Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

fosgen72
Příspěvky: 32
Registrován: úte úno 03, 2009 10:03
Bydliště: Ostrava

Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od fosgen72 »

Nevím proč a nikdy mi nedělalo,že se mi v poslední době hodně tvoří bílá emulze až rosol v té trubce co je napojena ta hadice na odvětrání kliky.Je toho hodně,že je skoro ta trubka co vede dolů za motor až tím skoro ucpaná.Z výfuku potom není slyšet pravidelný zvuk motoru.Tak nějak divně to poprdkává a motor jede na tři válce.Druhý válec ( z levé strany ) vynechává.
Jezdím teď v zimě jenom do roboty cca 8 km a rychlost max 50 km.Auto potom blbne a nechce pořádně jet.Když jsem ho protáhnul cca 5 minut rychlostí 140 km,tak se to spravilo.Po týdnu cestování jen do roboty se situace opakuje.Auto zase nechce pořádně jet a trubka skoro ucpaná bílým rosolem.Taky potom kape dost sražené vody z výfuku.Když auto zase protáhnu,tak je všechno v pohodě.Ani voda nekape.

Voda neubývá a ani nepřibývá.To samé dělá olej.Zkoušel jsem tu tenkou hadičku co vede do ERG ventilu,ale není tam ani tlak a ani podtlak.Tím pádem asi ten ventil nepracuje. :?:
Uvítám každou radu čím to je ;)
Jawa 50,ČZ 175,Škoda 110 L upravená na 120,Škoda 120 ( užovka ),Škoda Favorit 136 L,Daewoo Nubira Combi SX 1,6-16V tmavě modrá metalíza
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od -peha- »

No ono sa to stává hlavne v chladnom počasí na krátkých cestách a ješte jedno nemáš náhodou LPG tam je to počas zimy dost časté :D Já v lete nemusím ani pozrieť ale v zime to čistím tak raz za 14 dní :D
fosgen72
Příspěvky: 32
Registrován: úte úno 03, 2009 10:03
Bydliště: Ostrava

Re: Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od fosgen72 »

LPG nemám.Jak se to dá vyčistit?
Jawa 50,ČZ 175,Škoda 110 L upravená na 120,Škoda 120 ( užovka ),Škoda Favorit 136 L,Daewoo Nubira Combi SX 1,6-16V tmavě modrá metalíza
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od -peha- »

Drôtik a handrička :D Urobíš si taký háčik na konci drôtiky a zahákneš handričku no a pretiahneš to cez to kolienko a potom je dobre vyčistiť aj výstup z krytu a vstup do sacie hadice,proste to dáko prečistiť je to snadné :D
fosgen72
Příspěvky: 32
Registrován: úte úno 03, 2009 10:03
Bydliště: Ostrava

Re: Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od fosgen72 »

Díky. -i Hned zítra,jestli nebude hnusně,tak se na to vrhnu.
Jawa 50,ČZ 175,Škoda 110 L upravená na 120,Škoda 120 ( užovka ),Škoda Favorit 136 L,Daewoo Nubira Combi SX 1,6-16V tmavě modrá metalíza
fosgen72
Příspěvky: 32
Registrován: úte úno 03, 2009 10:03
Bydliště: Ostrava

Re: Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od fosgen72 »

Bohužel dneska celý den prší,tak jsem se k tomu nedostal.Trošku jsem o tom čištění těch trubek od té emulze uvažoval.Možná bude jednodušší ty trubky vyčistit způsobem vysání jak chodí ženské na liposukci,než drátem a hadrem.Zkusím připojit na kompresor pistoli na BODY a nadstavím ji nějakou ohebnou hadici co vleze do těch trubek a zkusím jak to bude vysávat.Teoreticky by to mělo fungovat na principu vyvěvy.Pistol má dost hrubou trysku a i trubku a když bude teplý motor,tak by to mělo všechno vycucat ven.Vyzkouším to hned jak to dovolí počasí a dám vědět jak to dopadlo.
Jawa 50,ČZ 175,Škoda 110 L upravená na 120,Škoda 120 ( užovka ),Škoda Favorit 136 L,Daewoo Nubira Combi SX 1,6-16V tmavě modrá metalíza
stefan zbortek
Příspěvky: 163
Registrován: pát lis 30, 2007 19:23
Bydliště: Praha 9

Re: Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od stefan zbortek »

Přesně to samý mám já a už jsem se chtěl na to taky dotázat,ale Fosgen 72 byl rychlejší.Taky jsem pročistil a uvidím....
DAEWOO NUBIRA SX 1.6,16V 1999 již prodaná...
Peugeot 406,combi,2.0 Hdi,80Kw,Full výbava
jaaty10
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 28, 2009 20:46
Bydliště: Košice

