svetla

Moderátor: Blue Lanos

alife
Příspěvky: 30
Registrován: úte lis 09, 2004 15:45
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

svetla

Příspěvek od alife »

Ahojte, mam problem so stretavacimi svetlami. Na mokrej ceste skoro nic nevidim, dal som ziarovky bosch +50, ale nepomohlo to velmi. Da sa s tym nieco spravit? Daju sa svetlomety rozobrat a nalepit tam zrkadlova folia? Ako sa daju vybrat predne svetla.
Vdaka.

Espero 1,5
Reklama
 

petrklm
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 04, 2004 14:36
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrklm »

Rozebrat se to nedá, všechno je slepený do jednoho kusu. Vyndavaj se dost mizerně - dovnitř. Pokud máš osleplé paraboly a vadí ti to, budeš muset měnit celý světlomety - kus cca 5000,- Kč. Slovenský ceny neznám, sorry....
Daewoo Espero 2,0l - už nemám
Lincoln Town Car 5,0l
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

myslim ze na kazdom espere svietia svetla dost slabo a neviem ci stym neco spravis... ja tam mam 100wattove ziarovky s bielym svetlom ale ajtak je to slabe...A na kamosovom Espere to iste.
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Anonymous píše:myslim ze na kazdom espere svietia svetla dost slabo a neviem ci stym neco spravis... ja tam mam 100wattove ziarovky s bielym svetlom ale ajtak je to slabe...A na kamosovom Espere to iste.
No, s tým musím len súhlasiť, ale je to asi jediné, čo je horšie oproti môjmu predošlému autu, aj keď od Škody 105, je teraz už len máločo horšie...
Ja mám ale zlý pocit aj z diaľkových, ani nie tak s jasom, ako nastavením, kam až majú svietiť. A nastaviť samostatne sa to vraj nedá...
:cry: :cry: :cry:
tulo
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 31, 2005 18:50

Příspěvek od tulo »

No, ja som supol klasicke 100W do dialkovych a je to super. Co ale so stretavackami fakt neviem. Chcel som Cool Blue ale tie su vraj sakra drahe leho ich robi len Osram Nemecko a teraz zhanam Silverstary alebo tak nejak. Viete nieco o nich?
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

no... mně připadá že na mokrý silnici v noci taky skoro nevidim. Nedej bože aby přede mnou jelo ještě auto. To se viditelnost redukuje tak na 4m před autem
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
tulo
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 31, 2005 18:50

Příspěvek od tulo »

Tiez sa mi inac zda ze tieto reflektory su akosi zle poriesene. Uz ma napadlo aj vybrat ich a odniest sklenarovi nech na ne nanesie ten sajrajt ako sa dava na zrkadla. Tu som sa ale docital ze sa zle vyberaju a aj tak nejdu rozobrat. Takze ostava spekulovat nad inym riesenim. Mate niekto info o Osram Silverstar? Zatial sa snazim nepustat moc auta pred seba. Aj auto iduce 20-30m za mnou osvetli predo mnou vacsi priestor ako ja.Je mi z toho smutno.Ked naprsi je to uplna hroza a ked vam do toho este niekto okyda okno tak je to par sekund jazda len po pamati a na zabitie
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

tulo: to znam. Každej den jezdim v pšt ráno 45km do práce. A nejlepší jsou Stealthti - chodci v tmavejch hadrech. Denně potkam tak 2 ! Mam pocit že na blbý potkávačky trpěj snad všechny dnešní auta nebo zas oslńujou jako pavián.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Ahojte, blba otazka ale predsa. Aky typ ziaroviek ma byt ? Mna presviecali v dvoch firmach podla katalogu osram ze su tam H4 aj v dialkovych aj v stretavacich, no mne sa zda ze su tam ine ziarovky... V navode aj v katalogu som sa docital ze su to iba 55W... :? Tak neviem, lebo H4 sa oznacuju dvoma udajmi napr. 55/60...
Uživatelský avatar
FERO
Příspěvky: 38
Registrován: sob led 08, 2005 08:34
Bydliště: IL

Příspěvek od FERO »

Su tam klasické H1 aj stretavacie aj dialkové.
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

Isto su tam H1.
Inac svietivost svetiel je naozaj dost slaba. Tiez velmi nerad jazdim v noci a za dazda. Neviem ako vam ale moje predne sklo uz zazilo svoje. Rozne skrabance, stopy po stieracoch :cry: .A ked dam do kopy kvalitu svetiel + predne sklo = tak je to v ...
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

No aj mne sa zdalo ze H1, tak si idem kupit osramky +30 percent ks za 160,-
Kupil som sviecky Champion,tak uvidim ake budu...
kiko

vymena svetiel vpredu

Příspěvek od kiko »

Vymieňal už niekto svetlá vpredu - cele a komplet aj s "armaturou". :shock: Podeľte sa skúsenosťami. :P
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

V tunningu bola nedávno nubira so svetlami s A4
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Ja mam na Nexii Osram Silverstar +50%. Za sucha a v noci svietia naozaj dobre,lepsie ako povodne H4. Za mokra,dazda,snezenia je to horsie,ale dojem zo svietenia je preto slabsi,lebo svietia silno a do dialky. Preto sa za mokra a snehu zda,ze svietia slabo. Kupil som ich minuleho roku v jeseni na autosalone v Nitre v akcii za 299,- Sk / sada. Svietim non-stop a zatial sa drzia dobre. Aj ked niekde som sa docital (dokonca na krabicke od ziaroviek je taka malicka poznamka),ze vydrzia podstatne menej ako bezne H4. Ja ale svietim vzdy,takze ked mi uz vydrzali non-stop pol roka,som spokojny a kupim si ich znova. Svetla to je bezpecnost a ta je prvorada.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“