kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
peter27
Příspěvky: 67
Registrován: úte dub 21, 2009 10:31
Bydliště: bratislava - presov
Kontaktovat uživatele:

kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od peter27 »

toto je moja lega poradte naco mam klazt doraz pri udrzbe
Přílohy
lega 97
lega 97
lega.JPG (136.05 KiB) Zobrazeno 2601 x
mal som vselico od TATRA 613 po momentalnu Leganzu
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od -peha- »

Krásná -i No a takto -Rozvody(pravidelná výmena okolo 75 000km),Filtre(palivový,kabinový,vzduchový),Olej(5W-30,5W-40),Chladiacia kvapalina(každé 2roky výmena G-Glikol),Brzdová kvapalina (premerať teplotu a lepšie ju dať vymeniť ale v servise),No a potom už len také drobnosti treba geometria a tlmiče a hlavne šetrné zacházanie lebo Legyna nie je závoďák :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ak budeš čokolvek potrebovať tak sme tu na to -i
Uživatelský avatar
peter27
Příspěvky: 67
Registrován: úte dub 21, 2009 10:31
Bydliště: bratislava - presov
Kontaktovat uživatele:

Re: kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od peter27 »

tak to som uz zistil ze nieje zavodak ale jazdim dlhsie trasy presov bratislava a trocha tomu aj pritlacim a po bratislave to je zas hruza elektrickove prejazdy neviem obyst .-( takze podvozok toho dost odnesie :-(

stihol som uz vymenit filtre komplet a aj olej robil mi to bracho :-) verim mu
mal som vselico od TATRA 613 po momentalnu Leganzu
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od -peha- »

Neboj tlmiče sa dajú zohnať za dobrú cenu a silentbloky a kosti tiež nie sú drahé no a podvozok je docela dobre stavaný a proste sem tam vymeníš tie kostičky(stabilizátory predný je lavý a pravý,zadné sú rovnaké a cena za kus je 20€).Tak si ju hlavne užívaj lebo jazdenie po meste je pohodlné :D
Uživatelský avatar
rorox
Příspěvky: 40
Registrován: pát úno 06, 2009 20:07
Bydliště: olomouc

Re: kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od rorox »

-peha- píše:Neboj tlmiče sa dajú zohnať za dobrú cenu a silentbloky a kosti tiež nie sú drahé no a podvozok je docela dobre stavaný a proste sem tam vymeníš tie kostičky(stabilizátory predný je lavý a pravý,zadné sú rovnaké a cena za kus je 20€).Tak si ju hlavne užívaj lebo jazdenie po meste je pohodlné :D

HEH ano ano uži si ju jazdenie je pohodlné,a ak nemáš plyn tak sakramentsky drahé :o) nechcem sa nikoho dotknut, viem že su tu ludia čo su nadmieru spokojný,ale ja by som legu už v živote nekupil na ten vykon čo ponuka je to lenivé 10 l benálu je privela -P :mrgreen:
2.0 CDX
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od Slam »

rorox píše:na ten vykon čo ponuka je to lenivé 10 l benálu je privela -P :mrgreen:
Mozna sis jen poridil blbej zkus. ;) Jen pro zajimavost: 2. generace Leganzy se zacala delat zhruba na prelomu 1999-2000 a ty zmeny sice nejsou nijak extra markantni, ale zahrnuje to napr. novou ridici jednotku, ktera prinesla nizsi spotrebu a lepsi zatah odspodu u dvoulitru, i kdyz byl kvuli lepsim emisim (splnuje emisni limity EURO3, 1. generace umi jen EURO2) snizen vykon motoru z 98kW na 93kW. Mimo to vylitanej motor bez adekvatni udrzby nepoda zdaleka takovy vykon jako driv...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od -peha- »

No aj pri spotrebe 10 l/100km je to pohoda lebo už som mal vela vozidiel a to nehovorým o T 613 tu si asi v rukách nemal čo tam je spotreba až do 15 L a aj to bolo deklarované v GB ako najlepší 3,5 litrový motor a s váhou 3000 kg to bola rarita no a tak si myslím že by si mal srovnať Legu s dákym 2,0 litrom a 130 HP a nedostaneš nič všetky berú 10 a viac a pro porovnání som jazdil s 1,6 Oktávkou a Leganzou do Ostravy a Legyna mala vždy nižšiu spotrebu :lol: :lol: :lol: Takže na Leganze je velmi dobrá cena ,náhradné diely dostupné a lacné a opravy zvládajú aj pred blokom takže já by som nemenil -i
Uživatelský avatar
peter27
Příspěvky: 67
Registrován: úte dub 21, 2009 10:31
Bydliště: bratislava - presov
Kontaktovat uživatele:

Re: kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od peter27 »

ja robim spotrebu aktualne nieco medzi 9-16 litrou na 100Km plus 1-3 litre benzinu je to normal ?
:-)
mal som vselico od TATRA 613 po momentalnu Leganzu
Uživatelský avatar
rorox
Příspěvky: 40
Registrován: pát úno 06, 2009 20:07
Bydliště: olomouc

Re: kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od rorox »

