Rozvodák

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
lorpetr
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 17, 2009 17:23

Rozvodák

Příspěvek od lorpetr »

Zdravím,

měnil jsem těsnění pod hlavou na Daewoo Lanos 1,5. Bohužel netuším jak správně zpět nasadit rozvodový řemen? Víko ventilu? atd... Poradíte někdo kdo už jste to uspěšně dělal????

děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvodák

Příspěvek od Slavek »

krasny!!!!
Pokud si s necim nehybal tak je to uplne jedno jak nasadis rozvodak, viko ventilu se jen prisroubuje, dej novy tesneni
jinak si najdi na netu obrazek jak maj byt vystaveny rozvodymusi to sedet jinak se ti to potka, pred tim nez to nastartujes tak doporucuju zaradit 5 a protocit kolem jestli se to nekde nepotkava, bude trochu odpor toho se nelekni. Nevim jak to ma lanos, ale hodne aut na prevodouce ma rysky(tam kde se napojije prevodouka na motor), od 0 do 3 tak nekdo to ma na 2 nekdo na 1 nevim proto si najdi info jak se to nastavuje, na vačce bude taky ryska, nebo kdyz nevis tak si nekoho zavolej kdo se ti na to koukne, nebo kontaktuj palixe ten ti poradi, ja bych to musel videt na lanosu sem to jeste nedelal.
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvodák

Příspěvek od palikx »

takze
nevim jak myslis viko ventilu
pokud celou tu horni cast hlavy tak ta se hlavne musi namazat nejakym tesnenim nebo se pouziva lepidlo na zavity.
dotahovaci moment hlavy je cca 90 nm.opatrne pri utahovani musi byt potocena klikovka tak aby nebyly pisty v horni uvrati jinak si znicis ventily

rozvody vackove kolo ma znacku a musi mirit nahoru v krytu rozvodu je taky znacka takze musi byt u sebe resp v zakrytu.
spodni kolo na klice ma taky znacku a na bloku motoru resp na olejove pumpe nebo opet na krytu remenu je znacka a opet musi byt v zakrytu miri kolmo dolu.
pokud mas takto nastavena kola nasadis remen a vodni pumpou napnes tak aby se na napinaci kladce pohyblivy zobacek prekryval se zarezem v spodnim plechu napinaci kladky.
je to sranda ale vodni pumpu vyndej vymen tesneni namaz vazelinou a pak to teprve sloz.
tak hodne stesti
kdyz se to umi je to na pul hodinky prace.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Rozvodák

Příspěvek od mino22 »

Pani, dnes som demontoval vrchny kryt rozvodoveho remena a zistil som ze ten remen bol normalne akoby povoleny - mal velku volu, pritom na druhej strane bol nasponovany . Je to normalne ? pritom auto nastartuje a jazdi normalne . Po zahriati sa mi zdal taky volny a zdalo sa mi ze po ochladnuti sedel pevnejsie. Ten kryt som daval dole hlavne preto lebo mi tiekla voda predpokladam z vodnej pumpy a chcel som pozriet odkial to pressne tecie. Mne to uplne vyzera ako skoceny zub.
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvodák

Příspěvek od palikx »

volny byt nesmi proto tam ma napinaci kladku.
za tepla se remen obvykle spis napina.za studena je volnejsi
urcite vymenit pumpu a podivat se na kladku.a hlavne okamzite napnout.o zub to byt klidne muze
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Rozvodák

Příspěvek od mino22 »

Diky , urcite s tym jazdit nebudem . Aj tak musi ist dole hlava kvoli upchatym kanalikom na olej a zbrusenej vacke .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“