klb poloosy alebo rameno prednej napravy?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

klb poloosy alebo rameno prednej napravy?

Příspěvek od MACHINE »

Mam problem...auticko sa horsie rozbieha a obcas straca silu....ked sa rozbieham, trasie sa ako ked nechate zaradenu rychlost a brzdite (a potom vam to zhasne). Myslim ze som prisiel na klb tomu co to je. Najskor som myslel ze brzdy, ale ked som dvihal auto zistil som ze prave predne koleso nemam rovno - | ako krivo - \ . Ked som s nim zakyval, tak ma volu asi 1 - 2 cm. Da sa s nim kmitat a druhe koleso sa ani nepohne. Co mam vymenit, klb poloosy alebo rameno prednej napravy? Mimochodom pri zatacani mi uz dost dlho to prave koleso pukalo, dokonca ked som sa rychlejsie rozbehol tak tam nieco puklo a ked som hned na to zabrzdil tak zase. Prejavovalo sa to hlavne v zapchach, ale vtedy som problem vyriesil ze som si dal hlasnejsie radio...teraz to nepomaha :(
Reklama
 

aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Re: klb poloosy alebo rameno prednej napravy?

Příspěvek od aumirek »

nechápu jak to někdo muže nechat dojít tak daleko vule 1 až 2 cm není dovolená ani u traktoru to jsi musel poznat již hodně dávno a také již dávno řešit jinak ty ale musíš vidět kde to je vadné a co měnit
Uživatelský avatar
kuko56
Příspěvky: 19
Registrován: pát led 23, 2009 10:57

Re: klb poloosy alebo rameno prednej napravy?

Příspěvek od kuko56 »

Ak maš takú vôľu vymeň spodné rameno a ak ti to puká v zákrute skús len stiahnuť prachovku z kĺbu či nieje suchý. Keď už budeš meniť to ramenu vymeň aj čapy na riadení a gumy na stabilizátore. Tie čapy sú dosť drahé. V originál predajni daewoo mi povedali 48eur za kus, tak som si dal kúpiť v Poľsku( 15eur komplet).
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: klb poloosy alebo rameno prednej napravy?

Příspěvek od Slavek »

bude to spodni čep, mozna i silenbloky ramene, cep řizeni bude asi taky nacnutej kdyz si to dlouho neřesil.Nevim jestli na ticu se to kouskuje ale cele rameno i s cepem v KRČ maj za 400,-
hybe se ti kolo nebo i poloosa kdyz s tim kyvklaš??? aby si tou vuli nevyprovodil na inen svet lozisko :lol:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: klb poloosy alebo rameno prednej napravy?

Příspěvek od MACHINE »

bol som s tym v servise lebo som to nechcel rozoberat ja amater...stalo to 36 € kontrola celej prednej napravy, povedali ze som to mal zle utiahnute, ze to spravili. Pukanie prestalo (ale to som vobec nechcel riesit), koleso sa sice uz nehybe ale stale ked ho dviham tak sa asi 3 cm najskor sucha po zemi smerom k autu a az potom sa dvihne...este davnejsie som tu riesil ci je normalne mat tlmice uchytene tak ze mi vytrcaju tie kalisky...myslim ze prave koleso utiahli, ale lave nechali vytrcat. Mam pocit ze tam zajdem este v pondelok. Ten klb poloosi mam doma, to som dostal k autu, takze keby to bolo treba menit tak by ma to az tak nemrzelo. Inak tym ze mi to dotiahli a tym ze sa koleso uz nekyve sa problem nevyriesil..takze cim moze byt este sposobene to ze ked idem konstantnou rychlostou napr. 30 km/h na trojke tak mi auticko trasie? Co si pametam tak to vzdy robilo iba na jednotke ked som isiel v zapche a nedaval som plyn. Ked to este ide na sytici tak to ide normalne, ale ked sa sytic vypne tak to hadze a ide to nepravidelne...teraz uz aj na 4 a s miernym plynom.
Odpovědět

Zpět na „TICO“