Slam píše:
rorox píše:na ten vykon čo ponuka je to lenivé 10 l benálu je privela -P :mrgreen:
Mozna sis jen poridil blbej zkus. ;) Jen pro zajimavost: 2. generace Leganzy se zacala delat zhruba na prelomu 1999-2000 a ty zmeny sice nejsou nijak extra markantni, ale zahrnuje to napr. novou ridici jednotku, ktera prinesla nizsi spotrebu a lepsi zatah odspodu u dvoulitru, i kdyz byl kvuli lepsim emisim (splnuje emisni limity EURO3, 1. generace umi jen EURO2) snizen vykon motoru z 98kW na 93kW. Mimo to vylitanej motor bez adekvatni udrzby nepoda zdaleka takovy vykon jako driv...

mam 98kw a najeto 117000 km .a o motor je starané ako vo vate pravidelná výmena všetkeho.)
2.0 CDX
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od -peha- »

No ráťať treba s tým že v BA je spotreba asi najvyššia mám s tým skúsenosti lebo čo mi auto zožerie cestou do Blavy (360km) tak to mi v Blave zoberie na 100 km :) Ale pokud jazdíš vela a dialky tak nerozmýšlaj a daj si to prerobiť na LPG lebo já mám aj Oktávku 1,9 Tdi a pre porovnanie---mimo mesta-Oktávka....4,2L/100 a cena 4,35€
-Legyna......8,0L/100 a cena 2,80€

Takže nie je o čom lebo asi nič lacnejšie nejazdí teda pardón Matísek :lol: :lol: :lol:
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od feejay »

Trocha off topic, ale ked som si kupoval legu, tak som si prezrel vela recenzii a vedel som, ze pod 10L sa v meste tak lahko nedostanem..takze kto sa stazuje, ze lega vela zerie, jednoducho si ju nemal kupovat...ja som spokojny, aj ked obcas vytiahnem aj na 16 litrov :lol: Ale nestazujem sa, lebo som vedel do coho idem :)
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Uživatelský avatar
peter27
Příspěvky: 67
Registrován: úte dub 21, 2009 10:31
Bydliště: bratislava - presov
Kontaktovat uživatele:

Re: kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od peter27 »

-peha- píše:No ráťať treba s tým že v BA je spotreba asi najvyššia mám s tým skúsenosti lebo čo mi auto zožerie cestou do Blavy (360km) tak to mi v Blave zoberie na 100 km :) Ale pokud jazdíš vela a dialky tak nerozmýšlaj a daj si to prerobiť na LPG lebo já mám aj Oktávku 1,9 Tdi a pre porovnanie---mimo mesta-Oktávka....4,2L/100 a cena 4,35€
-Legyna......8,0L/100 a cena 2,80€

Takže nie je o čom lebo asi nič lacnejšie nejazdí teda pardón Matísek :lol: :lol: :lol:
8 litra na LPG !!! a to ako ? mne staci ked mam 10 litrou :-)
mal som vselico od TATRA 613 po momentalnu Leganzu
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od -peha- »

Lahká noha - kludná jazda a kochanie okolia :lol: :lol: :lol: Keď sa ponáhlám tak taktiež 10 ale to je málo kedy a u nás je malé mesto takže ani mestský provoz my spotrebu nenavyšuje :lol: :lol: :lol: Jo inak teraz trocha skúsenosti z tohto týždna tak bol som v PO a KE no oba razy som tankoval FLAGU a spotreba sa vyhupla až na 11L tak som zasa dal Probugas a svete div sa som po dnešku cesta do BB a spotreba 8,30 :lol: :lol: :lol: Takže aj na LPG záleží :lol:
Uživatelský avatar
peter27
Příspěvky: 67
Registrován: úte dub 21, 2009 10:31
Bydliště: bratislava - presov
Kontaktovat uživatele:

Re: kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od peter27 »

no ja tankujem flagu lebo to mam najblizsie takze zas presedlam na SLOVNAFT takto vidim asi :-) nieco natom bude ze neni plyn ako plyn
mal som vselico od TATRA 613 po momentalnu Leganzu
Uživatelský avatar
zuzko
Příspěvky: 37
Registrován: stř říj 07, 2009 17:34

Re: kupil som si legu .-) ako postupovat pri udrzbe

Příspěvek od zuzko »

-peha- píše:Lahká noha - kludná jazda a kochanie okolia :lol: :lol: :lol: Keď sa ponáhlám tak taktiež 10 ale to je málo kedy a u nás je malé mesto takže ani mestský provoz my spotrebu nenavyšuje :lol: :lol: :lol: Jo inak teraz trocha skúsenosti z tohto týždna tak bol som v PO a KE no oba razy som tankoval FLAGU a spotreba sa vyhupla až na 11L tak som zasa dal Probugas a svete div sa som po dnešku cesta do BB a spotreba 8,30 :lol: :lol: :lol: Takže aj na LPG záleží :lol:
peha mas nadhernu legu dufam ze aj ta moja co kupim a dufam ze natrafim na dobru a bude taka pekna ako tvoja rozmyslam tam hned hodit plyn nech je aj ta spotreba lacnejsia ale spotreba u tvojho 8,30 to je dost dobre to ja som na mojom golfe 1,6 tke 100 konovej neurobil lepsiu ale uz nech je leganza doma ;)
mal som TATRA 613, VW GOLF II,VW GOLF III -opel vectra 2,0 16V r.v2000
Pulírovanie a tepovanie automobilov zalešťovanie škrabancov Tel:0907 849 756
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“