brzdy

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

majkl.x
Příspěvky: 62
Registrován: stř led 14, 2009 09:47
Bydliště: Unčov (jak se o nás řiká)

Re: brzdy

Příspěvek od majkl.x »

Nemáš zač,hlavně,že brzdi a jezdi -i :PP:
momentálně:Nexia 1.5,16v,"červený drak"
Focus 1.6,16v,sedan,šedá metla
před tím: š 100 "rezomorka"
š 130 "rozárka"
Reklama
 

Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: brzdy

Příspěvek od foker »

Ahoj.Ja viem,táto téma je už dosť obkecaná ale čo iné mi ostáva keď neviem,musím sa pýtať.Aj mne sa začali zádrhávať predné brzdy tak ich chcem trocha repasovať.Chcel by som len vedieť či by sa ako náhrada tej vazelíny čo sa dáva na posuvy dala použiť medená?Chlapi z GO hovoria že je výborná.Nežerie,netuhne a je od -40 do 1200 stupňov.Keby som nezohnal tú origo,nestačila by?Ešte 1 vec,pískajúce brzdy sa nedajú ináč riešiť iba výmenou platničiek?Nestačí trocha zbrúsiť povrch?To budem po každom intenzívnejšom brzdení vymieňať zhorené platničky?
Kvety a bonboniery nepijem
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: brzdy

Příspěvek od Dark69 »

foker píše:Ahoj.Ja viem,táto téma je už dosť obkecaná ale čo iné mi ostáva keď neviem,musím sa pýtať.Aj mne sa začali zádrhávať predné brzdy tak ich chcem trocha repasovať.Chcel by som len vedieť či by sa ako náhrada tej vazelíny čo sa dáva na posuvy dala použiť medená?Chlapi z GO hovoria že je výborná.Nežerie,netuhne a je od -40 do 1200 stupňov.Keby som nezohnal tú origo,nestačila by?Ešte 1 vec,pískajúce brzdy sa nedajú ináč riešiť iba výmenou platničiek?Nestačí trocha zbrúsiť povrch?To budem po každom intenzívnejšom brzdení vymieňať zhorené platničky?
Ta medena pasta je super vec ja osobne ju pouzivam.....ale nemam uz origo brzdy ale vymene z Opel Astry...ja som musel vymenit kotuce a potom to prestalo piskat! ono kotuce boli uz opotrebovane a jemne zvlnenie a potom to stale piskalo aj ked som mal nove dosticky...takze to poriadne zgeneralkuj a mas pokoj na dlho ako ja...cuss
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: brzdy

Příspěvek od foker »

Lenže ja mám asi rok staré kotúče.Alebo 2?Neviem,ale aj tak je to málo na výmenu.A nemajú byť od čoho krivé,nejazdím ako Fitipaldi.Skúsim tú vazelínu keď iná nebude.Možno by som tam mohol dať fermež
Kvety a bonboniery nepijem
Uživatelský avatar
Deyw
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 15, 2009 08:19

Re: brzdy

Příspěvek od Deyw »

majkl.x píše:Nemáš zač,hlavně,že brzdi a jezdi -i :PP:
JJ dík a ty taky
Daewoo Nexia 1.5i 8v
Simson S51...


Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: brzdy

Příspěvek od Franta P. »

Já pořád premýšlím jestli mám dozadu místo bubnů dát kotouče např. z kadetta Gsi nebo astry F. nevim.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy

Příspěvek od palikx »

uprime
vzhledem ke slozitosti zmeny a slozitosti mechanismu kotoucu na zadku by me to snad ani nenapadlo.navic brzdny ucinek se nijak extreme nezmeni jelikoz zadni brzdy maji omezovac a tedy o moc vic to brzdit nebude.kdyz budes mit stesti a bude ti vse na kotoucich fungovat tak mozna jo.
kdyz ale funguji dobre bubny brzdi vice mene stejne jako kotouce navic ten mechanismus je tak jednoduchy a temer bezporuchovy ze neni co resit.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy

Příspěvek od JRD McLAREN »

Pavle dovolim si nesuhlasit...

Zadne kotuce urcite brzdia o trochu lepsie, nez bubny, hlave pri velkych rychlostiach je to poznat.
Ja mam sice ver. z ABS, ale kde je te omedzovac ..?? lebo som nikde nic take nenasiel...

