Vaha v Lanose

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Vaha v Lanose

Příspěvek od FoXo »

Neviem ako spravne pomenovat toto vlakno.
Jedna sa my o toto.
Mam pocit ze mam uz dost unavene pruziny aj tlmice.
V aute som mal v kufri rezervu a cca 15 Kg nakladu na zadnych sedackach traja ludia zhruba 220 Kg
na prednych cca 160. Kolesa mam 185/65 R14. Auto mi uplne po tomto naklade ludi lahlo :)
Pri mensej jame hrbolceku som kolesa suchal o horne lemy a dost. Je mi jasneze je to daka ta vaha ale na inych auta je aj ovela tazsia a az takto to nespravi.
Robi to aj vam alebo je to fakt tymi pruzinamy pripadne tlmice ktore su asi urcite uz zle :(
Dikes
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Vaha v Lanose

Příspěvek od Blue Lanos »

To ti nesucha o lemy ale o zasterku zadnu. Si vsimni, ze mas troska obdranu zasterku zvnutra. Neviem ako by som ti to popisal ale o lemy by ti to skrtat nemalo lebo ja mam 15" kola a ET 38 kola su viac von a o lemy neskrtaju. Co sa tyka sadania auta tak to moze byt aj tlmicmi. Ja ked som mal olejove tak to robilo to iste potom sme dali KYB vzduchove a je to oovela lepsie - pruziny mam standard :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaha v Lanose

Příspěvek od FoXo »

Blue urcite su to lemy, lebo to na pneumatike bolo aj vidiet ako to suchalo. Tam je na lemoch este do vnutra taky plech a vyzera to ze to suchalo o to kedze na pneu bolo vidiet a hlavne nemam zasterky zatial :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
lubopower
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 24, 2008 22:51
Bydliště: Zvolen

Re: Vaha v Lanose

Příspěvek od lubopower »

[Mne tiež raz súchal zadok na gumych 185/ 60 R14 ,ale to sme boli 7 v aute....
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaha v Lanose

Příspěvek od FoXo »

Tolko som v aute este nemal sice ja som za dvoch a kamarat za troch tak sa to priblizuje :)

No netesi ma to vobec lebo viem uz ze urcite budem musiet nieco menit a to ma netesi dneska som sa z prace vracal npo tme kufor troska zatazeny cca 40 kilo a uz som svietil do aleeeeluja.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Vaha v Lanose

Příspěvek od HusarJan »

Na zadnych tlmičoch na niektorých autách bývaju ešte gumové dorazy,hore na tlmiči pod manžetou, tato guma byva občas už rozožraná .Skus ešte to pozret,potom už len unavené pružiny ;)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Vaha v Lanose

Příspěvek od Blue Lanos »

FoXo píše:Blue urcite su to lemy, lebo to na pneumatike bolo aj vidiet ako to suchalo. Tam je na lemoch este do vnutra taky plech a vyzera to ze to suchalo o to kedze na pneu bolo vidiet a hlavne nemam zasterky zatial :)
Hm tak to je zaujimave :oops: Mne to obcas suchne o vnutornu zasterku ale len o plast.
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Re: Vaha v Lanose

Příspěvek od igor.ma »

HusarJan píše:Na zadnych tlmičoch na niektorých autách bývaju ešte gumové dorazy,hore na tlmiči pod manžetou, tato guma byva občas už rozožraná .Skus ešte to pozret,potom už len unavené pružiny ;)
Kludne to mozu byt aj ulomene (skratene) pruziny. Ja som mal obe zadne zlomene o cca 1 a 1/2 zavitu a neustale som trieskal taznym o kazdy maly hrb na ceste, ked som ho zatazil, bola hroza. Vymenil som pruziny za nove a v pohode.
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Vaha v Lanose

Příspěvek od mino22 »

Ja mam tiez ulomene konce pruzin a ak mi niekto sadol dozadu , tak som tiez suchol spodkom . Teraz mam medzi zavitmi pruziny vlozene gumy , ktore trochu drzia zadok . Ale tak hrozne to zas nebolo ako v tvojom pripade .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“