Přehřívání vody

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
n3oklan
Příspěvky: 423
Registrován: pon dub 10, 2006 23:41
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Přehřívání vody

Příspěvek od n3oklan »

Teplota mi standartně naběhla do půlky stupnice tak po 20km ostřejší jízdy, teď stačí tak 3km prakticky bez vytáčení... Začíná to být docela problém, protože nejsem schopen tady u nás v kopcích jezdit (Šébr jsem naposledy vyjel jenom do půlky). Ale čeho jsem si při chlazení všiml - je normální, že pára uchází i přez víčko expanzní nádobky ? Viditelný únik není, jenom bývá v okolí víčka mokro, ale při pozorném poslouchání je to docela slyšet... zatím to vždycky vyřeším tak, že na delší cestu vyrazím dřív, motor se snažím moc nevytáčet a případně si na kopci udělám chladící přestávku...

odešla vodní pumpa ? nebo kde by mohl být problém ? rád bych auto dal dohromady před srazem, protože s tím bych asi ani nedojel... :cry:

edit:
ted budu za debila, nevsiml jsem si podobneho tema kousek nize
dodatek - voda docela natlakovana, takze tesneni ?
UPDATE - Škoda Octavia TOUR 1.9 TDi-PD
Ještěrka ][. aka "baby-jaguar" má najeto poctivých 138 tKm (k mání) a Ješterka I. je definitivně po smrti... R.I.P holka... :(
Jezdím s TomTom GO730 a Prestigio MultiPhone 4500T DUO.
Reklama
 

Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Přehřívání vody

Příspěvek od HusarJan »

Skús termostat,ci otvára a potom pozri to výčko či nieje poškodené ono služi ako pretlakový ventil ;)
Uživatelský avatar
n3oklan
Příspěvky: 423
Registrován: pon dub 10, 2006 23:41
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání vody

Příspěvek od n3oklan »

vicko je vizuelne OK, a kdyz je i jako pretlak. ventil, tak bych to dal neresil.... no, asi se hold placnu prez kapsu a necham vymenit rozvody a zacnu auto pomalu pripravovat na technickou...
UPDATE - Škoda Octavia TOUR 1.9 TDi-PD
Ještěrka ][. aka "baby-jaguar" má najeto poctivých 138 tKm (k mání) a Ješterka I. je definitivně po smrti... R.I.P holka... :(
Jezdím s TomTom GO730 a Prestigio MultiPhone 4500T DUO.
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání vody

Příspěvek od Slavek »

bude to spise tim termostatem, neotevira a tim to beha jen na mali kolo, a nebo bude pricpany chladic a uz to neuchladi, pumpa to nebude, aby prestala pumpovat musi se vylamat lopatky a to by myslim bylo poznat je to za prve rachot a zadruhy by se mohla kousnout
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Přehřívání vody

Příspěvek od lanos&renault »

Ja uvediem z vlastnej skúsenosti, nie síce na Daewe, ale na škode 120. Tam som mal podobný problém keď mi zle tesnilo výko nádobky, potom sa strácal tlak v systéme a termostat nepracoval správne. Kúpil som si nové výčko na nádržku a všetko sa dalo do poriadku. Ja by som ti odporučil, aj keď vyzuálne vyzerá výčko v poriadku, ho vymeniť. Ak to nepomôže, tak potom už ostáva len termostat.
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Uživatelský avatar
Fanny22
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2009 13:22
Bydliště: Proboštov u Teplic

Re: Přehřívání vody

Příspěvek od Fanny22 »

Ahoj, pokud ti zůstává voda v nádobce a nestrácí se ti tak to opravdu může být termostatem a tím víčkem, ale pokud se ti ztrácí i voda tak to bude buď vodní pumpa nebo těsnění pod hlavou.Měl jsem podobný problém, stále se mi ztrácela voda a přehříval motor (po delší době ujetých kilometrů)vždy jsem musel dolívat takže do Prahy jsem jel se 7l vody v kufru a vyšlo to jentak tak na zpět.Jednou to bylo těsnění pod hlavou po druhé to byla pumpa a po třetí to bylo v zimě ,ale to byla má chyba pač jsem nedolil dostatek fridexu a zamrzlo mi potrubí.Snad jsem ti nějak pomohl
Fanny22-Lanos 1,6 16V SX,přední a zadní podspojler,křido + prahy a alu kola "15"od MS Design s pneu 195/50/15,výfuk Remus-interiér=koberečky a potahy na sedačky,volant a pásy od SUPER SPEED,sportovní pedály,podsvícení Led diodovými neonami po obvodě vč. kufru + profesionální stroboskopy.
Uživatelský avatar
n3oklan
Příspěvky: 423
Registrován: pon dub 10, 2006 23:41
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání vody

Příspěvek od n3oklan »

diky vsem za rady, otestuju ten termostat, vymenim vicko a pak se uvidi... snad to nebude tak hrozny... ale vymena rozvodu to stejne asi jisti :lol:
UPDATE - Škoda Octavia TOUR 1.9 TDi-PD
Ještěrka ][. aka "baby-jaguar" má najeto poctivých 138 tKm (k mání) a Ješterka I. je definitivně po smrti... R.I.P holka... :(
Jezdím s TomTom GO730 a Prestigio MultiPhone 4500T DUO.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání vody

Příspěvek od palikx »

rozvody nemusi dolu.
urcite to vicko a zkus chladic jestli je teply hned po startu.tim zjistis termostat.
taky je docela videt kolujici voda pokud je pumpa ok.
natlakovani je normalni do cca 1 baru.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
n3oklan
Příspěvky: 423
Registrován: pon dub 10, 2006 23:41
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání vody

Příspěvek od n3oklan »

mala katastrofa... :cry: podezreni na prasklou hlavu, tesneni je v haji, rozvody se preventivne taky vymeni... jinak receno, jeste minimalne tyden jsem bez auta a penezenku radne provetram -P ach jo, tak neskonale me to sere, proc se to nemohlo stat o mesic drive nebo pozdeji :roll: :cry:
UPDATE - Škoda Octavia TOUR 1.9 TDi-PD
Ještěrka ][. aka "baby-jaguar" má najeto poctivých 138 tKm (k mání) a Ješterka I. je definitivně po smrti... R.I.P holka... :(
Jezdím s TomTom GO730 a Prestigio MultiPhone 4500T DUO.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“