central a zatvorenie okien po zamknuti

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
protecta.sk
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 28, 2009 00:07

central a zatvorenie okien po zamknuti

Příspěvek od protecta.sk »

Ahojte, tak konecne mi funguje ABS a dokonca som prisiel aj na to preco svietia pasy - predraty kabel od snimaca sa dotykal sedacky (ak by mal niekto podobny problem)

ale k veci:
Prosim o pomoc, mam META alarm v NEXIi 1,5 DOHC 1996, a ovlada aj central, no je tam aj vyvod pre pripojenie na zatvorenie vsetkych okien. Ale neviem ci je to vobec mozne, kedze tie okna nemaju ziadne koncove body kedze ked je aj okno vytiahnute pri stlaceni spinaca motorce este chce is dalej a preto neviem ako to pripojit aby nechel is motorcek stale hore a tym pado zhorel, napadlo mi este casatko, co neni tazke urobit ale ak je nejaka riadiacka na okna co ma podobny vstup tak by to vyriesilo:-)

Za pomoc vopred dakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: central a zatvorenie okien po zamknuti

Příspěvek od cobyll »

Svého času jsem se živil montážema alarmů do aut a tak ti umím poradit. Existují takzvané moduly pro zavření oken. Je to krabička, která se připojí na + a - , na výstup z alarmu a na okna. Není to vlastně nic jiného než časové relé s nadproudovou pojistkou, které posílá po přivedení impulzu určitý čas napětí do oken. A neboj se spálení motorků, pokud máš okna jen pootevřená tak nadproudová pojistka pozná, že motorek klade odpor a vypne napětí do motorku. Jeden modul umí zavřít jeden pár oken. Dá se to sehnat v prodejnách s alarmama a takovýma věcma. Před patnácti lety stál cca 1000 korun. No v té době stál alarm do auta 10 000 korun, takže dnes by to mohlo být levnější... ;)
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
protecta.sk
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 28, 2009 00:07

Re: central a zatvorenie okien po zamknuti

Příspěvek od protecta.sk »

No super, dakujem, skusim nieco pozhanat.
Dakujem
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: central a zatvorenie okien po zamknuti

Příspěvek od Slavek »

modernejsi alarmy uz maji tedleten system v sobe, pusti tam impuls na 5 vterin po smacknuti kombinaci tlacitek an dalkovym, prostuduj navod treba nebudes muset nic kupovat
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Re: central a zatvorenie okien po zamknuti

Příspěvek od Granko »

mno, nejaku ochranu maju aj tie okna samotne. kym som zistil, ze mi obcas ostane zaseknute ovladanie okna v polohe "otvorit", tak som urcite par krat jazdil s trvale zopnutym ovladacom a nic nezhorelo. raz, ked bolo okolo ticho, tak som zistil, ze cosi vo dverach pravidelne cvaka - niekde je tam asi nejaky typ ochrany, ktora proste spina/vypina napajanie motora, ked to clovek necha dlho podrzane v krajnej polohe...
protecta.sk
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 28, 2009 00:07

Re: central a zatvorenie okien po zamknuti

Příspěvek od protecta.sk »

ahojte,
dakujem
nasiel som ten modul pre vsetky 4 okna za 20EUR.
a nasiel som este jednu zaujimavost, modul ktory pri dvoch stlaceniach tlacitka, uplne otvori a uplne zavrie okno za 25EUR, no tak uz len to nejak pozapajat.
Ten moj alarm ma len vystup pre pripojenie takehoto modulu ale nie pre priame pripojenie k oknam.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: central a zatvorenie okien po zamknuti

Příspěvek od Dark69 »

Kolegovia, raz tu niekto na fore pridal schemu original centralneho zamykania na Nexii. Nemozem ju uz najst, ak ju niekto ma prosim pridajte ju. Dakujem
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
protecta.sk
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 28, 2009 00:07

Re: central a zatvorenie okien po zamknuti

Příspěvek od protecta.sk »

Ahoj, mne sa uplne osvedcilo toto:
http://www.protecta.sk/komfortny-modul- ... p-161.html
mam to uz viac ako mesiac a som nesmierne spokojny, pripojil som to cez diodu na central a funguje perfektne. Ked zapipam alarm tak sa zavru vsetky okna, a pocas jazdy dole ide iba ked drzim no hore staci raz stlacit a vyde okno same hore. Ale ak podrzis tak je ide do kial drzis.

tu najdes schemu elektriky na nexii, dufam ze pomoze:
http://www.protecta.sk/Nexia_electroscheme.pdf
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: central a zatvorenie okien po zamknuti

Příspěvek od Dark69 »

Vdaka protecta... Ale ja by som chcel tu schemu co tu raz som videl na fore. Bola tam povodna RJ centralu Nexie s motorcekmy na scheme. A dokreslene kde sa maju napojit kable na DO. Dik
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
protecta.sk
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 28, 2009 00:07

Re: central a zatvorenie okien po zamknuti

Příspěvek od protecta.sk »

no tak to ani neviem ze tu bolo, ale pripajam sa ak budete mat niekto tak prosim aj ja.
lubo34
Příspěvky: 56
Registrován: pát čer 29, 2007 02:49
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: central a zatvorenie okien po zamknuti

Příspěvek od lubo34 »

protecta.sk píše:no tak to ani neviem ze tu bolo, ale pripajam sa ak budete mat niekto tak prosim aj ja.


tu to najdes: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=37&t=14631
Daewoo Nexia GLX 1.5 16V 66kW ala nesi
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: central a zatvorenie okien po zamknuti

Příspěvek od Dark69 »

Diky lubo34 ale tuto schemu som nehladal a ani nehladam.. Hladam tu co bola z papiera odfotena a pekne rozkreslena a hlavne ktorej som chapal :lol: :lol: .. Please ak viete niekto ktoru mam na mysli tak ju sem hodte dikess
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: central a zatvorenie okien po zamknuti

Příspěvek od ppp »

Dark69: ono ked vies ako je zapojeny central tak na to pripojis aj zehlicku :lol: a nieto este DO ktore je na to stavane. V pdf co tu uviedol protecta je vsetko co potrebujes na pripojenie DO a samozrejme potrebujes este zapojenie samotneho DO. Tie navody ako DO pripojit co prikladaju k DO su akurat na domylenie uzivatela. 99% DO ma na vystupe dve prepinacie rele, ako som uz pisal v teme na ktoru je tu uvedeny link. A RJ centralu nexie aj espera je rovnaka a teda je ovladana ukostrovanim 6 a 7 vstupov. A ked najdes tie vstupy 6 a 7 do rj centralu a najdes kable veduce k vystupnym prepinacim rele v DO tak je to uz hracka. Tie 6 a 7 si mozes potom lahko vyskusat ked ich zoskratujes s kostrou, kludne na lubovlne dlhy cas. Len si ich najprv premeraj ci tam nie je napatie, pretoze to znamena ze si nenasiel 6 a 7 a mohol by si spalit nejaku poistku :).
V otcovej nubire to nejaky umelec zapojil tak ze rj centralu furt ukostroval a to 6 aj 7 naraz, takze rj centralu cucala furt 100mA a nic sa jej nestalo. Fungovalo to len vdaka tomu, ze prehodil aj ovladanie, takze zamkynanie prerusilo ukostrovanie odomkynania a auto sa zamklo a naopak :).
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“