ako je, na tom ,Lanos zo spoľahlivosťou?

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
rado7650
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 10, 2009 21:39

ako je, na tom ,Lanos zo spoľahlivosťou?

Příspěvek od rado7650 »

Vyrovná sa aj inným značkám,zvučnejších mien?
Reklama
 

Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: ako je, na tom ,Lanos zo spoľahlivosťou?

Příspěvek od Igi »

To je tazko povedat, ale myslím ze zdaleka nieje na tom tak zle, ako si mnoho ludí co dejvrolett nikdy nemalo myslí. A tiez zálezí na aký kus narazís.

Mojmu lanosu tahá na 11-ty rok, kupoval som ho jazdený. Má nabehané 125 tis km a za ten cas som menil tieto veci: spodný gul.cap, cap.riadenia, tlmice a predné brzdové kotuce (tie som mozno ani nemusel ale chcel ;-). Rozvody, filtre brzdové oblozenie a podobne sa musia menit tak ci tak. Myslím, ze vsetko sú to veci, ktoré sa proste opotrebúvajú a zhruba tak isto menia aj na iných "lepsích" autách. Ibaze na Lanos to stojí takmer rovnako ako na feldu, ale nieje to filcka :mrgreen: A este nieco - nemá ziadnu hrdzu, ciastocne pozinkovaná kasna robí svoje.
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: ako je, na tom ,Lanos zo spoľahlivosťou?

Příspěvek od Jajuska95 »

Já jsem druhá majitelka Lanosku a jsem s ním spokojená... Ségra má Fabii a má s ní jen problémy... U Lanoska jsem měnila rozvody, čepy a vlnovec.. ještě mě čeká pár oprav, ale už má zasloužených 10 let a odjeto 125 tis.,takže jsem s tím počítala.. jinak jsem s ním naprosto spokojená, je to můj miláček :D
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
REBEL

Re: ako je, na tom ,Lanos zo spoľahlivosťou?

Příspěvek od REBEL »

lanose mam 4roky a jsem s nim spokojenej-ted me cekaj rozvody cepy rízení,zadni brzdy-pakny a za ty 4roky sem menil pouze olel filtry kotouce a destičky a to musis u kazde znacky ajiny auto bych nechtel-citova zalezitost-dejvaci sou super
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ako je, na tom ,Lanos zo spoľahlivosťou?

Příspěvek od vado »

Ja som prvy majitel, auto som kupil v r.2000. Auto ma momentalne najazdene 115000 km. Okrem vymeny motora po prejdeni asi 3500 km (vyrobna chyba, vymenili v ramci zaruky) som menil brzdove dosticky, kotuce, spodne predne capy, tlmice, vlnovec, obe casti vyfuku, rozvody (asi po 80 tkm), olej, olejovy a vzduchovy filter, brzdovu kvapalinu, sviecky, kable ku svieckam, palivovy filter, gumene hadicky od snimacov, pneumatiky, obcas nejaku ziarovku a inu drobnu spotrebnu bizuteriu :lol:
Okrem toho som musel vymenit mechanizmus otvarania zadneho laveho okna (nevydrzali plastove vodiace kladky), rozbite celne sklo (jeden velky vtak spachal sebevrazdu), chuliganmi vylomene prave spaetne zrkadlo, pokazeny zadny reproduktor (roztrhnuta membrana) a riadiacu jednotku imobilizera (strasne drahe :shock: ).
Opravovalo sa na nom skoro nic. Skrabance od betonoveho kvetinaca a pritok vody do interieru okolo bowdenu otvarania prednej kapoty.
Jo, a najviac penazi ma zatial vyslo dolievanie benzinu. Nechapem, preco a kade sa vlastne tato prevadzkova kvapalina straca :roll: :lol:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: ako je, na tom ,Lanos zo spoľahlivosťou?

Příspěvek od Igi »

Na vlnovec som zabudol, ten som tiez menil. Inak výfuk je povodný, síce hrzdzavý, ale furt sa nechce prederavit celkom :) A repro tiez, po 10-tich rokoch uz uplne na framforce.

