Matýsek z autobazaru

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

v.Černohous píše:Přatelé při 45000km je zhruba 7500 na rok,není to moc,ale znám mnoho řidičů co najedou míň.Takže by mně ty kilometry neznepokojovali.Myslím že Matesů s km přes stotisíc u nás moc ješte nejezdí.Ovšem opatrnosti není nikdy dost.
mno tak ja to prave pisu, ze 45tkm je tak na hranici (presto bych se ptal, kdo byl puvodni majitel a idelane to overit, kdyz uz paranoia ;))

nicmene mene uz mi prijde velmi podezrele - nejde ani tak o to, ze by matiz se 100tkm byl vyrazne horsi, v tom problem neni, spis v tom, ze oni tim oduvodni vysokou cenu a navic Vy muzete minout dulezite servisni mylniky a auto si svepomoci pomrvit, proto rikam, ze na todle bych daval pozor kdy a za jakych podminek ...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

8)
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

najeté km bych i já považoval za možné,protože mámk kolegu z práce,který najezdí ročně 1500 km a to měl zrovna dobrý rok.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Sam
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 09, 2004 11:27
Bydliště: Brno

Příspěvek od Sam »

Ahoj přátelé Matízků,
díky za zatím došlé rady. Podle jízdních vlastností můžu zatím jen odhadovat, že těch 45000 km je doopravdy najetých. (jezdím už přes 30 let na různých autech, ale vždy byly podstatně starší než tento Matízek). Ohledně těch servisů jsem se ptal jen proto, abych třeba něco důležitého nezanedbal.
Zdraví Vás Sam.
Uživatelský avatar
Sam
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 09, 2004 11:27
Bydliště: Brno

Příspěvek od Sam »

Zpráva pro Roberta,
jsem z Králova Pole a jen bych uvítal, kdyby jsme se setkali. Ozvi se mi na můj e-mail.
Sam
:D :D :D
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Václav Brousek píše:najeté km bych i já považoval za možné,protože mámk kolegu z práce,který najezdí ročně 1500 km a to měl zrovna dobrý rok.
ty ale to je opravdu extrem, budto nejezdi vubec, nebo denne popojede 2*500 m a konec (vlastne ani to ne) a pravdepodobnost, ze na takovyho cloveka pri koupi auta narazis je temer nula - tipuju totiz, ze on ma jedno auto na patnact let ...

nebo ( ;) ) ma show car se kterym jezdi jen na srazy :lol:
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

kilometry

Příspěvek od Tompetr »

s těmi kilometry bych se nestresoval. Moje teta má "druhé" auto pouze na cesty k babce a do konzumu a prodejce už se jí dvakrát ozýval, ať si už konečně příjde koupit nového vždyť už přece musí být hrozně ojetý :lol:
Mimochodem - Citroen saxo r.v. 97 a naj. cca 25000 km - takové bych chtěl najít v bazaru :D
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Pro zajímavost: rodiče přítelkyne mají feldu cca 6,5 roku starou a na tachometru mají 28 000km. Před ní měli škodku 120 a po 11 letech měla 62 000km. A takovýchto lidí znám docela dost, jen je pravda že nikdo z nich neprodává auto staré tři čtyři roky, ale minimálně těch deset let. Ještě jeden extrém, sousedka vloni prodala favorita, za poslední rok co ho měla najela asi 600km!!! Dnes jezdí na kole a stačí jí to 8)
Už bez Matesa
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Jedina neprijemna otazka, ktera me napada, je, jak na tom u auticka, ktere ma takhle malo najeto bude motor (jak bude zajety...)? Necekal bych, ze ridic, ktery najede takhle malo, bude s tim autem jezdit tak, aby se mu to libilo (krome vyjimek, kdy ma k dispozici sluzebni auto a svoje osobni pouziva jen vyjimecne).
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

jakub píše:
Václav Brousek píše:najeté km bych i já považoval za možné,protože mámk kolegu z práce,který najezdí ročně 1500 km a to měl zrovna dobrý rok.
ty ale to je opravdu extrem, budto nejezdi vubec, nebo denne popojede 2*500 m a konec (vlastne ani to ne) a pravdepodobnost, ze na takovyho cloveka pri koupi auta narazis je temer nula - tipuju totiz, ze on ma jedno auto na patnact let ...

