Výměna chladiče klimy Nubira II

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od Picasso »

Tak jsem konečně sehnal chladič klimy,jelikož ten co je v autě tak je jak řešeto a potřeboval bych od vás radu,jestli jste ho někdo na Nubiře II měnil,na co si dávat pozor a hlavně jestli se mi ho podaří vyměnit aniž bych demontoval chladič motoru?Koupil jsem ho za super cenu tady od Palixe,čímž mu tímto ještě jednou děkuji!

Takže jestli jste to někdo měnil,tak předem vám děkuji za rady či poznatky.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Re: Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od Tomáš »

Měnil jsem ho u jedničky , ale je to asi podobné . Chladič motoru jsem jen povolil , je tam dost místa , tak jsem ho pak vsunul před něj, možná jsem měl dole sahary , to už teď přesně nevím , ale vodu jsem rozhodně nevypouštěl, za dvě hoďky to bylo . Scháněl jsem i origo nové gumičky , nakonec jsem dle rady Palixe ty původní jen otočil a je to OK , drží mi to dva roky.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od palikx »

ahoj
jasne je to podobny
povolit chladic vody a odsunout.sahary jsem nikdy nevyndaval.
pak povolit klimu z drzaku a trubicek.ty na levo pri pohledu ze predu se mozna budou muset trosku odehnout.
pak opatrne vysunout nahoru.
jde to s troskou trpelivosti.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Re: Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od Picasso »

Takže výměna se povedla díky vašim radám a jestli to někomu pomůže tak tady je postup včetně fotek(pravou a levou stranu určuji z pohledu když stojím vepředu proti autu!):
1.Povolíš a odšroubuješ dvě matky spoje chladiče s okruhem.Na levé straně klíč č.10 a na pravé klíč č.12.Je to lepší si to povolit jako první,dokud jsou ještě chladiče pevně přišroubeny(nebo alespoň povolit) viz foto č.1 a2
2.Odšroubuješ dva držáky chladiče motoru a dvě matice které drží chladič klimy - klíč č.10 viz foto č.3
3.Odšroubuješ na levé držák potrubí,pro lepší manipulaci viz foto č.4
4.Vykloníš chladič motoru a něčím si ho zapři,ulehčí ti to práci viz foto č.5
5.Dle fota č.6 vytáhneš chladič klimy ven - pravá strana napřed (je to trochu hraní,ale jde to(viz.ježek v a pod.))
6.Přesně opačným způsobem vrátíš nový chladič zpět a vše přitáhneš

Co se týká těsnění tak po radě kluků zde na foru jsem jen otočil.Uvidím až mi to naplní,jestli to nebude unikat.Jen než budete dávat nový chladič do auta,tak dle starého zkontrolujte,tvar vyhnutí vývodů - já jsem ten pravý musel lehce přihnout - aby vám to tam pěkně šlo.Celkově to opravdu nezabere ani dvě hodinky.
Doufám že to bude někomu co platné a pokud máte k tomuto nějaké výhrady či dotazy tak sem s nimy(PS:nejsem od fochu,ale jsem jen amatér,tak mě berte s rezervou)
Přílohy
1.jpg
1.jpg (76.03 KiB) Zobrazeno 3718 x
2.jpg
2.jpg (61.03 KiB) Zobrazeno 3718 x
3.jpg
3.jpg (71.38 KiB) Zobrazeno 3719 x
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Re: Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od Picasso »

POKRAČOVÁNÍ







Hodně zdaru k vaší práci a všem co mi poradily moc děkuju!
Přílohy
4.jpg
4.jpg (68.99 KiB) Zobrazeno 3719 x
5.jpg
5.jpg (76.06 KiB) Zobrazeno 3722 x
6.jpg
6.jpg (96.21 KiB) Zobrazeno 3722 x
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Re: Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od Picasso »

Takže dnes jsem nechal naplnit klimu a vyzkoušely jestli někde něco neuniká a vše v naprostém pořádku.Za naplnění a odzkoušení těsnosti jsem zaplatil 1100,-Kč.Jen pro srovnání ze servisem:Když jsem chtěl po zjištění děravého chladiče si ho nechat vyměnit v servisu, znovu naplnit a zprovoznit,tak odhadovaly cenu kolem 10 000,-Kč.Kyž jsem si to dělal sám,tak nový origo chladič zde od Palixe mě přišel na 1900,-Kč i s poštovným,dvě hodinky né moc namáhavé práce,a naplnění klimy(to už v servisu)1100,-Kč.Tedy dohromady 3000,-Kč.To si myslím že je solidní rozdíl ! ! !
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od Ivoš »

