Kontrolka oleja

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Ivan112

Kontrolka oleja

Příspěvek od Ivan112 »

Ahojte nexiaci.

Mam Nexiu a znicoho nic mi zacala svietit kontrolka stavu oleja na pristrojovke. Podotikam ze olej mam vymeneny za novy a je ho tam dost. Co tomu moze byt? Zeby odislo cidlo? A ako ho vymenit, mam to dat do servisu? Alebo to zvladnem sam? Poradte mi ako na to. A hlavne kde je to cidlo. Dakujem s pozdravom Ivan moj mail ivanko@szm.sk
Reklama
 

Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Das dole prave koleso, odmontujes plastovy kryt motoru a za nim uvidis take dost velke cidlo, do ktoreho idu 3 draty zakoncene takym gumennym konektorom. To vymontujes a das tam nove. Ani v najdrahsom obchode by nemalo stat viac ako 500 Sk. Ak mas blizko do Piestan, tak chod rovno tam lebo ho aj tak nezozenes inde. Potom uz len objednat cez servis. Este daj pri beziacom motore dole olejove viecko ci tam uvidis brblat olej. Ci maze hlavu aby to naozaj bolo v tom cidle, ale neboj sa. Bude :lol:
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Vadné čidlo tlaku oleje je docela běžná závada . Čidlo je na zadní stěně motoru odspodu u řemenice motoru . Vyměnit ho není problém jen na něj neexistuje klíč jelikož je to patvar jde na to jen plochý klíč ale ten je zase tak velký že s ním v tom místě nezabereš , radši to dej do servisu je to práce na 0,5 hodiny tak to ani nebude moc stát a když se snima domluvíš tak ti to udělají podle mě i na počkání 8) u nás to čidlo stojí něco málo přes 300 Kč
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Fakt je to patvar to cidlo. Asi to korejci utahovali rukami. Lenze som vymyslel fintu na neho. Je treba trubkovy kluc o cislo vacsi ako keby si tam dal golu. Cize gola tam pasuje 26, lenze ta poskodi konektory, tak trubkovy kluc 27 a na druhu stranu kluca nastrcis golu. Pekne utiahnes a hotovo.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo jenže sehnat trubkovou 27 není většinou uplně jednoduché :(
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

petrm píše:Jo jenže sehnat trubkovou 27 není většinou uplně jednoduché :(
Ja som to nezhanal. Isiel som do prveho zeleziarstva a kupil. Lenze ten moj kluc je poniklovany a stal tusim 170 Sk. Teraz mi mozes vycitat, ze za to mi to mohli urobit v servise, ale prisiel by som o ten efekt :lol:
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Taky řešení :lol:
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Jeden znamy kupil Opel Merivu,1.7 CTDi. Po nastartovani aj tepleho motora mu svieti kontrolka mazania este asi 10 sekund. Uz to viac krat reklamoval v servise v ramci zaruky a tam mu povedali,ze je to normalne u tychto aut. Ze to ma hydraulicke zdvihatka ventilov a tie kym sa natlakuju,chvilu to trva. Mne sa to tiez nezda,jedine ze by tam mal fritovaci olej. :lol:
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

To je sranda s tou Merivou. Ked to urobi rano pri prvom starte, tak nepoviem, ale vzdy? Mozno je tam citlivejsie cidlo alebo sa do neho dostala spinka. To by chcelo vyskusat ine auto ;)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No to se mi taky moc nezdá 10 vteřin je strašně dlouhá doba pro motor mazání musí zhasnout jakmile motor naskočí okamžitě a může to mít třeba 60 ventilů :(
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

Re: Kontrolka oleja

Příspěvek od csali »

Tak týždeň čo už stále mi svietila kontrolka oleja, tak som sa rozhodol čidlo vybrať a skontrolovať či nie je zanesená. Ale keď som sa dal do toho zistil som, že to nebude také jednoduché, ak nemám správne náradie. Po dvoch hodinách trápenia som sa rozhodol, že ho radšej zoberiem do servisu, aby som nespravil ešte väčšiu chybu aké mám. V servise však mali toľko toho, že mi hovorili aby, som počkal týždeň, alebo mi navrhol, že ho môžem spraviť sám. Tak také som ešte nezažil, ale nedalo sa nič robiť, tak ako som bol v bielych gaťách som sa dal do roboty. Za 15 minút som bol hotový, vyčistil som od olejového bahna zložil, a mohol som ísť ďalej. Keď som sa opítal čo som dĺžny mi hovoril šéf, že čo som si porobil, to aj môžem užívať.
Nexia HB GL r.v.'96 červená
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“