Problém s ABS

Moderátor: Blue Lanos

stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Naozaj netuším že čo má zaradenie do 5-ky spoločné s ABS.
A zvlásť keď zhasne. Keď systém ABS detekuje chybu, rozsvieti kontrolku
ABS a tá musí trvalo svietiť až do reštartu systému !!!

Môže to robiť že sa niekedy počas jazdy rozsvieti ABS - Chybný kábel
ktorý pri určitej polohe kolesa napr. sa preruší a pod. Ale nie zhasnúť.
Automechanici ak sa mýlim ta ma opravte.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

tak tak, kdyz je prerusenej kabel tak se ABS rozviti po statru zhasne a kdyz se pohne s autem tak se znovu rosviti a zustane svitit, potom je jeste mozny ze to neni kabel ale spatne nasazeny cidlo na drzak nebo do nej trefil kamen, taky kdyz nastartujete zhasne a kdyz pojedes pomalu to je tak do 10km/hod, tak porad zhasnuto, ale jak presahne tu hranici tak se hned rozsviti. Potom je treba zkontrolovat jak to vypada na poloosach
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Problém s ABS

Příspěvek od Vypravca »

Ja mam tiez mensi problem s ABS. Mal som prelomeny kabel na PP kolese, vymenil som ho a premeral vsetky snimace. Su O.K.
Niekedy sa mi stava, ze po nastarovani ni zhasne kontrolka ABS a aj cvakne v motore ABS, no a za par sekund sa rozsvieti. To som sa ani nepohol. Nerobi mi to pravidene. Niekedy je to v poriadku. A ABS vykazuje spravnu cinnost.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Laxi
Příspěvky: 38
Registrován: pon čer 25, 2007 13:33
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Re: Problém s ABS

Příspěvek od Laxi »

Ahojte, u mna sa objavil takyto problem s ABS.
Pre mesiacom som menil prave predne cidlo (od Palixa) ABS. ABS fungovalo, az kym auto neslo 90 km/h. Vtedy sa rozsvietila kontrolka ABS. Predpokladal som, ze to bude vzdialenostou cidla od toho ozubeneho kolesa. Kym som sa k tomu nastelovaniu dostal, uz kontrolka zacala svietit hned pri rozjazde. Tato zmena nastala bez akehokolkvek zasahu do systemu.
Viete mi poradit, cim to moze byt. MA jednotka ABS nejaku pamat na poruchy a dajme tomu som ju naplnil a potrebuje reset? Cidla som dnes premeral na konektore do riadiacej jednotky, vsetky vykazuju odpor (akurat to nove cidlo ukazuje o cca 200 Ohmov mensi odpor ako druhe predne cidlo).
Dakujem za kazdu radu...
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Problém s ABS

Příspěvek od Vypravca »

Ja som uz vymenil vsetko na abs, kable premeral. Mne sa nepravidelne rozsvieti kontrolka. Hned po starte zhasne a vzapeti sa rozsvieti.
Su dni ked to funguje. A to je najhorsia vec pre mna, ked neviem co s tym moze byt. Keby to bol len kabel, tak ho vymenim a idem dalej. No ja som natahal nove kable, vycistil modul ABS. V servise kazdy mesiac na diagnostike... Uz som sa vzdal. Neviem si poradit a v podstate to co mi aj radili som urobil a nepomohlo to.
Urcite to bude nejaka prkotina...
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Re: Problém s ABS

Příspěvek od kasma »

Chybu ABS nedavno vyhodilo aj mne. Diagnostika ukazala tzv. "skrat zadnej napravy". V servise povedali, ze je zaneseny system ABS, vycistili to (rúrky ABS od jednotky ABS v motore a na zadnej naprave) a teraz to ide...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Re: Problém s ABS

Příspěvek od stefan »

Vypravca píše:.... A ABS vykazuje spravnu cinnost.
Železničiar sa nezaprie. Táto formulácia sa vryje pod kožu.
P.S. ESA funguje dobre?
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Problém s ABS

Příspěvek od Vypravca »

P.S. ESA funguje dobre?[/quote]

Kde je ESA? Alebo čo to je?
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Re: Problém s ABS

Příspěvek od stefan »

Ty nie si výpravca v Banskej Bystrici?
Staničné zab. zar.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Problém s ABS

Příspěvek od Vypravca »

Robím vo vedľajšej stanici. Bližšie k tebe.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s ABS

Příspěvek od FoXo »

