Nubira se zvukem setrvacnikoveho auticka

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Masar
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 13, 2009 18:39

Nubira se zvukem setrvacnikoveho auticka

Příspěvek od Masar »

Zdravim vsechy Daewaky.Mam Nubiru I r.v 1998 1.6 16v chtel bych vedet ci je normalni kdyz pri couvani ma auto takovi debilni zvuk ako pri setrvacikovem auticku.Kde sa da pozriet olej v rozvodovce nebo v prevodovce.Po kolika kilometrech sa meni vackovi hridel?Za aky cas by sem mel dosahnout maximalni rychlost vozu,nakolik po 140km/h jede rucicka tachometru moc pomalu nahoru,skoro jako by se zastavila.A jeste jedna zvlastnost,sice to nedela vzdy ale kdyz jedu 50-60 v obci a slapnu na akceleracni pedal tak to udela ako by sa to chtelo zadusit sklubne z autem troska a potom se to rozjede ako blazen.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira se zvukem setrvacnikoveho auticka

Příspěvek od Ivoš »

Ahoj a vítej na foru ;)
To co popisuješ je jednoznačně špatně. Pokud by bylo vše v pořádku, tak auto akceleruje plynule. Píšeš, že máš 1,6. Neřeknu ti přesně čas ve vteřinách, ale dostal jsem se s tátovou 1,6kou někam ke 195 km/h tachometrových. A nárůst rychlosti byl opravdu plynulý.
Olej v převodovce se v podstatě nemění. Přístup je tam šílený, ale zkus to takhle: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... 99evodovce
A co máš zařazeno za stupeň v té chvíli, kdy sešlápneš plyn a ono to škubne? Stávalo se mi to totiž u zařazené čtyřky a na vině byla spojka.
Určitě ti ještě odpoví kluci-mechanici, ale ode mne jen pro začátek ze zkušeností.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Nubira se zvukem setrvacnikoveho auticka

Příspěvek od Damek »

Tak pokial ides napr. 50 na 5. stupni. tak sa nedivim, ze pri stlaceni plynu sa rozhybe az po chvili.
stefan zbortek
Příspěvky: 163
Registrován: pát lis 30, 2007 19:23
Bydliště: Praha 9

Re: Nubira se zvukem setrvacnikoveho auticka

Příspěvek od stefan zbortek »

No mě to škubání dělalo taky,nejdřív při vyšším stupni,ale jen občas.no a teď to začalo i při akceleraci z jedničky na dvojku atd.Měl jsem špatné kabely.A ten zvuk na zpátečku je normální......
DAEWOO NUBIRA SX 1.6,16V 1999 již prodaná...
Peugeot 406,combi,2.0 Hdi,80Kw,Full výbava
Masar
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 13, 2009 18:39

Re: Nubira se zvukem setrvacnikoveho auticka

Příspěvek od Masar »

Dekuji vsem co se vyjadrili.No zasadne to sklubani neni na 5 stupni nakolko mam pravidlo ze na kazdem prevodovem stupni nejedu pod 1300-1500 otacek za minutu.Vic to dela kdyz je venku chladno a v zime.A pritom vzdy necham auto trocha ohrat.To mam zvyk z dieselu.Nevim ci to muze delat aj benzin.Tu rychlost nevim kde skusit ale na 3-4 km ceste by to melo v pohode vytahnout max rychlost.Do 140 to jede ako delo ale pote mam pocit akoby mu dochazel dech,Nevim mozna sa mi to jen zda.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira se zvukem setrvacnikoveho auticka

Příspěvek od Ivoš »

No u Nubiry ti radím na každém převodovém stupni nejezdit méně než na 1900 ot. Spíš to držet okolo 2200 ot a když by to klesalo, tak si podřadit. A čas od času ten motor protáhni až na 4000 ot. Pěkně se protáhne a bude ti šlapat. Dělám to u svého 2.0 i táta u 1.6. ;) Palivo tam lijeme pouze a jenom V-Power 95. Šlape to jako hodinky ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“