0-100 km/h

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

a ta mala kockata Fiatka 650E ma tiez okolo 1 minuty. ale maximalku ma 105kmh takze: 0-max za 60 sekund to nie je zle hadam.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue storm
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 04, 2004 23:01
Bydliště: Piestany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Blue storm »

lanosek píše:
eMKa Slovensko píše:s lanosom som to este neskusal, ale ak by som tak urcite este s niekym lebo stiskat aj stopky aj riadit sa akosi dobre neda

skusal som to zatial iba na skodovke 120LS a ta sla 24-26 sekund a dve osoby v aute plus pol nahradneho motora za sedackami (to je standardna vybava u tychto aut) :lol: :lol:
To de, nekde sem cet prospekty k trabantu a tam mu davaj 60s :lol: :lol:
Ja som mal Trabanta 601 Sport / uprava spocivala vo vymene volantu za hlinikovy trojramenny orig. Trabant Rally :lol: , predne tlmice vybite a tym padom znizeny podvozok, ladeny vyfuk - ohnute koncovky dozadu/ ten isiel na 100 za 19 sekund, max speed 125 km/h, spotreba 12 litrov + olej :lol: :lol: :lol:
Parada
Teraz mam zalusk na Trabiho kabriolet 8)
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Radoslav Hološka píše:Nexcem sa chvalit medzi Vami Lanosakmi,ale ja s mojou jemne nacipovanou Nexiou,filtrom Kingdragon a vyfukom Supersprint mam o-100 km/h za 11,2 s. Takze len tak skromne...
Takže za 11,2, Rado? Tak to si taky někdy změřím... :lol:

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

vado píše:Skusil som vcera trochu pomerat, na zimnych MP56 185/65 R14 to bolo 10,6-11,0. Sam v aute, merane tri krat. Presnost asi nie velka :oops: , ved drzat v ruke stopky, cumiet na tachometer, mackat cudliky presne v ten spravny okamih a este k tomu drzat volant a kvaltovku ... :twisted: - chcelo by to niekoho, kto by sedel vedla, pozeral na tachometer a obsluhoval stopky :?: . Ale pravdepodobne to ide pod 11 a to dost vyrazne. :lol:
Ale meranie moze byt skreslene a to celkom podstatne tym, ako ukazuje tachometer a aky rozmer maju pneu. :D Tachometre su vaecsinou nastavene tak, aby ukazovali trochu viac, ako je skutocnost :evil:. Moj napriklad ukazuje v rozsahu 20 - 120 km/h rychlost priblizne o 5 km/h viac, ako je rychlost v skutocnosti (merane pomocou GPS masinky asi pred dvoma rokami na 185/60R14. Mohlo sa to posunut) Kazdopadne ked idem cez dedinu tak, ze mi ukazuje 65 km/h (realne 60), policajti za radarom ma nezastavia 8). A tak rozdiel moze byt az niekolko desatin ... :(
Ak by to malo byt objektivne meranie, asi by bolo treba nejaky skalibrovany tachometer, GPS alebo radar. :lol:
Ja som isiel v Ziline (stale v obci) po zraze v Hradci Kralove tak,ze tachometer ukazoval 70 km/h. Bol som v tom,ze neukazuje presne a ze policajti prekrocenu rychlost do 10 km/h toleruju v ramci nepresnosti rychlomera atd. A cvak! Zastavili ma tesne pred vyjazdom to Ziliny a namerali mi 69 km/h! Takze rychlomer mam sakra presny. Pokuta 500 Sk s vysvetlenim laskaveho policajta,ze tolerancia prekrocenia rychlosti je maximalne 1,1,cize v obci maximalne do 66 km/h.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Pri testovani chyby tachometru pozor na to, ze mechanicke tachometry maji chybu mnohdy ruznou pri ruznych rychlostech, napr pri 50 to muze byt jen 5%, ale pri 100 uz 10%, je lepsi tachometr kotrolovat pri vice rychlostech, aby mel clovek predstavu, jak ukazuje.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tachometry většinou proměřujou tak kolem 10% nedávno sem jen tak orientačně skoušel jednoho matízka a na jedno měření na rovince bez proklouznutí kol sem měl čas 15,7 podle tachometru 8)
Uživatelský avatar
Ondrej Rapčan
Příspěvky: 46
Registrován: sob říj 02, 2004 16:11

Příspěvek od Ondrej Rapčan »

To mi chces povedat ze Trabant to vytiahne na stovku
:? :?:

