak po 7 km a netopi to (jen takovy vlazny vzduch). Predpokladal jsem,ze je to termostat,tak jsem koupil novy,odzkousel v hrnci s vodou a vymenil.Je to to same a po odzkouseni je dobry i ten co jsem vymenil.... :((
Nevite nekdo co by s tim mohlo byt?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Re: Voda v Matizku

Příspěvek od Tomáš »

Do nádobky se musí vracet voda , alespoň víš , že je OK pumpa , a jak víš , že je to z malého okruhu , nebo co to píšeš ? pokud jde termostat , což ti asi jde , tak do zahřátí jde malý okruh , po ohřátí velký .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
ces.lav
Příspěvky: 13
Registrován: pon dub 06, 2009 20:18

Re: Voda v Matizku

Příspěvek od ces.lav »

Ahoj.
Samozrejme se voda musi vracet do nadobky,ale do nadobky vedou 2 hadice .1 z velkeho okruhu (chladice) a druha jen jako ,,prepad" aby pumpa mela vubec kam tlacit.No a mi jde o to,ze pri studenem motoru,tudiz zavrenem termostatu,by mela jit voda do nadobky jen z maleho okruhu.Ale mi jde trochu z maleho a dost hodne ze strany chladice,ale tam by vubec nemela jit,dokud nevztoupne teplota,neotevre termostat a nepusti tam tu vodu aby se zchladila prez chladic....
Tohle si myslim,ze je pricina toho,ze se to dlouho zahriva(najednou se nahriva vsechna voda v aute),az po ujeti cca tech
7km je rucicka teploty skoro svisle a dal nejde ani kdyz jsem vodu nechal schvalne
prehrat. Ventilator sepnul,schladil,pak vypnul,ale rucicka se nehla....

a dalsi,ze to netopi(puze vlazny vzduch)

No ale cim by to mohlo byt ja uz netusim................ :((
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Re: Voda v Matizku

Příspěvek od Tomáš »

Ta hadice je vlastně jen na udržení hladiny , doplnění atd.. je to jako expanze , není to okruh , tak nevím , kde se bere tlak . To s teploměrem je OK , tak to má být , další věc co je vpořádku jsou čidla ventilátoru a všechno okolo . Netopí to - možná příčina všech problémů bude ucpaný radiátor - proto ten tlak do nádobky ... , ale radiátor má topit stále , pouze se zavírá průchod vzduchu přez něj , není tam ventil , tak je možné , že normálně topí , ale nejde ti ta klapka , ale to by vyřešilo topení , ale co ten tlak do nádobky ??? - Nelítá voda ven víčkem - špatný tlakový ventilek ve víčku ?? Toho je moc , co to může dělat ....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
ces.lav
Příspěvky: 13
Registrován: pon dub 06, 2009 20:18

Re: Voda v Matizku

Příspěvek od ces.lav »

Nelítá voda ven víčkem - špatný tlakový ventilek ve víčku ?? Toho je moc , co to může dělat ....

Myslis vicko nadobky? Ne,to by mi mizla voda a ne.
Ucpane topeni? Je to par let,co mel kamos nejakou chemii na chladice. Jinak vymena?!!!! :(( :(( :(( :D
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v Matizku

Příspěvek od Vazoun »

Zdravim všechny na foru a přeji hezký den :o) tak jak to vlastně dopadlo s tím " ucpaným topidlem " :?: Svěř se nám ostatním aby jsme věděli co dělat kdyby nás to také někdy potrefilo :!: díky " Vazoun " :lol:
-----------------------
Člen Matiz clubu reg.čís. 20 :P
Matiz SE r.v. 07/2002 - sv.zel.metlina U38 - STK + Emise do 07/2010
Vizitka Vazouna.gif
Vizitka Vazouna.gif (50.23 KiB) Zobrazeno 2228 x
ces.lav
Příspěvky: 13
Registrován: pon dub 06, 2009 20:18

Re: Voda v Matizku

Příspěvek od ces.lav »

Cauky.
Decka ja zatim nevim,jezdim a pomalicku se chystam do servisu.´
Jsem ale strojar,tak jeste porad zkousim prijit co s tim je,ale nedava to logiku!!!!
Pokud bych to vyresil-urcite se s vama podelim -i
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Voda v Matizku

Příspěvek od Rado77 »

Musis pochytat hadice od studeneho startu. Ta velka hadica k termostatu by sa mala ohriat az nahle, ked sa otvori termostat pri tych cca 93 stupnoch. Ak sa ta hadica zahrieva rovnako ako vsetky ostatne, tak to u termostatu netesni. To by vysvetlovalo, preco Matizek nekuri ako ma, lebo trva podstatne dlhsie kym sa cely system ohreje.
?
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
ces.lav
Příspěvky: 13
Registrován: pon dub 06, 2009 20:18

Re: Voda v Matizku

Příspěvek od ces.lav »

Cauky.Dik za radu-skusim to hned jakmile budu mit prilezitost. U panelaku tech prilezitosti moc neni......
Jenom s tim topenim pochybuju,protoze to topi jen slabounce i pri dlouhych cestach.
Jak to vyskousim - pisnu.
Martin
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Voda v Matizku

Příspěvek od Rado77 »

Ak sa budu hadice spravat ako treba, tak uz fakt jedine zaneseny radiator, alebo klapka mixovania vzduchu je seknuta v zlej polohe a dava viac studeneho ako tepleho. Mne sa dokonca 2 x stalo, ze mi z ovladaca vyletel bowden (ale to bolo zase nastavenie poloh fukania) - a ovladac isiel vtedy uplne lahucko otacat. Takze problem moze byt kdekolvek :?
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“