Aj som chel priatelke kupit jazdený lanos, ale budeme stavat tak sa obzerám po nejakom kombi.
Tiez je to pomerne jednoduché auto (aspon nase "holoauto" :), takze sa tam moc nemá co pokazit.
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
berms
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 14, 2009 13:56

Re: ako je, na tom ,Lanos zo spoľahlivosťou?

Příspěvek od berms »

Ahojky jsem druhý majitel Lanoska a až na nějaký vrzání plastů,celkem pohoda.Pouze rozvody a destičky,jinak 98500 km a drží.Mám tedy LPG a se svými 106 koňmi jezdím od 7,5-10litrů ale to ho nešetřím jinak lehčí noha a dálka v pohodě do 8 litrů(plynu).Než jsem ho koupil tak jsem si o něm hodně přečetl a v podstatě je na něm hodně věcí z jiných aut a snažili se tam dát to nej co tehdá bylo-motor astra,pak je tam hodně z Toyoty,z golfa,pdvozek snad dělal porsche,a italové skořápku.Obul jsem ho do Continentalů 185/60 14 na hliníky a drží jak přikovaný,fakt jsem to nečekal jak to drží v zatáčkách a jak je stabilní.Taky jsem si všiml,že má o dobrých 0,8mm větší rozvor než Octávie tak že kolo v každým rohu a proto asi ta stabilita.Tak přeju hodně skvělých kilometrů.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: ako je, na tom ,Lanos zo spoľahlivosťou?

Příspěvek od Blue Lanos »

Veru veru mame medzinarodny stroj. Ja si za 11rokov taky nemozem stazovat. Spolahlivejsie auto som este nemal :PP: Vsetko takmer povodne aj napln klimi, ktora stale chladi ako ma. Som prvy majitel 92tis km -i
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
vohnout
Příspěvky: 30
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: ako je, na tom ,Lanos zo spoľahlivosťou?

Příspěvek od vohnout »

Tak já svého lanoska mám dva roky.Měl 118000km, hned jsem nechal namontovat LPG to stálo 30 000kc,protože už je to EURO3,takže přímej vstřik.Další investice katík,čerpadlo na servo,motorek centrálu.A ty základní věci jako rozvody,desky,olej,filtry,brzdovka,sada disku a pneu.Jinak dobrý.Najeto 145500km.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: ako je, na tom ,Lanos zo spoľahlivosťou?

Příspěvek od Blue Lanos »

Aky mas LPG system? A ako si spokojny nebadas ziadne zhorsenie vykonu motora?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: ako je, na tom ,Lanos zo spoľahlivosťou?

Příspěvek od FoXo »

Ja by som sa vedel vyrozpravat ako som spokojny :)
Ale to by potom uz asi nikto lanosaka nechcel :)
No zainvestujem opravim a bude :)
Jazdene je jazdene :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
lechi142
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 14, 2009 00:35
Bydliště: Sobrance ale častejšie Košice

Re: ako je, na tom ,Lanos zo spoľahlivosťou?

Příspěvek od lechi142 »

plne suhlasim s foxom :lol: investoval som uz vela vela, ale vsetko len kvoli tomu ze predchadzajuci majitel mal k autu pristup aky mal...keby neboli niektore veci zanedbane tak by bolo bez poruchy... hlavna vec ze nehrdzavie ;-)

ale len pre poriadok, menil som brzdy, piestne kruzky, tesnenie pod hlavou, cidlo teploty chladiacej kvapaliny, rozvody a vsetky vstrekovace :)
Lanos 1,5, 5D, strieborna metaliza, bez klimy a ABS, folie, JBL GT4.12, JBL GTO75.2, JBL GT5.502, BM Boschman 6.9 (SPL 130,8 dB), šiška JDM Performance, šošovkové hmlovky s angel eyes a 10 000k HID
vohnout
Příspěvky: 30
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: ako je, na tom ,Lanos zo spoľahlivosťou?

Příspěvek od vohnout »

Tak mám sekvenční vstřikování STAG 300,zatím bez žádných problému.Pravidelně jezdím po 10000km na výměnu plynového filtru.Výkon je srovnatelný jako na benzín tak jako spotřeba,město do 9l a mymo 8.5l a to svižná jízda i s klimou.Musím dodat že vlastnim 1.4 55kw takže spotřeba reálna a o trochu menší než uvádějí tabulky.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“