(mozno aj preto mi ide zadok "do fleku" skor nez predok, - ale coskoro uz tomu tak nebude)

Jo a v predu treba mat aspon 256ky kotuce...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: brzdy

Příspěvek od Dark69 »

Neda mi nenapisat.....tak ja ako najväcsi amater medzi vami dvoma :lol: :lol: vyjadrim svoj nazor co si myslim..Palikx asi tym obmedzovacom myslel to, ze do zadnych brzd ide od posilovaca brzd omnoho mensi tlak ako do prednych brzd co je aj pravda, takze ak das do zadu kotuce tak tie strmene budu pod mensim tlakom brzdit....smykom brzdi len predok a zadok len dobrzduje nie?? nemylim sa? a jasne ze pisem o verzii bez ABS asi ako palikx...s ABS neviem ako to je...inak JRDA kotuce su kotuce mas pravdu...mozem mat akekolvek vzadu super bubny si myslim ze ak tam bude kotucova brzda tak to bude brzdit lepsie,predsa aj ked je tam mensi tlak to nevadi, pretoze si myslim ze strmen dokaze pekne silno i tak pritlacit dosticky o kotuc... a bubny? sa vysmykaju vzdy,slaby ucinok .....ejha ale som sa rozpisal ;) :D
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy

Příspěvek od palikx »

uz pumpa by mela davat mensi tlak.
dokud jsem mel jeste oblozeni na paknach brzdila okta smykem na zadku pres rucni.bratranec co mel kotouce musel vymenit trmeny za 1000 kc aby to zacalo trosku brzdit a kamarad mel kotouce na peu 405 a po 2 letech marneho snazeni nakonec montoval bubny a od te doby brzdil taky super.
kotouce vseobecne brzdi lepe to je pravda.ale na zadku ten efekt neni tak poznat.pokud ti jdou do smyku je jasne neco spatne.
jo a ve vyssich rychlostech?pak asi mate pravdu ze buben z rychlosti 200 kmh se asi hodne ohreje, a kotouc se neohreje tolik.
jezdite s nexii 200?pri rychlosti do 150 ale v pohode bubny staci.
ale nechci nikoho odrazovat od planu jen vidim kazdy den vsecky varianty a problemy jsou u starsich aut hlavne se zadnimi kotouci.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy

Příspěvek od Petr S. »

No JRD s tvojí Nexií jsem jel,ale musím říct,že ta moje brzdí líp. A to mám vzadu bubny. Stačí to jen občas promazat a seřídít samostavy a brzdí to jak svina.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Mihaj
Příspěvky: 32
Registrován: ned led 18, 2009 16:03

Re: brzdy

Příspěvek od Mihaj »

Ako vidim preberaju sa tu zadne kotuče.No moj prvy dojem po ich namontovani na moju nessi je velmi dobry.(mam ich tam asi 4 dni)
A to ešte niesu ani poriadne zabehnute po stiahnuťi na sustruhu.Som zvedavy po nejakych tych km.Ale už teraz viem ze to bude ovela lepsie ako bubny.

Mimochodom ak by niekoho zauijmalo tak staci vymeniť len naboje (netreba menit celu napravnicu) a tie sadnu aj z Opel Vectra B.
Daewoo Nexia HB GLX 1.5 16V
Skoda 120 L
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy

Příspěvek od JRD McLAREN »

..a mash teraz dlksiu drahu na pedali nie..

BTW: vieme z coho to tam pasuje..
..vieme ze boli 3 druhy zadnych naprav..
..a teda su aj pripady, kedy je treba menit napravu...

http://195.28.90.58/dohc/dbrake-NONABS/
http://195.28.90.58/dohc/dbrake/

a GRATULUJEM ti ..si 3-ti co ma v zadu kotuce na Nexii na Slovensku :D
..
daj neake fotky, nech vidim ako to z VeBe paslo...
(pokial si pametam, tak kamosovi na Astru to nebolo moc ideal)
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: brzdy

Příspěvek od Dark69 »

Som po vymene prednych lozisk a ich nabojov,kotucov a dosticiek, premazani brzdicov, ktore tam mam ako uz som pisal plavajuce z Opel Astry F 2.0 GSi r.v 93 a po prejdeni 15 km su sroby obidvoch kolies take horuce ze ich nemozem ani vymontovat...je to normalne????nemusim si to vsimat??
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Re: brzdy

Příspěvek od ]Rebro[ »

Dark69> Normalne ak pri tom brzdis? Pri lahkom a kratkom brzdeni u mna mozem chytit strmen a je chladny. Ked boli kusnute voditka v strmenoch tak bolo horuce i samotne koleso /disk/ a kotuc chytil fajnu fialkovu farbu :?
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“