Ja som mal podobny problem z ABS na Lanose. Ked som brzdil pomaly ze som prichadzal na daky semafor alebo sa pomaly rozbiehal tak to bolo daco hrozne taky rachot buchot od praveho kolesa ze az.
Po demontazi a odmerani ohmetrom bolo vsetko ok. Zistil om ze drziak na snimac je trosku v inej polohe viacej odchyleny. Tukol som do drziaku a on odpadol. Drzal tam len cisto na blate a spine :)
Kupil som novy drziak, vyvrtal odlomenu sravbu zo stareho napasoval a zatial nie je problem.
Akurat ze ked sa pohnem nad 5 km rychlost tak trosu buchne a to iste aj ked zastanem dakedy ale vraj je to proste Lanosacka vlastnost ze to nie je ziadny vada.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Laxi
Příspěvky: 38
Registrován: pon čer 25, 2007 13:33
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Re: Problém s ABS

Příspěvek od Laxi »

Ahojte, u mna sa objavil takyto problem s ABS.
Pre mesiacom som menil prave predne cidlo (od Palixa) ABS. ABS fungovalo, az kym auto neslo 90 km/h. Vtedy sa rozsvietila kontrolka ABS. Predpokladal som, ze to bude vzdialenostou cidla od toho ozubeneho kolesa. Kym som sa k tomu nastelovaniu dostal, uz kontrolka zacala svietit hned pri rozjazde. Tato zmena nastala bez akehokolkvek zasahu do systemu.
Viete mi poradit, cim to moze byt. MA jednotka ABS nejaku pamat na poruchy a dajme tomu som ju naplnil a potrebuje reset? Cidla som dnes premeral na konektore do riadiacej jednotky, vsetky vykazuju odpor (akurat to nove cidlo ukazuje o cca 200 Ohmov mensi odpor ako druhe predne cidlo).
Dakujem za kazdu radu...

Chlapi, poprosim este raz, nepozna niekto odpovede na moje otazky?
Laxi
Příspěvky: 38
Registrován: pon čer 25, 2007 13:33
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Re: Problém s ABS

Příspěvek od Laxi »

Problem s ABS nadobudol nove rozmery...
Isiel som v BB na diagnostiku ku "odbornikom" do Daewoo servisu. Páni pripojili Espero k zariadeniu a po 15 minutach mi prisli povedat, ze chyba asi bude v lavom prednom kolese... Doma som premeral cidlo pri lavom prednom kolese a naozaj - cidlo vykazje nekonecny odpor... Pozoruhodne je len to, ze tyzden pred diagnostikou som cidlo meral a vykazovalo spravnu hodnotu odporu... Mohli ho odbornici pri diagnostike "prepalit"...? Vysledok, ze musim zhanat dalsie predne cidlo ABS...
Vie mi niekto poradit, ci ABS jednotka ma pamat na jednu poslednu chybu systemu, alebo si pamata aj viacej chyb z minulosti, dajme tomu v rade ako po sebe nastali?
Dakujem...
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s ABS

Příspěvek od FoXo »

Ja chodim nerad do Daewoo v BB. Sice teraz celkom ok ale zo zaciatku som tam nemal nikdy dobry pocit hlavne ked ma obsluzili po pol hodine cakania. Proste vkuse som tam cakal ako taky puk a pritom chlapik ma videl. Robil si daco svoje a keby aj mal daco dolezite tak sa opytam a poviem pockajte viem o vas a bla bla.
Co si pytali za tu diagnostiku?
Teraz tusim uz nie su na zvolenskej ale na partizanskej tam som ponovom ako sa mali prestahovat este nebol.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Laxi
Příspěvky: 38
Registrován: pon čer 25, 2007 13:33
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Re: Problém s ABS

Příspěvek od Laxi »

No ani ja z nich nemam dobry pocit...
Po diagnostike mi prisli povedat, ze chyba bude ASI v prednom lavom kolese. Za toto chcel bez blocku 10€.
Chlapik mi jasne naznacil, ze co chcem viac od nich (v zmylse presnejsiu informaciu) , ked nechcem nechat auto v servise, aby opravili zavadu... Ze on si to predstavoval tak, ze mu necham kluce a pridem si pre opravene auto a nie, ze budem chciet len zistit co na ABS je zle... Proste snaha povymienat co najviac suciastok, nauctovat bezhlave ceny a este sa budu tvarit, aky su majstri, ze co oni dokazu....
Prstahovani budu az od 1. jula
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“