Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Jindrich F
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 21, 2009 10:18

Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od Jindrich F »

Uvažuji o koupi nového Chevroletu Cruze oproti vozům Mitsubishi Lancer a Toyota Corolla.

Mohli byste se tu se mnou prosím podělit o zkušenosti s kvalitou a spolehlivostí této automobilky? Jak časté opravy po letech používání, poruchy atd.?

Jistě každý uzná, že nákup Toyoty by byl zárukou spolehlivosti, což dokazují například i statitiky TUV. Mnoho známých mě od Chevroletu zrazuje s řečmi, že v továrně po Avii to koupili korejci a začli s těmito vozy, jak že to budou rozvrzané plasťáky nespolehliví apod.

Děkuji všem majitelům za názory.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od Ivoš »

Nechci se dotknout Tvých známých, ale pravděpodobně Daewoo ani Chevrolet nikdy neměli, takže jejich řeči jsou bláboly a žvásty. Chevrolet Cruze je na dost vysoké úrovni. Daewoo udělalo od Racera nebo Tica obří skok. Takže chyby a závady nebudou větší než u Škodovky, Fordu, Opelu....zkrátka dalších značek.....dokonce už i ostatní značky bývají poruchovější než Chevrolety ;)
Ale u Cruze si dej pozor zatím ještě na automatickou převodovku. Údajně není ještě úplně "vymakaná".
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Ivo R.
Příspěvky: 870
Registrován: úte dub 05, 2005 00:08
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od Ivo R. »

Máme dvě Nubiry. Combi jsem kupoval jako nové auto v dubnu 2000 a kromě náplní a jednou výfuku jsme nic nedělali. A to sjela celou Evropu a má kolem 120 000 km najeto. Tam , kde v létě ostatní stáli na dálnici s přehřátým motorem (jih Francie) jsme jeli plně naložený 140 a mávali na ně :lol: :lol: :lol: Ani jednou mě nezradila.
CHEVROLET AVEO 1.4 16V ( 100 k ) bílá barva
DAEWOO LEGANZA - automat (předáno ml. synovi)
CHEVROLET SPARK
nový FORD S-MAX - bílá barva , automat , pohon 4x4
Člen SK fóra Daewoo http://www.daewooforum.cz/
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od sandruš »

Já mám prozměnu Daewoo Nexia 12 let starou 132 000km a žádné poruchy kvůli kterém by měla stát nemá...Korejci jsou prostě nejlepší :lol: :lol:
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Uživatelský avatar
Ivo R.
Příspěvky: 870
Registrován: úte dub 05, 2005 00:08
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od Ivo R. »

sandruš píše:Korejci jsou prostě nejlepší :lol: :lol:
Pod toto se mohu jenom podepsat. :D
CHEVROLET AVEO 1.4 16V ( 100 k ) bílá barva
DAEWOO LEGANZA - automat (předáno ml. synovi)
CHEVROLET SPARK
nový FORD S-MAX - bílá barva , automat , pohon 4x4
Člen SK fóra Daewoo http://www.daewooforum.cz/
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od Krtek »

No o spolehlivosti mejch krámů si můžeš přečíst u mně na webu... Obecně bych ale s Cruzem počkal tak rok až se to naučej pořádně vyrábět. Každý auto je z počátku výroby takovej experiment. Mně zapomněli dát do auta trubky k topení (nereklamovatelný !) a kámošovi ve Fabii zapadly za jízdy budíky někam do palubky - nějakej lempl to prostě nepřišrouboval. Takže bych dneska kupoval nový auto jedině takový, který se vyrábí alespoň rok. Jinak to bude dneska s kvalitou obdobný.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Jindrich F
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 21, 2009 10:18

Re: Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od Jindrich F »

Krtek píše:No o spolehlivosti mejch krámů si můžeš přečíst u mně na webu... Obecně bych ale s Cruzem počkal tak rok až se to naučej pořádně vyrábět. Každý auto je z počátku výroby takovej experiment. Mně zapomněli dát do auta trubky k topení (nereklamovatelný !) a kámošovi ve Fabii zapadly za jízdy budíky někam do palubky - nějakej lempl to prostě nepřišrouboval. Takže bych dneska kupoval nový auto jedině takový, který se vyrábí alespoň rok. Jinak to bude dneska s kvalitou obdobný.
Tak tim si me moc nepotesil... nebot chci auto tak do mesice + nejlepe aby bylo zitra v garazi. Ale uznavam ze je to asi dost logicke... :cry:
Uživatelský avatar
Ivo R.
Příspěvky: 870
Registrován: úte dub 05, 2005 00:08
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od Ivo R. »

Jindrich F píše:
Krtek píše:No o spolehlivosti mejch krámů si můžeš přečíst u mně na webu... Obecně bych ale s Cruzem počkal tak rok až se to naučej pořádně vyrábět. Každý auto je z počátku výroby takovej experiment. Mně zapomněli dát do auta trubky k topení (nereklamovatelný !) a kámošovi ve Fabii zapadly za jízdy budíky někam do palubky - nějakej lempl to prostě nepřišrouboval. Takže bych dneska kupoval nový auto jedině takový, který se vyrábí alespoň rok. Jinak to bude dneska s kvalitou obdobný.
Tak tim si me moc nepotesil... nebot chci auto tak do mesice + nejlepe aby bylo zitra v garazi. Ale uznavam ze je to asi dost logicke... :cry:
Auto je takové, jak se k němu chováš a jaký jsi řidič. Jestli bereš nové a jsi slušný řidič, tak se nemáš čeho obávat. :D
Navíc záruka je pět let :lol: :lol:
CHEVROLET AVEO 1.4 16V ( 100 k ) bílá barva
DAEWOO LEGANZA - automat (předáno ml. synovi)
CHEVROLET SPARK
nový FORD S-MAX - bílá barva , automat , pohon 4x4
Člen SK fóra Daewoo http://www.daewooforum.cz/
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od Krtek »