Re: Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od jaaty10 »

zdravim,ja mam to iste t.j.biely rosol,udajne je to tym ze ide olej do vody :shock: pravdepodobne.Teraz v sobotu ide hlava dole tak uvidi sa :roll:
daewoo nubira combi 1,6 16v 1998 LPG
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od saamm »

fosgen72
Je to kondenzát – neprohřeje se olej v motoru a nakondenzovaná voda ti napění olej vznikne emulze která je unášena do těch trubek. Po delší jízdě se voda odpaří a olej je zase jako olej ale kvalita je v prde…..li. Je to obdoba proč skoro na všech vozech které jezdí hlavně po městě na krátké trasy tak z výfuku teče voda.. Výměnu oleje jsem nechával vždy na jaro bez ohledu na km. Autu to jen prospěje.

jaaty10
Máš tam vodu nebo nemrznoucí směs? Pokud nemrznoucí směs tak Ti jen doporučím jednu věc než to začneš rozhazovat. Voda je jen voda ale nemrznoucí směs je sladká .(protivně sladká) Pokud si dáš na jazyk (kapka je moc) a nebude to sladké tak bych tu hlavu nesundával . Škoda práce a času.(pokud je to jen kvůli té vodě v oleji.)

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
jaaty10
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 28, 2009 20:46
Bydliště: Košice

Re: Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od jaaty10 »

saamm
teraz je tam iba voda pretoze mi strasne vela jej mizne :cry: ale iba pocas jazdy takze aj preto ide hlava dole,ten rosol som si myslel ze je od toho ;) , aj ta voda z vyfuku ide ,no neviem.Uz som to odniesol jednemu panovi takze uvidime co z toho bude.
daewoo nubira combi 1,6 16v 1998 LPG
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od saamm »

jaaty10 píše:saamm
teraz je tam iba voda pretoze mi strasne vela jej mizne :cry: ale iba pocas jazdy takze aj preto ide hlava dole,ten rosol som si myslel ze je od toho ;) , aj ta voda z vyfuku ide ,no neviem.Uz som to odniesol jednemu panovi takze uvidime co z toho bude.
Tak jak to vypadá :shock: ? Jsem zvědav :roll: .

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
jaaty10
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 28, 2009 20:46
Bydliště: Košice

Re: Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od jaaty10 »

Ahojte.Tak ze bolo prepalene tesnenie pod hlavou,cize vymena tesnenia,vymena hydrostelov
pod 5timi ventilmi/boli uz tvrde/pretesnenie hlavy,vymena rozvodu,vody a oleja.Som
odlahceny ;) o cca 53 eur :o)
daewoo nubira combi 1,6 16v 1998 LPG
stefan zbortek
Příspěvky: 163
Registrován: pát lis 30, 2007 19:23
Bydliště: Praha 9

Re: Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od stefan zbortek »

Tak to jsi dopadl financně ještě dobře -i ,mě se potkal motor a všechno komplet v čudu.Všechny ventily,vodítka,hlava.Ale díky bohu za mistra Palikxe. -i



jaaty10 píše:Ahojte.Tak ze bolo prepalene tesnenie pod hlavou,cize vymena tesnenia,vymena hydrostelov
pod 5timi ventilmi/boli uz tvrde/pretesnenie hlavy,vymena rozvodu,vody a oleja.Som
odlahceny ;) o cca 53 eur :o)
DAEWOO NUBIRA SX 1.6,16V 1999 již prodaná...
Peugeot 406,combi,2.0 Hdi,80Kw,Full výbava
jaaty10
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 28, 2009 20:46
Bydliště: Košice

Re: Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od jaaty10 »

Sorry :o) preklepol som sa, :arrow: je to 530 eur :roll:
daewoo nubira combi 1,6 16v 1998 LPG
stefan zbortek
Příspěvky: 163
Registrován: pát lis 30, 2007 19:23
Bydliště: Praha 9

Re: Nadměrná tvorba bílé emulze v kolínku odvětrávání klikovky

Příspěvek od stefan zbortek »

jaaty10 píše:Sorry :o) preklepol som sa, :arrow: je to 530 eur :roll:

No tak to je jiná.Mě se to hned zdálo nějaký divný.No ale je to dost no!!Tak at slouží jako mě -i
DAEWOO NUBIRA SX 1.6,16V 1999 již prodaná...
Peugeot 406,combi,2.0 Hdi,80Kw,Full výbava
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“