No ale keby poriadne stekali psy tak mozno ...
:lol: :lol: :lol:
Daewoo Lanos 1.6 SX hatchback 16V
cervenny, 5-dverovy, klima, servo, airbag, central
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Ano,tak ako pise PavelZ. Uz mam v Nexii namontovany palubny pocitac od Ondrasa. Ukazuje okrem ineho aj digitalne otacky a rychlost. Otacky su pomerne presne s otackomerom ale rychlost je paradoxne viacej presna s rychlomerom az pri vyssich otackach. Priklad: -manualny rychlomer ukazuje 30 km/h a pocitac 27 km/h,rychlomer ukazuje 90 km/h a pocitac 88 km/h a rychlomer pri 130 km/h a pocitac 132 km/h. Je to zaujimave porovnanie,ale kazdy vyrobca dava toleranciu 10%.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Radoslav Hološka píše:Ano,tak ako pise PavelZ. Uz mam v Nexii namontovany palubny pocitac od Ondrasa. Ukazuje okrem ineho aj digitalne otacky a rychlost. Otacky su pomerne presne s otackomerom ale rychlost je paradoxne viacej presna s rychlomerom az pri vyssich otackach. Priklad: -manualny rychlomer ukazuje 30 km/h a pocitac 27 km/h,rychlomer ukazuje 90 km/h a pocitac 88 km/h a rychlomer pri 130 km/h a pocitac 132 km/h. Je to zaujimave porovnanie,ale kazdy vyrobca dava toleranciu 10%.
No podle toho co si pamatuju by tachometr měl mít odchylky jen do mínusu, měl by vždy ukazovat víc než opravdu jedeš, tak ti asi počítač ukazuje dobře. Myslíš, že by se dal dát i do Nubiry? Jak přesně počítá spotřebu a další data?
Dík
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Uz tu o pocitaci pisal podrobne jeho objavitel Ondras,myslim ze na Matiz fore pod nazvom Palubny pocitac. Je to super vecicka. Samozrejme,ze pojde aj do Nubiry. Pripaja sa na +,-,vstrekovac a rychlostne cidlo ktore ide z prevodovky. Data pocita az po nakalibrovani,musi sa mu zadat prejdena vzdialenost,litre ktore natankujes a zostavajuce palivo v nadrzi. Samozrejme ze otacky a spotrebu v litroch za hodinu vie vypocitat podla vstrekovacich impulzov. Podobnym sposobom funguju aj taxametre,tiez sa musia najprv nakalibrovat a potom uz len menis hodnoty. Je velmi presny,kalibraciu mozes opakovat nekonecne vela krat. Ma nasledovne funkcie: aktualnu spotrebu,zvysne palivo,dosiahnutelna vzdialenost,priemerna spotreba,pouzite palivo,ubehnuta vzdialenost,ubehnuty cas,cas k miestu urcenia,vzdialenost k miestu urcenia,servisne intervaly,otacky,rychlost,prepocet nakladov na cestu.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Rodoslave, nafoť to prosím...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

lanosek
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 30, 2004 08:49

Příspěvek od lanosek »

Ondrej Rapčan píše:To mi chces povedat ze Trabant to vytiahne na stovku
:? :?:

No ale keby poriadne stekali psy tak mozno ...
:lol: :lol: :lol:
Udelal by 150 vyhodit ho z letadla, nebo zaprahnout za Lanose :lol:
Long Is The Time and Hard Is The Road.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

lanosek píše:
Ondrej Rapčan píše:To mi chces povedat ze Trabant to vytiahne na stovku
:? :?:

No ale keby poriadne stekali psy tak mozno ...
:lol: :lol: :lol:
Udelal by 150 vyhodit ho z letadla, nebo zaprahnout za Lanose :lol:
Vážení,Trabanta jsem vlastnil 6 let (koupil nového v r.1971) a nedám na něj dopustit.Je pravdou že bych ho již nechtěl,ale na tehdejší dobu to nebylo špatné vozítko.Ale to vy mladší nemůžete pamatovat.Levné náhradní díly oproti jiným vozům.Třeba co si pamatuji disk za 30 Kč.A k rychlostem.Byla to 600 stovka obsahu a 100 km/ hod. udělal úplně v pohodě.Nebylo to sice za 6 vteřin,ale jezdilo to slušně.Spotřeba byla docela vysoká,něco kolem 8 litrů,ale zase záleželo jak jste na to šlapali.
A tak je jasné, že s dnešní dobou to nejde srovnávat
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Ivan píše:Rodoslave, nafoť to prosím...
Ivco a co chces vidiet? Sak kukni na Ondrasovu stranku matiz.uragan.cz.
On ma LED verziu,ja LCD (tu najvyssiu radu). Este som nepisal,ze som lepsi ako v servise! Nevedeli mi ho spravne zapojit k signalovemu kablu od rychlostneho cidla! Ja som si prezrel elektroschemu,co mam na CD od Pepeho a prepojil som si to tak,ako bolo potrebne. Teraz sa ho snazim co najpresnejsie nakalibrovat. Je to taka super vec,ze s Ondrasom uvazujeme o zastupeni v CR aj SR a predaji tychto pocitacov. V takejto cene a kvalite to na trhu nikto neponuka. A zapojenie je malina pre tych,co to uz poznaju,tak ako ja. :)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Richard píše: No podle toho co si pamatuju by tachometr měl mít odchylky jen do mínusu, měl by vždy ukazovat víc než opravdu jedeš, tak ti asi počítač ukazuje dobře. Myslíš, že by se dal dát i do Nubiry? Jak přesně počítá spotřebu a další data?
Dík
Už sem to tu dneska někde psal . Dneska sem četl že tachometr nikdy nesmí ukazovat méně než je skutečnost a bylo tam psáno že do mínusu , ale může ukazovat do plusu 10% + 4 Km/h a je na to norma ;)
Odpovědět

Zpět na „LANOS“