palivoměr

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
haldak

palivoměr

Příspěvek od haldak »


Ahoj, jsem majitelem Daewoo Espero 1,8 CD r.v. 97 a poslední dobou mě zlobí palivoměr. Totiž jde o to, že naplním-li nádrž po hrdlo je ručička palivoměru cca ve dvou třetinách stupnice budíku. Se snižujícím se stavem paliva v nádrži si ukazatel na budíku začíná dělat co chce... VÍ NĚKDO, KDE JE ZRADA??? Díky Haldák
Reklama
 

kkk

Re: palivoměr

Příspěvek od kkk »

haldak píše: Ahoj, jsem majitelem Daewoo Espero 1,8 CD r.v. 97 a poslední dobou mě zlobí palivoměr. Totiž jde o to, že naplním-li nádrž po hrdlo je ručička palivoměru cca ve dvou třetinách stupnice budíku. Se snižujícím se stavem paliva v nádrži si ukazatel na budíku začíná dělat co chce... VÍ NĚKDO, KDE JE ZRADA??? Díky Haldák
Mam to same espero a palivomer nefunguje. Kaslu na to, hladovy oko funguje a pro predstavu jezdim podle tachometru.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Očistěte kostru palivoměru je na spodku nádrže a je to plochý konektor pozor při odpojování ať ho neutrhnete 8)
michel

Palivoměr

Příspěvek od michel »

Mam Espero a ten isty problem. Plna nadrž - na palivomere je 2/3, polka nadrže - palivomer ukazuje 1/4. A keď začne svietiť kontrolka - ma ešte cca 7 až 10 litrov, čo je štvrť nadrže (ešte tak na 80km v meste až 100km na ďalnici).
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivoměr

Příspěvek od RoSta »

michel píše:Mam Espero a ten isty problem. Plna nadrž - na palivomere je 2/3, polka nadrže - palivomer ukazuje 1/4. A keď začne svietiť kontrolka - ma ešte cca 7 až 10 litrov, čo je štvrť nadrže (ešte tak na 80km v meste až 100km na ďalnici).
Michel, štvrť nádrže podľa Tvojich údajov (7 - 10 l)... by znamenalo, že Espero má 28 až 40 litrovú nádrž, ani jedno nie je pravda, aspoň v tom mojom :D

Je to podľa výrobcu 50l... Tak neviem, kde je potom problém... :lol:

Mne sa rozsvieti kontrolka vtedy, keď je ručička na nule a to sedí, zostáva cca 7 litrov, čo je zase podľa výrobcu rezerva. U mňa to funguje takto...

Naposledy som ale nalial 52 litrov :? a ešte som tam mal rezervu, neviem, kam som to vlastne nalial :shock: , ale potom som sa skoro pos..., lebo mi tiekol benzín, tak som jazdil, aby to len tak netieklo ;) a prežil som to asi aj pre to, že to tieklo na pravej strane, kde je hrdlo a nie na ľavej, na výfuk :o :? :shock:
Som rozmýšľal asi nad tým ako si ľahnem, som sa vrátil vtedy z Chorvátska a nekontroloval som stojan na pumpe a keďže sa mi pravidelne stáva, že sa vypína aj skôr, tak som to nejak ignoroval a zapínal a zapínal... :oops:

Ale už sa mi fakt dlho nerozsvietilo, jazdím na LPG 8) :lol: 8)
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“