nebo ( ;) ) ma show car se kterym jezdi jen na srazy :lol:
Jakube trefil jsi to docela přesně,má Š 105 kterou koupil jako novou a po technické stránce je jako skoro nová,jenom holt ten lak je v čudu.Má dokonce ještě i originál plechařinu.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Vojta

Příspěvek od Vojta »

S těmi najetými kilometry je to fakt. V oblastech s nižšími příjmy mají lidi auta i 10 - 15 let. U nás na severu znám takových kvanta. Švagr měl Moskviče 412 a po deseti letech měl "nalítáno" 27 tisíc km. Ale když to auto postavil vedle zbrusu nového auta, nebylo poznat, které je novější. Staral se o něj fantasticky. Já jsem kupoval favorita v r. 2000 a ten měl po deseti letech najeto 51 tisíc - první majitel (když jsem ho letos prodal, tak 98 tisíc).
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

PavelZ píše:Jedina neprijemna otazka, ktera me napada, je, jak na tom u auticka, ktere ma takhle malo najeto bude motor (jak bude zajety...)? Necekal bych, ze ridic, ktery najede takhle malo, bude s tim autem jezdit tak, aby se mu to libilo (krome vyjimek, kdy ma k dispozici sluzebni auto a svoje osobni pouziva jen vyjimecne).
dvema slovy "na pycu" ...
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jezdí jich pár co mají už přes 300 000 :shock: opravdu a to že má auto málo kilometrů ? 45 000 není zase tak málo takový kilometry průměrně za rok taky se svým najedu a jezdí k nám i auta co sem na nich dělal druhou technickou takže 6 let a mají najeto třeba i pod 20 000 a ty sou jak nový záleží na konkrétním autě 8)
Rosťa
Příspěvky: 19
Registrován: čtv zář 09, 2004 12:21
Bydliště: Mělník

Příspěvek od Rosťa »

Já osobně mám Matýska od července 2002 a mám do teď najeto 14 500 km.A to nejezdím jen po městě,ale je to také tím,že co si potřebuji zařídit,tak jedu služebním autem.Takže když má najeto jen 45 000,tak mi to tak podezřelé nepřijde.Třeba to je také tím,že ceny benzínu jsou pro někoho vysoké a tak si rozmyslí,něž někam vyrazí.I když Matýsek toho moc nespapá.
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Rosťa píše:Já osobně mám Matýska od července 2002 a mám do teď najeto 14 500 km.A to nejezdím jen po městě,ale je to také tím,že co si potřebuji zařídit,tak jedu služebním autem.Takže když má najeto jen 45 000,tak mi to tak podezřelé nepřijde.Třeba to je také tím,že ceny benzínu jsou pro někoho vysoké a tak si rozmyslí,něž někam vyrazí.I když Matýsek toho moc nespapá.
vite, ja taky vim o pripadech z meho okoli, kteri najezdi 6tkm rocne, ale nechytejte me za slovo - takove pripady existuji, ale (!) tvrdim, ze:
- je to typ cloveka, ktery to auto vicemene setri a vetsinou mu take nejakou tu dobu vydrzi
- nema duvod prodavat, casto to muze byt jedine auto, ktere poridi a do stari nechce prodat

i z tohodle existuji vyjimky, moje polemika smerovala spis k tomu, ze bych si to dvakrat overil (ze to byl babicka/dedecek/maminka/slecna, co s tim opravdu najezdili takhle malo) a ze to nebylo sluzebni auto, co nalitalo 100tkm, ted to umyli, nekde pretreli, spodek prestrikli a pretocili kilometrovnik - kazdy at s touhle radou nalozi dle sveho ...
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“