Pískání brzd !!!

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Pískání brzd !!!

Příspěvek od Picasso »

Prosím vás všechny o radu.Před nedávnem jsem nechal v servisu udělat kompletně brzdy,t.j. výměna celého obložení,všech pružinek a pod.,stažení předních kotoučů.Brzdy brzdí výborně a i na technické kontrole to bylo v pohodě,ale začaly mi pískat.Co se týká kvality obložení,tak sice nejsou origo,ale není tam nic obyč.Brzdy pískají pravděpodobně v zadu a až po pár zabrždění,jako by se musely zahřát.

Prosím vás kohokoliv o radu!!!
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Přesně tohle jsme měli u Sedana...dozadu se dávaly nové kotouče, všude nové destičky atd. atd....chvíli pískal, pak přestal....posledních půl roku po zahřátí píská...a je to levé zadní kolo...sundal jsem to a to kolo resp. kolouč musím trošku silou točit, jinak se nehne....je to nějaký přidřený nebo já nevím...pravej zadní kotouč jde jedním pohybem roztočit a škrtá, tak jak má, ale tenhle musím oběma rukama zatočit....nevím jak to rozebrat nebo spravit.... :(
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

No já už to jednou měl rozdělaný,není to nic složitýho,ale musíš mít stahovák a trpělivost.Hlavě to nesmíš sundávat násilím,jinak ohneš ten samoštelovací šroub.
Nevíš co je pravdy na tom,že se lehce zpilujou náběhový hrany obložení a prý to pomáhá?A ještě jsem našel na internetu i speciální pastu,která se maže na zadní stranu obložení.

Tu je odkaz http://moto.hmoto.cz/cz/bezna-udrzba/pr ... brzd-.html zde to je na moto,ale je to i na auta.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Náběhy nejsou nic nového , dokonce většina paken to má origo , ale asi bych tam nic nemazal a počkal , ono si to sedne , buben jsi asi neměnil , ne ? Nesmí to samozřejmě počas jízdy přibržďovat .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

Bubny jsem neměnil,jen jsem nechal stáhnout ty přední kotouče.No doufám že si to nebude "sedat"10000km!?O víkendu se asi pustím do těch náběhů a uvidím co se změní.Všechno vyčistím a taky si natřu bubny na červeno a taky třmeny,protože tam nasadím elektrony.Tak ať to trochu vypadá.

Kdyby jste měl někdo nějaký tip tak prosím sem s ním,s tím pískáním určitě nejsem sám,tak i pro ty ostatní.Díky!!!
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

A kdyby byl náhodou i typ pro kotoučový brzdy vzadu...alespoň jak to rozdělat, nebo uvolnit... ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Ivoši zadní brzdy kotoučové se stahují velmi jednoduše, sundáš třmen, povolíš ten jeden šroub a rukou sundáš kotouč. Teda pokud je buben ručky pravidelně servisován tzn. jednou ročně očištěn od koroze atd. Pokud se toto neděje máš asi dost velký problém kotouč sundat. Někdy to končí rozřezáním kotouče flexou :cry: musíš kotoučem pootáčet se současným tahem směrem k sobě, až se to kousne nacpat poklepem kotouč zpět a pokračovat znovu a znovu a ev. prostřínout např. WD, než se podaří kotouč sejmout. Mrkni na téma o zadních kotoučových brzdách a jejich úpravě pro snadnou demontáž, co jsem dal na forum a držím palce -i -i -i
A ještě upozornění: jakékoli násilí jen zhoršuje tvou již beztak bezvýchodnou situaci....... :lol: :lol: :lol: nejmenší násilí je flexa..... :lol: :lol: :lol: kladiva a páky zničí mechanismus brzdy a štítu brzdy a náklady jsou pak daleko vyšší :!: :!:

Mrkni i sem, je tu hodně poznatků o zadních kotoučobubnech co se vyskytují i na Leganzách : https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... dy&start=0
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Díky moc, něco zkusím pořešit. O víkendu snad bude špetka času, tak si s tím budu hrát. No to bude mazec.... :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Ládin
Příspěvky: 106
Registrován: úte bře 10, 2009 12:55
Bydliště: Pardubice

Re: Pískání brzd !!!

Příspěvek od Ládin »

Ahojdá, rád bych se vrátil k tomuto problému, který se tady před časem řešil.Mám problém, že mi šíleným způsobem při dobržďování pískají brzdy(vidim to na přední).Poradí mi někdo co bych měl pro to konkrétně udělat,abych tomuto problému už ,,navždy,, předešel? A cítím, že brzdy pořádně ani nebrzdí.Brzdové kotouče jsou nové necelý rok.
Díky moc za rady a odpovědi ;)
Daewoo Nubira 1,6 - Červenej drak - účastník hasičských vozidel červených Nubir,kdo byl na srazu tak ví.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání brzd !!!

Příspěvek od Ivoš »

Brzdové kotouče možná, ale co destičky?
Jinak u mě to bylo tím, že pravá zadní brzda (nevím přesně jaká část) byla hrozně zanesená prachem a bordelem, takže to mechoš vyčistil a je to super....každopádně mě to pískalo po zahřátí při běžné jízdě...při brždění to spíš přestalo....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Re: Pískání brzd !!!

Příspěvek od Tomáš »

Ono záleží taky na tom jaký tam máš destičky , pokud jsou moc měký tak nevydrží tolik , ale brzdí parádně a nepískají . Pískají většinou tvrdý desky , který skoro neubývají a frézují kotouč , navíc se na nich udělá taková sklovitá vrstva , pak to moc nebrzdí a píská . Chce to rozjet a pořádně na to dupnout , třeba až to veme ABS. Oni tu vrstvu takzvaně strhnou a mělo by to být lepší.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Ládin
Příspěvky: 106
Registrován: úte bře 10, 2009 12:55
Bydliště: Pardubice

Re: Pískání brzd !!!

Příspěvek od Ládin »

Ivoš píše:Brzdové kotouče možná, ale co destičky?
Jinak u mě to bylo tím, že pravá zadní brzda (nevím přesně jaká část) byla hrozně zanesená prachem a bordelem, takže to mechoš vyčistil a je to super....každopádně mě to pískalo po zahřátí při běžné jízdě...při brždění to spíš přestalo....
Brzdový destičky mám taky skoro nové,cca rok.
Tomáši : To jsem zkoušel několikrát prudce brzdit, ale stále nic,aby ABS reagovala.Je to čim dál tim horší, takže mi nezbyde asi nic jiného než se na to mrknout...
Daewoo Nubira 1,6 - Červenej drak - účastník hasičských vozidel červených Nubir,kdo byl na srazu tak ví.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“