To teda ;) Předloni, když táta nechal plnit klímu dnes už mého auta, tak v nejbližších servisech počítali částku někde okolo 2 nebo 3 tisíc Kč...nakonec to klaplo tuším taky nějak za 1 100 Kč...vyplatí se hledat ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Janik0024
Příspěvky: 71
Registrován: sob led 17, 2009 10:30

Re: Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od Janik0024 »

Tomáš píše:Měnil jsem ho u jedničky , ale je to asi podobné . Chladič motoru jsem jen povolil , je tam dost místa , tak jsem ho pak vsunul před něj, možná jsem měl dole sahary , to už teď přesně nevím , ale vodu jsem rozhodně nevypouštěl, za dvě hoďky to bylo . Scháněl jsem i origo nové gumičky , nakonec jsem dle rady Palixe ty původní jen otočil a je to OK , drží mi to dva roky.

takze si nemusel ani vypustat chladiacu kvapalinu z motora????pri vymene klimoveho chladica????
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od HusarJan »

Kapalina z chladiča sa nemusí vypúštat presne takto som ho menil na lege ;)
Uživatelský avatar
Janik0024
Příspěvky: 71
Registrován: sob led 17, 2009 10:30

Re: Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od Janik0024 »

HusarJan píše:Kapalina z chladiča sa nemusí vypúštat presne takto som ho menil na lege ;)

tak ked to budu u Vas menit tak im to pripomente lebo veduci ze tvrdil ze je chladic naprt tecie,,, ;) ;) ;) len neviete nahodov kde by som kupil lecnejsi tu v mt (chladic klimat)lebo u vas je za 125e a to sa mi zda trosku moc a kolko by to stalo prehodit u Vas a naplnenie a tak vsetko co sa tyka tej klimy ide mi tam myslim 820g tej latky....akoze myslim vymena klim chladica + naplnit ,natlakovat vsetko ,(okrem chladica klimy) + robota...Dakujem..ale dam to spravit az asi na jar uvidim podla ceny.Bol som zreklamaovat brzdy boli make myslim pedal nieco tam porobili a ide lepsie ale stale to nieje ono asi preto ze som mal predtym feliciu a tam,su ostrejsie brzdy Zatial Dakujem
Krookous
Příspěvky: 185
Registrován: stř dub 13, 2011 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od Krookous »

Ahoj, chtěl jsem si návod vytisknout, jelikož mně čeká výměna tento čtvrtek, ale bohužel tu již nejsou fotky... :(
Nebylo by možné je poslat na email, popř. znovu vložit? Návod určitě dobrý a pojedu podle něj :)

Chladič mam "nový" spolu se sušičem... Těsnění tedy otočím. Je potřeba si dát ještě na něco pozor..?
Až bude práce hotová, tak taky zajedu na kontrolu těsnosti + naplnění :)

O kolik se zvýší spotřeba s AC?

Díky moc! :)
Daewoo Nubira SX 1.6 16V, 80KW, 110HP, 12/1998, 150.000, dá se řící plná palba:) Po doladění bude dokonalá:)
http://krookous.rajce.idnes.cz/
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=18061
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od Vypravca »

Este odporucam na zavit nakrutit teflonovu pasku.
Aj to utesni a pri buducej vymene sa to bude lahsie rozoberat.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od ppp »

Ja som daval na zavit anaerobne lepidlo ale je to blbe, lebo v hliniku nerado tuhne, takze tuhe bude tak o rok :), ale aspon to pod nim nezoxiduje. Povodny chladic som musel vystrihat a odkrutit, tak, ze v zeleznej matici ostal hlinikovy zavit.
Krookous
Příspěvky: 185
Registrován: stř dub 13, 2011 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od Krookous »

Aha, takže ona to zase taková pohádka asi nebude jak tak koukám... :D
Raději si přivstanu, abych měl více času :)
Daewoo Nubira SX 1.6 16V, 80KW, 110HP, 12/1998, 150.000, dá se řící plná palba:) Po doladění bude dokonalá:)
http://krookous.rajce.idnes.cz/
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=18061
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Výměna chladiče klimy Nubira II

Příspěvek od ppp »

Ak pojdu povolit vsetky matky a spoje, tak je to pohoda. Aneviem ako vyzera chladic na nubire 2 ale na nubire 1 mal plechove bocnice a kedze tie sa dotykali rurok chladica tak to bolo pod nimi pekne zozrate a vytecene. Novy neoriginal mal zelezo veeelmi daleko od rurok, tam take nieco uz nehrozi.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“