Záruka je taková teorie... i ty kecy o náhradnim autě. Muj první odtah byl v 5 ráno. Odtahli mně do servisu, kde sem čekal 4 hodiny než otevřou. Dostal sem náhradní auto (Feldu co jim tam stojí snad dodnes v bazaru). Asi za 2-3 dny bylo auto opravený.
Na druhej odtah sem čekal od 14 do 19 hodin před fabrikou. Přál bych všem chytrákum a prodejcum slyšet ty kecy lidí co "neušetřili a koupili si normální auto" když šli kolem. Náhradní auto nebylo žádný a na díly se čekalo taky 1-2 tejdny.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Jako Krtku měl jsi smůlu. Já jenom chci říct,že to se stává u každé automobilky.Když si projdete stránky jiných značek tak snad všude se najdou příspěvky typu "Už nikdy tuto značku !" Za vším je jak se říká lidský faktor!Mají i zmapované který den se vyrábějí více poruchová auta a dokonce jestli je to dopoledne nebo odpoledne!Je jednoduchý říct kterej lempl ale když vidíte ty záběry tak člověk je součástí automatu a jen tak ůplně udjinut "I mistr tesař se utne " a nebo doktor vyřízne zdravou ledvinu :( Podle mě by měla být lepší kontrola aby tyto zmetky zachytila !Radši to nebudu dál rozvádět. Já mám Kalose pět let /vím není to zatím tolik/ najeto 49 000 a zatím výměna EGR ventilu a výfuku.Tak bych to nechtěl zakřiknout :?
Jinak jsem spokojený je to auto podle toho kolik jsem měl korun.
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od Krtek »

Já vim. Proto řikam radši koupit auto který se alespoň rok vyrábí než spoléhat na záruku a podobný "bonusy".
Vůbec si třeba neumim představit jak vypadaj ty slavný Hnujdaje z první série v našich národních barvách. Pro mně je to varování že tohle radši nebrat vůbec - nový auto + nová fabrika + snižování nákladů kvůli "krizi" :!:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od hladolef »

Musim rict ze Krtek ma pravdu (ne novou seri auta).Presne to co pises o zaruce, a ty kecy o nahradnim aute,a kde co ,jsem zazil na vlastni kuzi.Ve vlkswgnu mi dokonce nabidli bicikel, na dopravu domu.Pokud mi dali auto tak to bylo v takem stavu,ze by se za to museli stydet do dneska.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Ivo R.
Příspěvky: 870
Registrován: úte dub 05, 2005 00:08
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od Ivo R. »

Krtek píše:Já vim. Proto řikam radši koupit auto který se alespoň rok vyrábí než spoléhat na záruku a podobný "bonusy".
Vůbec si třeba neumim představit jak vypadaj ty slavný Hnujdaje z první série v našich národních barvách. Pro mně je to varování že tohle radši nebrat vůbec - nový auto + nová fabrika + snižování nákladů kvůli "krizi" :!:
Jak ty můžeš vůbec žít na světě, když pořád na něco nadáváš a nic se ti nelíbí :roll: :roll: .
CHEVROLET AVEO 1.4 16V ( 100 k ) bílá barva
DAEWOO LEGANZA - automat (předáno ml. synovi)
CHEVROLET SPARK
nový FORD S-MAX - bílá barva , automat , pohon 4x4
Člen SK fóra Daewoo http://www.daewooforum.cz/
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od Krtek »

No nelíbí... mně se nelíbí akorát nefér přístup prodejců a automobilek. Jinak sem skromnej a dokážu se spokojit snad se všim. I 105ka mi udělala v globálu stejnou službu jako Soptík.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Ivo R.
Příspěvky: 870
Registrován: úte dub 05, 2005 00:08
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo / Chevrolet spolehlivost a kvalita?

Příspěvek od Ivo R. »

Krtek píše:No nelíbí... mně se nelíbí akorát nefér přístup prodejců a automobilek. Jinak sem skromnej a dokážu se spokojit snad se všim. I 105ka mi udělala v globálu stejnou službu jako Soptík.
To já také ( prošel jsem z Š100 přes 105 a pak již nová Felda a nonvá Nubira). Vždy jsem byl spokojen, ale pohodlí a bezpečnost šla nahoru. Také mě všechny vozy vždy dovezli a nebyl problém.
Když narazím na nefér chování, tak jdu neústupně , ale vždy k vyšší instanci. ( Jednou až k výrobci do zahraničí)
Nač se nervovat s prodejci. :D :D
CHEVROLET AVEO 1.4 16V ( 100 k ) bílá barva
DAEWOO LEGANZA - automat (předáno ml. synovi)
CHEVROLET SPARK
nový FORD S-MAX - bílá barva , automat , pohon 4x4
Člen SK fóra Daewoo http://www.daewooforum.cz/
Odpovědět

Zpět na „POKEC“