Zkušenosti se servisem v Brně.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
rezzo
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 16, 2009 15:17

Zkušenosti se servisem v Brně.

Příspěvek od rezzo »

Večer se stanu majitelem Tacumy 2,0 a zajímaly by mě případné zkušenosti se servisem Daewoo v Brně a okolí. Nejdřív budu muset řešit, jestli má skutečně najeto 68 tisíc km a v jakém stavu je rozvodový řemen. Myslím, že když si seženu ND, tak mi rodinný automechanik dokáže většinu věcí spravit.
Reklama
 

Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Zkušenosti se servisem v Brně.

Příspěvek od megajvr »

Když jsem já kupoval Tacumu, tak měla najeto 70tis. km. Stav vozidla tomu odpovídal, ale přesto ti radím (doporučuji) nech si ty rozvody vyměnit. Nemáš žádnou jistotu jakým sylem předchozí majitel jezdil :? A navíc, za klidný spánek to stojí ;) Pokud máš dvorního mechanika, tak není co řešit
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Zdenda
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:59
Bydliště: Slavětice

Re: Zkušenosti se servisem v Brně.

Příspěvek od Zdenda »

Já bych s tím jel v Brně do Jundrova do BS auta. Znám několik lidí, co tam jezdí s Oplama a jsou spokojení. Nebo bych jel do Velkého Meziříčí - tam je to prý levnější a kvalitní. Mimochodem, díval jsem se do servisní knížky a řemen na mém 2,0 měnili v 60ti tisících, tak bych neriskoval a do značkového servisu bych alespoň jednou jel.
Chevrolet Tacuma 2,0 CDX, r.v. 2004
Uživatelský avatar
Pavelson2
Příspěvky: 10
Registrován: sob úno 07, 2009 08:29
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti se servisem v Brně.

Příspěvek od Pavelson2 »

Navštívil jsem se svou Tacumou servis v Brně Jundrově, jako nový majitel jsem jako první věc měnil rozvody. Po zkušenosti s minulým vozidlem, kdy mě rozvody praskly po 37000 km (neznačkový servis - prý neudělali žádnou chybu), jsem nyní jel do značkového Opel - Chevrolet - BS AUTO. Vyměnil jsem rozvody a řemen alternátoru, oprava trvala půl dne a cena 6600,-Kč. Spokojem jsem byl nadmíru. Druhý servis je v Brně ve Slatině - Renocar Chevrolet. Zde jsem si kupoval original vzduchový filtr na Tacumu. Byl na skladě na 299,-Kč. Zde jsem servis ještě nezkoušel. Když tak dám vědět.
Daewoo Tacuma 1.8 72 kw
rezzo
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 16, 2009 15:17

Re: Zkušenosti se servisem v Brně.

Příspěvek od rezzo »

Tak jsem nakonec navštívil servis Bosch. Rozvody včetně vodní pumpy mi udělali za 6000,-. Z BS Auto mě totiž po zjištění, že mám v autě LPG (na což se při příjmu neptali) skoro vyhnali. Že chtějí potvrzení, že mám plyn odsátý z nádrže a celý LPG odpojený, jinak mě nemůžou pustit dovnitř ani na jarní prohlídku. Když jsem se ptal LPG servisech tak na mě koukali s překvapením. A stálo by to min. 1000Kč. Takže bych potřeboval servisní knížku, abych věděl, co mám kdy měnit. Výhody i nevýhody LPG.
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Zkušenosti se servisem v Brně.

Příspěvek od megajvr »

Takový přístup v naší milé zemi je bohužel normální. Podle těch borců bys s tím autem asi neměl ani jezdit?! Dobře jsi udělal že jsi nechal vyměnit rozvody. Jistota je jistota :lol:
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“